Не иска мляко :(

  • 490
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
От 1-2 седмици е голяма мъка с това мляко намалихме млякото до 130-140 мл, а сега пие по 20-30 мл и то на няколко пъти Sad като заспи успявам да му пробутам 100-120 мл.... и так дневната доза ние до 250 мл с кашата.
Някой изправял ли се е пред такъв проблеми как го е решил?

# 1
  • Мнения: 1 089
на няколко пъти досега имаше такива периоди, в които отказваше млякото. Опитвах се да и пробутвам шишето  в сънено състояние и тогава успяваше да изпие повечко. иначе слагах  във всичко което може - в зеленчуковото пюре, в попарата, кус -кус с адаптирано мляко, пасиран банан с бисквити и мляко. в доста от случаите номера минава. При нас тези периоди на отказ от млякото продължаваха понякога и с 2-3 седмици.

# 2
  • Мнения: X
Пробвай с кисело - ако нямате проблеми. Ния отказа млякото на 7м., но тя не го искаше дори в пюретата. Пробвай да не даваш известно време, а го слагай в другите храни, може да му е омръзнало на детето.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При нас това е постоянен проблем он 2 месеца. Сменихме 2 пъти адаптираното. Слагах бишкоти, бисквити, каша, плодово пюре. Минахме на кисело. Сега вечер пие каша Лека нощ с вода и лъжичка каша. Днес пак ще пробвам с кисело мляко, бисквити Плазмон и каша. Сутрин пие адаптирано, но не повече от 100-120 мл.

# 4
  • Мнения: 46 437
Какъв е режима му на хранене?

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Благодаря за отговорите

А относно режима, ето какво беше преди отказването и да кажа. че и в най големите жеги си хапваше детето:
6:30-7:30 - Мляко 160 мл
10:00-11:00 - Попара 160 мл (2,5-3 сухара, сиренце около кибритена кутия, 1 каф.л. масло, 1 ч.л. захар чай от шипки или адапт.мляко)
13:30-14:30 - Пюре 160 мл - зеленчуково или месно
17:00-18:00 - Каша или Каша+плодово пюре 160 мл
20:30-21:30 - Мляко 160 мл
+ 60 мл сок + 100-120 мл  чайче, не пие чиста вода...., нооо обича да се къпе и да му мия лицето след ядене   Joy Laughing

# 6
  • Мнения: 46 437
Ние бяхме на същия режим и за 2-3 седмици мина само на закуска, обед и вечеря  Shocked не знам какво стана, но й стихаше само това, а по принцип е лакомо дете. Остави го да видиш в кои часове само ще поиска храна и след това вече опитай дали ще иска мялко  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 800
Добави сок в млякото-става чудно плодово мляко Данао Wink

# 8
  • Мнения: 5 140
Пробвай с кисело - ако нямате проблеми. Ния отказа млякото на 7м., но тя не го искаше дори в пюретата.

И моята Ния отказа адаптираното мляко, но на около 11 м. и започнах да и давам само кисело та така и до ден днешен вечер не си лягаме без шише кисело мляко.Каша също ми отказваше и нея я слагах в плодовите пюрета на Хаме.
Наистина пробвай и с кисело мляко,дай му малко ако няма проблем карайте напред.

# 9
  • Мнения: 2 255
Калоян отказа адптираното мляко на 6 мес., след като пробвах 5-6 вида млека се предадох и започнахме да ядем кисело, но с лъжица (всъщност той заедно с млякото отказа и шишето)  Rolling Eyes

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Аз междувременно говорих с педиатъра и тя предложи да го пробвам с кисело мляко с лъжичка като може и бисквитка да добавя. Другите мами около мен ми пердложиха да пробвам и Йогуртчетата на Хипп и Нестле....
намерихме само на Нестле ванилия и банан и т.к. не е много фен на бананновия вкус взех ванилия.... снощи и сутринта хапнахме от тях (по 100 г са) и според мен можеше и 2 за изяде   feeding след като заспа го донахрани с мляко около 80-100 мл Misc Baby Bottle

Общи условия

Активация на акаунт