Игри за деца над 2години

  • 2 895
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
Напоследък сме често сами с детето и започнах да се изчерпвам откъм идеи с какво да я занимавам. Искам да й чета книжки или да рисуваме, но губи интерес много бързо. Всеки опит да играем на нещо трае максимум 5мин и вниманието й се отвлича за някоя беля.
Дайте ми идеи за игри вкъщи и навън, различни от стандартните рисуване, игра на топка, четене, пъзели, кукли.

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 09:48 от В_и_В_и

# 1
  • Мнения: 2 047
  Пластилин у дома, тебешири за навън

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
моят син много обича домашен театър с плюшени или други играчки.

# 3
  • Мнения: 1 896
И у дома напоследък оформянето на различни фигурки от пластелин е хит.
Друга игра, която ангажира по-трайно вниманието на сина ми е лепенето на разни сикерчета и ваденки върху цветните  кубчета за игра.
Съвсем скоро откри и сапунените мехури и може с часове да се радва на вълшебството им.

# 4
  • Мнения: 19 272
Какви са тези сапунени мехури? Като тези джаджи, през които се духа и стават балони ли?
Аз досега не съм купувала, защото не знам не е ли отровна течността, ако реши да я опита.

# 5
  • Мнения: 574
Какви са тези сапунени мехури? Като тези джаджи, през които се духа и стават балони ли?
Аз досега не съм купувала, защото не знам не е ли отровна течността, ако реши да я опита.
Моята дъщера опита един път погрешка, нищо й няма Peace, пък и не е повторила Laughing Беше много смешна, защото вместо да духне балончетата, тя налапа пръчицата.
Много обича да си играе с пластелин или да рисува с флумастери Peace

# 6
  • Мнения: 1 896
Какви са тези сапунени мехури? Като тези джаджи, през които се духа и стават балони ли?
Аз досега не съм купувала, защото не знам не е ли отровна течността, ако реши да я опита.
Същите са, да.
На моят синковец засега не му е хрумвала дяволията да опитва от течността.

# 7
  • Мнения: 304
Не ми беше хрумвала идеята за пластелин , но непременно ще се възползвам и аз от нея, че ми омръзна вече да "каам коата" обикаляйки  холната масичка и да правя почивка само като светне "чевено".

# 8
  • Мнения: 2 110
Аз съм монтирала една люлка на балкона ,от тези най-обикновените !
Също така и един кош на вратата на детската стая и на врата в коридора има пано за стрелба със рошави топки които се лепят .
Това е новото при нас за този месец !

# 9
  • Мнения: 99
Ние напоследък се учим да играем на "пържоли", помните ли ги тези игрички с ръце - на единия играч са отдолу, а на втория отгоре и са с допрени длани, а след това този отдолу се стреми да плесне по ръцете другия и ако успее се сменят. Много се забавляваме. Имам и бегли спомени за една друга игра с ръце - събрани дланите на всеки един играч и се допират странично откъм външната страна на ръцете, като последователно не допрените ръце на двамата играчи се пляскат ту отдолу, ту отгоре. На тази игра , обаче съм й забравила песничката. Ако някой има спомен нека я сподели, че без нея не е интересно.  Praynig

# 10
  • Мнения: 1 849
И аз сложих малко баскетболно табло с малка мека топка, имаме и хилки за тенис и играем на холната масичка (отдавна я прежалих). Иначе оцветява книжки, разбира се (2,8 год.) без да вкарва в контури или търси точния цвят. Много обича да готви с мен, е, става мазало... или бърка манджи от накъсани листчета. Играем на пазар - накъсала съм листчета и продаваме разни играчки, книжки, той ми плаща и се учим да броим, засега до 5, но му харесва да изкупи магазина.  Laughing
Навън сме в атака на всички чужди колела и почти се научи да кара, ще трябва да взимаме и ние. Иначе пускаме коли и топки по пързалките, катерим се по всичко и навсякъде и играем топка, с ръце, крака. Взех и един федербал с меко топче и той е хита в момента! Маха с хилка и се бори да уцели топчето. Мехурите са любими, но аз не купувам, че пие от сапунената вода, а иначе тича с радост по тях. Играем и с балони вкъщи и навън, цялата площадка тича след тях... Joy

# 11
  • Мнения: 1 317
И при нас пластелина е много актуален, ама апартамента на нищо не прилича  Crazy
Много обича да рисува - с моливи, пастели, фулмастри - все си мисли, че рисува снежен човек  Simple Smile
Обича да разглежда книжки, има си филмчета, които вечер за 20 минути може да си гледа на ДВД-то - "Крокодила Гена" и "Ну Погоди" са й любимите.
Имам едни пластмасови кутии - събирани от майка ми - от какви ли не маргарини, сладоледи и т.н. Обожава да си играе с тях - нарежда ги, разнася ги насам-натам, слага ги една в друга.

# 12
  • Мнения: 764
При нас пластелинът и флумастерите имаха голям успех, но и много поражения - ситни топченца плателин по килимите и нарадскани дамаски, затова ги махнах временно. И аз като теб ги купих, защото се чудех каква радост да му създам, но видяй, че е малък за това.
Спрях да се чудя какви играчки са за него и го оставям сам да си намира забавления - най-голям успех има готвенто, играта с разни празни кутийки, в които прелива вода (сега поне е топло и всичко изсъхва бързо). Отвреме на време си се заиграва с играчките (контруктори, колички), но за кратко. Така че според мен не е до вид играчка или занимание, а до дете.

# 13
  • Мнения: 2 096
всичко с вода действа безотказно при нас.. купила съм му риби с магнит .. пъни ги в леген и ги лови с въдица или с ръка..също обича да мие чинии - нечупливи естествено..сега като се стопли изкарвам леген с вода на тераста и купички и празен леген.. няма спирка.. другото е да полива цветя с лейка.. но понеже удави цветята на баба си сега полива една саксия само с пръст..рови в нея и сади едни китки и ги вади..

# 14
  • Мнения: 9 973
водното пистолетче за навън е хит,балоните,тебешири не

Общи условия

Активация на акаунт