Как глезим децата си

  • 1 301
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Здравейте   bouquet Понеже съм слушала много как бебето/ детето не бива да се разглезва реших да ви приканя да побеседваме на тази тема. Дано не съм дублирала с друга такава. Аз преди да родя се заричах да не свиквам бебчо с глезотии, но сега дори не знам какво значи да глезиш детето. Общо взето, когато плаче я гушкам, когато не й се спи я взимам при мен и й приказвам, баща й и той все я разнася. В началото се сърдих на бабите, че я учат все да е на ръце, но си дадох сметка, че правя същото. Слаб ангел вероятно... А вие  Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
Зависи какво разбираш под глезене.
Едно тримесечно бебе не виждам как може да бъде разглезено.
Това че, гушкаш бебето, когато плаче е по-скоро нормална реакция на майката.
Ако искаш да си говорим за глезени деца нека твоето стане поне на 2. Wink

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 704
като плачат не ги вземат веднака на ръце а им говоря ако не се успокоят тогава и  не ги привикнах на ръце

# 3
  • Мнения: 5 790
Зависи какво разбираш под глезене.
Едно тримесечно бебе не виждам как може да бъде разглезено.
Това че, гушкаш бебето, когато плаче е по-скоро нормална реакция на майката.
Ако искаш да си говорим за глезени деца нека твоето стане поне на 2. Wink

Подкрепям. Съвсем нормално е, а не глезене, да взимаш бебето на ръце.
Когато порастне малко, тогава може да се говори евентуално за "разглезване".
Не знам дали моята е глезена, предполагам, че не е. Но продължавам да я гушкам, когато плаче и я взимам на ръце. Вижда се от лентичката, колко е голяма. Естествено, че не разрешавам всичко, което поиска. По-скоро знае кое може и кое не може. Не се тръшка и не се е тръшкала /за мен това е глезотия по-скоро/ за неща, които иска да получи или да й бъдат купени.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Когато дъщеря ми плаче , макар че рядко е сърдита я взимам-храня я, предлагам вода , сменям памперс, пея , говоря , а и гушкам.Това мисля , че са нормални неща и не можем в тази възраст да говорим за разглезване според мен.Това са нужди на бебето , които са зависими от майката. 

# 5
  • София
  • Мнения: 44 017
за мен единственото глезене е при по-голямо дете като тропне с крак и каже ИСКАМ(за някоя прищявка или от инат) и да му се търчи по д-то на секундата за всичко.....
Другото са естествени грижи, нежност, гальовност,закрила и любов....

# 6
  • Мнения: 240
Момичета със съвсем друга цел пуснах темата- не исках да спорим, а да споделяме. Написах бебета/ деца, защото по никакъв начин не исках да сведа нещата само до бебетата, още по- малко до моето. А пък нали и то ще порасне все някога, защо още от сега да не трупам опит?! Аз все още не глезя, а отглеждам едно нищо не разбиращо от глезотии бебе, а под глезене имах предвид носенето на ръце постоянно и др. такива нормални неща. Може би наистина думата е неподходяща и за да не провокирам спорове и критики веднага се коригирам  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На тази крехка възраст , на която е детето ми намирам за нормално да я гушкам, целувам, когато е будна да  си играем и говорим .А когато плача не спира с говорене я гушкам , за да я успкоя.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Общо взето, когато плаче я гушкам, когато не й се спи я взимам при мен и й приказвам, баща й и той все я разнася. В началото се сърдих на бабите, че я учат все да е на ръце, но си дадох сметка, че правя същото. Слаб ангел вероятно... А вие  Hug

Ами това далеч не е глезене. Това е напълно нормално - когато детето ти т.е новороденото ти бебе плаче, да го гушнеш и успокоиш.
Глезене е, когато угаждаш на по-голямото си дете постоянно и му разрешаваш абсолютно всичко. Глезене е, когато детето се тръшка по пода на магазина, а ти за да спре му купуваш това, за което се тръшка. И прочие неща, които ще разбереш малко по-късно от настоящия етап.

# 9
  • Мнения: 4 433
Аз се притеснявах за същото като беше бебе,този го вземе онзи му се радва.
Като го оставях на баба му за някой друг час да речем,след това при мене само си протягаше ръцете да го вземам Laughing
И си викам,а разглезил се е.Но беше само някакъв период.

После пък започна обратното,само да иска да ходи,никакви ръце Whistling

# 10
  • Мнения: 1 740
Не мисля, че като гушкаш бебето когато плаче ще се разглези.

# 11
  • Мнения: 2 013
И аз си мисля,че бебето е малко за да се разглези.
Но пък моята дъщеря прави така-ако я нахраня и веднага след това я сложа в активната гимнастика или креватчето,няма проблеми играе си,забавлява си се сама,заспива...
Ако обаче след хранене примерно я подържа 10-15 минути на ръце,и я оставя като се изморя да си играе сама-край!Започва един рев и сърдене... ooooh! Явно и харесва да я гушкам и усетили се сама плаче и се сърди.Но пък ако не съм я разнасяла,сякаш забравя (за гушкането) и си играе,че чак се захласва.
Та понякога,не смея да я гушна,защото знам ,че после няма да ме остави на мира.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 086
Бебетата имат нужда от близост с мама. Някои са по - спокойни, други са по - ревливи.

Едва сега синът ми започва да се отделя от мен. Започна отскоро да се заиграва сам в кошарата, като дори вече времето стига до 30 мин. Доскоро искаше само да го гушкам. Беше ми доста трудно, защото сме сами и имам и по - голямо дете, но ето че нещата почват да си идват на мястото.

# 13
  • Мнения: 998
Мисля ,че е мъничка за да се разглези,това са най-естествените й нужди.
И аз моето дете го свикнах на ръце ,сега ходи и е абсурд да бъде взет на
ръце ,но пък смятам ,че го разглезих с това ,че спи при мен и все още не
съм го отучила.

# 14
  • Мнения: 2 334
за мен единственото глезене е при по-голямо дете като тропне с крак и каже ИСКАМ(за някоя прищявка или от инат) и да му се търчи по д-то на секундата за всичко.....
Другото са естествени грижи, нежност, гальовност,закрила и любов....

И аз съм на същото мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт