31 ясла или 80 ОДЗ?

  • 1 620
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много моля, майките от Хиподрума и околностите, които имат наблюдения върху двете споменати ясли или едната от тях да споделят мнения. Колебая се къде да запиша мойте момчета. Кое от двете е по-добро според вас?

# 1
  • Мнения: 7 375
                       Ами по-добре ти е ОДЗ-то защото след това си постъпват и в детската градина и приключваш с притесненията по кандидат-детскоградинските ходения по мъките! Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, съобразила съм го този довод, но реших да не се водя от него. Така или иначе до нас има по-близка градина ( която е само градина без ясла) и дори да ги запиша сега в ОДЗ-то пак ще ги местя после. А и повече ме интересува кое е по-добро за децата.

# 3
  • Мнения: 61
Чувала съм положителни мнения за 80 ОДЗ, но мойта девойка я записах в 31 ДЯ. Беше миналата година - първата с електронно кандидатстване и ми се струваше загубена кауза да кандидатствам в ОДЗ чрез неясната още електронна система... Най-вече обаче ме разочарова местоположението на ОДЗ-то и мръсотията в междублоковите пространства наблизо.
Та за 31 ДЯ - надскочи очакванията ми, слава богу, малката ходи от края на септември, 2008 г. Все мили хора - и директорката, и сестрите и лелите. Имаше адаптационен период, естествено. Групите са разновъзрастни, имат занимания 1-2 пъти седмично с песни, стихчета, рисуване. Съобразяват се с хранителните алергии на малката. Боледуването е в рамките на нормалното /по 1 седмица месечно средно/. Въбоще, доволна и спокойна съм. Водя я към 8-8,15 и я прибирам вече към 17,30 - не е имало проблеми в тази връзка. Тихо и чисто е наоколо. Въобще, доволна съм. Съобрази че и разстоянието до вкъщи е важно - колкото по-близко, толкова по-удобно е и по-малко изнервящо. Ами това е, дано да съм те ориентирала поне малко.

# 4
  • Мнения: 600
моето дете сега "завършва" яслата - горещо я препоръчвам! грижат се добре за тях, директорката е много активна - всичко е ремонтирано, лично наблюдава децата. единственото, което не ми харесва са общите групи - когато първата година детето ми беше от по-малките в групата, много бързо дръпна. втората година обаче е само с бебета и има страшно връщане в развитието - и говор, и поведение. не е приятно, но няма начин

Общи условия

Активация на акаунт