Дали не избързах с отбиването?

  • 568
  • 3
  •   1
Отговори
Простете , искам да съм анонимна   bouquet
Щерката е на 2г. и 5м. Подготвях я за отбиване - амито през нощта е на "моренце" и затова последните 10тина дни цокахме само сутрин и вечер. Имахме и 2 нощи заспиване без цокане( 1ъж с баба , 1ъж с мен) Говорихме си за амито да си ходи в страната при другите амита, на пътешествие, изпращахме го( самолети и звездички) Поръчахме си и подарък, като замине амито - пиано. Мислех си че ще мине поне месец...май малко прекалявах с говоренето за заминаване и че е голяма, а големите пият какао, сладолед...
Видя едно пиано и каза - ето го пианото, това е моето пиано! Grinning Попитах, това от амито подаръка ли е ? че заминава, пускаме го да отива в страната на амитата? Да , да да... Голямо свирене падна, хванах се за възможността...заспа без кърмене, но пък към 4.30 малко поплака ( по-малко от предишния ни опит преди 2 седмици)  
Минаха 36 часа от последното кърмене, пак заспа без проблем вечерта - гушната в мен и  й чета приказки, малко кисела беше сутринта и след обедния сън, но не търси ами в пазвата, а вечер отиваме да гледаме звездичките и им казваме лека нощ.
Аз усещам леко напълване и болка в душата и угризения, дали не избързах? Още месец - два ? Предстои ни пътуване в чужбина след месец - щеше да ми е по-спокойно от към ЗДРАВЕ.. Дали не можеше да е по-плавно, без грам сълзи...дали не се подадох малко на натиска(само мъжа ми ме подкрепя безрезервно  Simple Smile ). От друга страна - тя сама избра пианото и толкова го искаше, а го бяхме свързали със разделянето от амито, аз лекувам зъби, поне мога да пия по свободно аулин( друго не ми понася) Сега чак ми иде да я накърмя при първо помрънкване Embarassed , ама мисля че така по ще объркам нещата.

Объркано го написах....мъча се , че май избързах, твърде усилено я подготвях, а пък тя се хвана на въдицата с пианото.....или мен нямаше кой да ме подготви....От 2-3 месеца мисля за плавно отбиване, ама нещо рано ми дойде... Хем аз си я приспивам и съм си с нея 24 часа , и заедно си спинкме и силно гушкаме, днес и много се целуваме  Grinning

Кажете какво мислите, не е късно да обърна нещата?  Глупости!!! Само да обърквам детето... Но ако нощеска - утре почне много да страда, дали да й дам пак да цока или да стискам зъби?

# 1
  • Мнения: 142
моето лично мнение че детето си е разбрало каквото трябва, поне както звучи не изглежда да изпитва неописуема нужда от кърма, май ти имаш нужда да я накърмиш  Wink, 2.5 г не са малък период и тя е достатъчно голяма вече, една мама във форума беше наисала дещо което много ми хареса, звучеше нещо от рода .....много ми е трудо да спра да кърмя и да прекъсна тази прекрасна връзка, но както при раждането отрязоха пъпната връв, така и тази връзка трябва все някога да прекъсне.... не го помня точно, но нещо от сорта беше. На мен сега ми е лесно защото ни е рано за отбиване, но кой знае колко ще ми е гадно и на мен  Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Едно такова мъчно ми стана като четях написаното от теб, но може би защото съм в подобна позиция на твоята. Дъщеря ми е на 5г.6м. и все още суче за заспиване и събуждане. Суче все още, защото реших, че ще се водя от нейното желание. Както при теб никой не ме подкрепяше, както и до момента, освен съпруга ми. И така стигнахме до тези годинки. Предполагам, че тя ще го преодолее бързо, но явно ти не си била подготвена за тази ситуация. Нормално е тя да ги преживява по този начин, защото на тази възраст сученето за нея не е просто да се нахрани, а нещо повече. Сигурна съм, че разбираш какво ти казвам. Но си мисля, че след като си започнала всичко това, няма да е добре да спреш отбиването, НО само ако тя силно не страда. Изчакай поне седмица и виж какво ще стане. Но нека тя не усеща, че се колебаеш, бъди уверена в решението си.
А можеш ли няколко дни да я оставиш на някой и така да улесниш безболезненото отбиване.
Аз миналото лято оставих дъщеря ми за около месец на майка ми, но въпреки всичко като ме видя, първото нещо, което поиска е да суче. Не и отказах, но сега малко съжалявам за това, че не се възползвах от момента , за да приключим с това.
Не знам да ли ти помогнах особено, просто довърши започнатото, защото ти наистина си и дала достатъчно, кърмейки я до момента.  bouquet 

# 3
Вчера четох в руските сайтове и един от признаците, че е рано отбиването е започването на смучене на пръсти - което започна при нас...Другото , което ме притеснява е нашето пътуване и недай си боже се раз....лее( да не го предизвиквам) кърмата си е голяма помощ. Все по-зле се чувствах емоционално, не защото пркъсвам тази връзка, а защото я изюрквам -  виждам , че й липсва. Тази нощ тя още повече плака и й дадох. На нея най й липсват сутрешното кърмене към 4-7 часа и мисля това да го оставя, т.е. да заспиваме без кърмене. Това поне за сега се приема без сълзи. А пък определено вчера изразяваше любовтта си с много гушкане и беше много приятно, така че много ще се радвам да се отбие скоро, по собственно желание, без тези гочиви сълзи. Странно, когато плаче за други неща , без проблем й отказвам, но кърмата не мога, сякаш повече я травмирам отказвайки кърма, от колкото близалка.....

Общи условия

Активация на акаунт