Къде да си направя изследвания за разширени вени и за диабет?

  • 1 934
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 939
Тъй като много ми се подуват глезените и прасците и страшно много ме болят личната ми лекарка ми каза, че можело да имам разширени вени. Но нито ми даде  направление, нито ми обясни къде да отида да се изследвам (ще си платя естествено). Също така искам да се изследвам за диабет, тъй като имам наследствена обремененост, а и някои от симптомите - лесна уморяемост, отпадналост, трудно излекуване на гъбични инфекции и отново подутите глезени. Моля ви, посъветвайте ме къде да отида и какво да направя?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Как така само ти споменава, че можеш да имаш проблеми, без да те насочи какво да предприемеш? Егати...  ooooh!
Аз бих я тормозила с допълнителни въпроси за състоянието си.
И защо веднага се отказваш от полагащите ти се направления? Здравните осигуровки са именно за това - при подобни случаи поне елементарни неща да не се заплащат.
Изследване на кръвната захар можеш да направиш във всяка една лаборатория, сутрин на гладно. Ако има отклонения от нормите, търси ендокринолог.
Не е зле да си пуснеш и кръвна картина + урина. Защото отоците могат да са от други проблеми - с бъбреците например, а не заради разширени вени. Те в повечето случаи се виждат. Поне при майка ми и леля ми, проблемът е видим с просто око - самите вени са подути, изпъкнали и болезнени.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 939
Да, тя ми даде направление за кръв и урина, но за другото каза, че нямало нужда, само съм си била втълпявала (за диабета). А колкото до разширените вени - не винаги са видими. Ами отказвам се лесно, защото ми е писнало да се разправям с нея, а и имам медицинска застраховка от работата. Просто не знам къде точнои да се насоча и какво да направя.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Изследванията във всяка по - добра лаборатория можеш да ги направиш. Рутинни са и резултатите стават бързо. Просто добави и кръвна захар, ако джипито не е написала в направлението, така и така ще ти взимат кръв.

Колкото до разширените вени, ако не се виждат, не знам какви изследвания се правят за тях.

Общи условия

Активация на акаунт