Моля за съвет за запушен канал

  • 646
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
И това доживях! Laughing
Кърмим се от шест и половина месеца и сутринта се събудих със запушване.
 Направих каквото знам - давах на дъщеря ми да суче само от тази гърда, при което бучката поспадаше и болката понамаляваше. До края на деня кърмих само от там, но пак се подува мястото ...
Побързах с прибирането от разходката, защото болката много се усили и вкъщи затоплих с мокра кърпа и изрових от прахта помпата. Автоматична е, много добре помпа, но не съм я ползвала от първия месец още и сега не успях почти нищо да изцедя.  newsm78
 Какво не правя както трябва според вас?
Нямам още температура, мислех си, че днес от само себе си ще се оправи, но още не става. Дайте още съвети, моля!

# 1
  • Мнения: 488
 Thinking При кърменето от тази гърда брадичката на бебето трябва да сочи бучката (така са ми казвали,аз никога не успях да наместя диването с главата надолу), топли душове, леки масажи с "намазнени" с бебешко олио ръце, пий Лецетин-1000 , 1-2 пъти на ден...за друго в момента не се сещам!
Успех!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 174
Тук има една тема за запушване на каналче и там има много полезни съвети: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388139.0 всичко, което се прави е изброено, че жената която беше пуснала темата, много трудно се пребори с проблема. Успех и на теб  Peace

# 3
  • Мнения: 248
 Shocked лелееее, случват ли се тези беди след 6.5 месеца кърмене?

Да споделя моя опит от 2-те запушвания (едното с висока Т):
- Лецитин 1200 mg - ударна доза (3-4 капсули на ден, няколко дена) - бебето се разхлаби малко, но мамите тук ме успокоиха, че няма нищо страшно в това;
- Преди сукане - 15-20 минутни топли компреси - най-лесно ги постигнах с излята гореща вода в памперс, държах компреса и докато кърмех; освен това до отпушването се сраснах с помпата;
- Нежни масажи от подутината в посока зърното;
- В сутиена си слагах листо от зеле с изрязана жила и да не покрива зърното и ареолата. Като увехне листото - сменям;
И много сукане, както и почивка
Дозата на Лецитина намалих много внимателно, защото се страхувах. 2-3 дена след отпушването пиех по 2 капсули, после по една в продължение на може би седмица.

Успех  Peace
 

# 4
  • Мнения: 384
Много благодаря на включилите се   bouquet и се извинявам за дублирането на темата.
Преди имах повечко време да чета, но сега ми дойде на главата този проблем и нямах възможност да се ровя. Затова си позволих да пусна нова.
А и не ми се вярваше, че ще ми се случи (признавам си).

# 5
  • Мнения: 6 713
При кърменето от тази гърда брадичката на бебето трябва да сочи бучката

Това е решението! Действай!  Peace
Аз кърмех бебка като я слагам отпред през корема ми, но бучката ми се появи отстрани, подмишницата все едно. Кърмех я като краката й са на леглото, а главата й идва към гърдата. Дано го обясних добре. Embarassed

# 6
  • Мнения: 212
  Гореща вода в памперс, така заспивах вечер. През нощта като се събуди бебчо му давах от тази гърда, като същевременно масажирах от подутината в посока зърното. При мен действа. Имала съм адски болки, дори ми се схващала ръката

# 7
  • Мнения: 51
Чувала съм, че се взима горещ душ, като при обливане на гърдата се опитваш и да я изцеждаш. Не мога много добре да си го представя как ще стане цеденето без помпа, но една приятелка така се е оправила.

# 8
  • Мнения: 73
сигурно вече си се оправила,но все пак да споделя моя опит.аз получавах запушване 4 пъти.оправях се само с масаж със бебешко олио или нещо подобно и в банята с гореща вода и пак масаж.и много,много изцеждане .не съм пила никакви медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт