Добре де, някой спасил ли се е от хроничния цистит?

  • 28 291
  • 18
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 605
Изчетох темите за цистит от търсачката и сега в главата ми е голяма боза. А и така ме боли, че не мога да мисля.
Мъча се да разбера, защо от март месец на всеки 3-4 седмици циститът ми отново се обостря.
Подобна серия имах преди около 5 години. Тогава опитах Нелидикс, Ципрофлоксацин, Мечо грозде и т.н., накрая ми биха десет инжекции Пеницилин и се бях отървала за много време (а според личната ми лекарка Пеницилинът бил противопоказен   newsm78), дори двете бременности не провокираха нови проблеми.
Но сега кошмарът започна отново!!! На всичко отгоре още кърмя и не мога да пия антибиотик.
Какво да правя?  Има ли спасение? Cry Cry Cry

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 19:24 от samuRaika

# 1
Не мога да кажа, че съм се излекувала напълно, но поне не ме хваща през 3-4 месеца. За първи път ме "хвана" в началото на първата ми бременност. Тогава пих 5-нитрокс и чай от мечо грозде. Докато кърмех съм пила само мечо грозде и много течности. След като спрях да кърмя гинеколожката ми ми изписа едно "откраднато" от уролозите лечение - антибиотик Нолицин (за съжаление не става за кърмещи) Уростим - билков имунен препарат, но не съм сигурна дали и той не е противопоказен при кърмене, защото не мога да намеря листовката. Бях без пристъпи повече от година, а когато получавах минаваха само с чай. В началото на втората бременност нещата се повториха, но този път JP-то ми изписа хомеопатия - Sepia 15 CH, и вездесъщия чай от мечо грозде. Мина ми доста бързо, но Сепията продължавам да си я пия... Освен това си държа краката на топличко, защото съм забелязала, че при мен има връзка - като замръзнат и хоп на следващия ден боли и пари.
Така, че не мога да отговоря на анкетата еднозначно. Както казват лечението е комплексно.
Сетих се още нещо - правила ли си изследване на урината и има ли някаква бактерия.

# 2
  • Мнения: 114
Внимаваи с ЦИПРОФЛОКСАЦИНА че после ще лекуваш гъбички и течение.  #Crazy

Аз вече се лекувам с хомеопатични и нямам ядове newsm68

Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 01:58 от su_elan

# 3
  • Мнения: 19
Майка ми страдаше дълги години от хроничен цистит. Тя както и немалко мои познати и приятелки се оправиха от този чай...но се иска постоянство.
По 2 суп.лъжици от:
1. цвят Червена детелина
2. лист от Леска/лещник/
3. лист Живовлек
По 1 суп.лъжица от:
1. цвят Ружа
2. цвят Лайка
3. вишневи дръжки
4.цвят Бъз
Всичко се смесва. 1 чаена лъжичка от сместа ври 3 мин. в 200-250 мл вода и се оставя след това да кисне около 10-15 мин. Това е за една доза. В началото се пие 3 пъти дневно, до отшумяване на болките и сърбежа. После 2 месеца по два пъти дневно. Обикновено след 2-3 чаши,т.е. още първия ден има подобрение....
Успех.

# 4
  • Мнения: 1 399
Цитат
Уростим - билков имунен препарат
Уростима не е билков препарат Naughty Той си е имуностимулант и съдържа убити бактерии. Пие се по схема.

# 5
Непременно изследвай обикновена и стерилна урина, преглед от гинеколог и javascript:void(0);евентуален влагалищен секрет. До тогава опитай Кантарис  9CH по 3 гранули под езика през 15 минути до облекчаване на болката а после по 3 пъти дневно по 5 гранули  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 596
Да, аз се спасих, преди да родя беше кошмар, само антибиотик ме оправяше от болката и чишкането на кръв дори. Но след като родих, няма и помен от него. Не знам как стана. Thinking

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз смея да тьрдя, че се оправих с това- http://www.si-plus.com/index.php?p=16. След като изпих една опаковка и вече нямах болки, изпих още една за всеки случай и до там беше с хроничния цистит дето си го мькнах близо три години, почти всеки месец.

# 8
  • Мнения: 5 500
Да, аз. Хвана ме след две нощни къпания в морето. Около година всеки месец ме навестяваше. Пила съм Ципрофлоксацин. Не стига, че са огромни и гадни хапчета, ами ги и повръщах.
Добре, че има хомеопатия.

# 9
  • Мнения: 13
И аз смея да твърдя, че се излекувах - с хомеопатия. Лекарството се казва Кантарис, продава се в хомеопатичната аптека на ул. Волов, там го правят намясто. Струва 3,50 лв. При силни болки, може да се приемат по около 5 капки на два часа.

# 10
  • Мнения: 1 655
Хомеопатичното лекарство Кантарис, би могло да помогне за остро състояние на цистит, но има и други хомеопатични лекарства за това състояние. Не е сигурно, че кантарис е точното лекарство което ще помогне при теб.
При хронифицирал цистит е необходимо да се определи хомеопатично лекарство в по-висока потенция, което отговаря на психичното, емоционалното и физическото ти състояние в момента. А това може да го направи само квалифициран КЛАСИЧЕСКИ хомеопат.
JP-то ми изписа хомеопатия - Sepia 15 CH, и вездесъщия чай от мечо грозде. Мина ми доста бързо, но Сепията продължавам да си я пия...
ГП-тата много обичат да изписват хомеопатия  Rolling Eyes Съветвам те да спреш да пиеш Сепията, хомеопатичните препарати не се взимат по този начин!

# 11
Цитат
Уростим - билков имунен препарат
Уростима не е билков препарат Naughty Той си е имуностимулант и съдържа убити бактерии. Пие се по схема.
EmbarassedАбсолютно вярно - къде ми е била главата???
ГП-тата много обичат да изписват хомеопатия Rolling Eyes Съветвам те да спреш да пиеш Сепията, хомеопатичните препарати не се взимат по този начин!
Благодаря за съвета.Консултирах се и с хомеопат и той потвърди сепията, но разбира се не мога и не съм я препоръчала на никого. Просто споделям опит.  Доколкото знам разликата при хомеопатията е, че се лекува човека, а не болестта. Така, че ако някой иска да има резултати от такова лечение трябва да намери свестен хомеопат и да спазва предписанията му.
Извинявай Райка не исках да разводнявам темата. А ти как си?

# 12
  • Мнения: 3 211
Аз съм страшно доволна от билковия чай на проф.Ламбрев. Така се казва "чай за бъбреци". Още след първия ден има подобрения.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря на всички за отговорите! Това не означава, че искам да приключа темата, защото мисля, че е полезна не само за мен.
Когато писах по този въпрос известно време нямаше отговори, хомеопатката, при която водя децата, беше в отпуска, а с личната лекарка не ми се занимаваше, затова си купих от аптеката наслуки "Цистон" на Хималая. (Между другото, после видях, че една от вас го препоръчва.) Бързо се оправих и от тогава... ох, да чукам на дърво и да не приказвам много, че е минало само малко повече от месец.
Не се пиша още излекувана, определено при следващата атака отивам при хомеопат.

# 14
  • Мнения: 14 133
Ох и аз нареждам за темата. Имах гинекологични проблеми, възпаление и какво ли още не и прераснаха в урологичен проблем.Гинекологът ми не се прави на велик, където не му е работата и веднага ме прати на другия майстор.Засега стигнахме до фазата на бактерии в урината.Урологът е много мотивиран и сериозен и пусна веднага и микробиологично изследване.Чакам резултатите, за да атакува гадните бактерии в целта.А, че този цистит е неприятен отвсякъде се знае,

Общи условия

Активация на акаунт