Не ме слуша

  • 2 144
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Дъщеря ми е на 10 месеца и половина и не мога да я възприема вече за бебе - има си предпочитания, разбира отлично, когато и се говори. Знае какво е "не", знае кое не бива. Но не ме слуша за нищо. Ако и кажа "не", все едно вятър вее. Даже понякога, когато прави нещо забранено, бърза, защото знае, че ще я взема и ще и прекъсна удоволствието. Не знам какво да правя, за да започне да разбира, че забраните ми трябва да се изпълняват. Вече се виждам след година да викам по детските площадки, а тя да ми обръща гръб и да си прави, каквото си знае.
Как е / беше при вас?

# 1
  • Мнения: 7 914
ако очакваш пълно подчинение от едно дете( да не говорим за 10 месечно)... ще бъдеш крайно разочарована!

не му забранявай, а го разсейвай от нещата, които не искаш да бъдат пипани!

успех Peace

# 2
  • Мнения: 336
И при нас беше и още е така. Обяснявам, обяснявам, чак пришки ми излизат, ама ефектът е почти никакъв. Обикновено я оставям да "злочинства" и след малко сама се отказва. Мисля, че това е начинът на децата за привличане на внимание. А и забраненото е най-интересно. Опитай да оставиш малката да си прави забранените неща ( когато е възможно, де, когато е относително безопасно)  без да й обръщаш внимание. При мен действа. Така когато викам само за най-важните неща, ме слуша калпазанката  Wink

# 3
  • Мнения: 171
И при нас беше така...Постоянно виках на сина си да не пипа това и онова..постоянно се карах...и той ми викаше "няма" и продължаваше да си прави каквото е започнал. По цял ден през 15 мин..прибирах рахвърляни тенджери, чаши, бутилки и какво ли не още...Но когато нещо вече не му е интересно, са, спира да го прави...
Nanane..твоята дъщеря все още е доста малка, за да очакваш да ти се подчини...За това я разсейвай от нещата, които не искаш да ги пипа...или ги премести на място, на което няма да може да ги стигне...поне на този етап..

# 4
  • Мнения: 46 430
 Joy Joy Joy

Ох, прощавай, но не се сдържах.

Като стане на около 4 г., ще започне да слуша, преди 3г., въобще и не се надявай, а до 3, просто се въоръжи с волски нерви  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 230
Не знам какво да правя, за да започне да разбира, че забраните ми трябва да се изпълняват. Вече се виждам след година да викам по детските площадки, а тя да ми обръща гръб и да си прави, каквото си знае.
Как е / беше при вас?
Намали забраните. Вместо "не" обезопаси къщата и я пусни да изследва наволя.

# 6
  • Мнения: 2 096
Моето пък не беше така.. каквото му кажех изпълняваше и дори козируваше за почит, като изпълни заповедта..

# 7
  • Мнения: 6 711
Четох, че това сега е моментът при тях, когато пробват да видят докъде стигат границите. Т.е. не се подчиняват изобщо, не слушат, всичко е "не".

Моето пък не беше така.. каквото му кажех изпълняваше и дори козируваше за почит, като изпълни заповедта..
Браво, бе! Simple Smile Каква зодия е детето? Simple Smile

Опсс, видях, че е рибка! Wink

# 8
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Не съм очаквала от 10 месечните ми деца да реагират само на приказките ми.  Максимално обезопасен беше домът ни. Не-тата бяха сведени до минимум. Ако правят или се насочват към нещо, което е опасно или не е за тях - просто ги пренасочвам и занимавам с нещо друго. Кратко обяснявам защо нещото е опасно или не е за игра.

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и при нас беше така повече обяснения и разсейване

# 10
  • Мнения: 2 587

Намали забраните. Вместо "не" обезопаси къщата и я пусни да изследва наволя.


Това е и моят съвет.Относно разсейването,аз не го одобрявам като метод.Разсея я за момента и на другият ден е пак на забранената зона.Забранявам и обяснявам,колкото и безмислено да изглежда.И аз почти се бях отчаяла да наливам пусто в празно,но след време изведнъж се отприщва и всичко,което съм наливала дава резултат.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 337
Моята и тя е на толкова и тя разбира вси4ко...и тя не слуша...мисля,4е е крайно нормално това...
Още са си бебета- няма на4ин да слушат...е с изклю4ения сигурно де...

Успех Peace

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Според мен им е още рано да слушат и изпълняват. Разбират, да, но засега като че ли любопитството им надделява. 

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Joy Joy Joy

Ох, прощавай, но не се сдържах.

Като стане на около 4 г., ще започне да слуша, преди 3г., въобще и не се надявай, а до 3, просто се въоръжи с волски нерви  Mr. Green
Да, подкрепям напълно.
Дъщеря ми утре става на 2 години и половина...
Точно от около 10-11 месечна възраст до сега и беше някакъв отвратителен период, но вече взе да разбира, трябва наистина търпение, обяснения и волски нерви.
Няма да започне да слуша, казвам ти от опит, по-лошо ще става  Outta Joint

# 14
  • sofia
  • Мнения: 73
Миличка големият ми е почти на три и не слуша ,а ти очакваш от десет месечно бебе да слуша(защото на 10 месеца си е бебе,колкото и на теб да ти се иска да не е така).Въпросният калпазан слуша само и единствено майка ми ,а нас ни прави диви и щастливи.Търпение и положителна нагласа му е цаката.

Общи условия

Активация на акаунт