Пчелен клей

  • 2 121
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Пчелен клей или прополис, давали ли сте за засилване на имунната система?
Днеска купих от аптеката спиртен извлек на пчелен клей, но се чудя по колко капки да давам на дете на 4 год. Пише че се дават 10-20 капки три пъти на ден разтворени във вода или мляко. Та давали ли сте и има ли ефект?

# 1
  • Мнения: 3 211
На мен ми казаха за дете на 2г. по 1капка на ден, но е ужасно гадно и не искаше да го пие, та така си се развали и не мога да то кажа дали е ефикасно.

# 2
# 3
  • Мнения: 111
Благодаря за линка, аз започнах  с 5 капки, но ще мина на 4

# 4

 HugПрополисът се ползва при някакво заболяване на детето.От една до седем години се препоръчва вземането на толкова капки за един прием,на колкото години е детето.Екстактът(спиртен) от 20% се взема три пъти дневно преди ядене в лъжица топло мляко или друга топла течност.При деца от седем до 14 години се препоръчва приемането на 10-15 капки на един прием.Когато се цели общо укрепване на организма на детето,е по-подходящо приемането на воден екстракт от прополис (10%),по 1-2 чаени лъжички,три пъти дневно.преди ядене.Неудобството на водния екстракт е,че се приготовлаво по-трудно и има десет дневен срок на годност.Продължителността му на приемане  в зависимост от вида на заболяването е от 15 дни до 2 месеца.Понякога се явява непоносимост-сърбеж и обриви.Добре е предварително да се направи проба(на вътрешната сгъвка на лакътя се накапват една-две капки и се оставят да изсъхнат и след няколко часа се наблюдава за зачервяване,което е признак за алергична реакция.Това е извадка от книгата на професор Починкова"Пчелните продукти в медицината"-издателство 1995г.Много ценна книга.В старите издания няма отдел за деца.                                                   

# 5
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Аз вече една година ползвам този метод за повишаване на имунната защита и съм много доволна. Препоръчвам го на всички.

# 6
  • Мнения: 111
как го пиете

# 7
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
30гр. прополис се разтварят в едно шишенце 95% спирт.
След 10 дни е готово.
По 10-15 капки на ден  в лъжица със захар.

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 992
30гр. прополис се разтварят в едно шишенце 95% спирт.
След 10 дни е готово.
По 10-15 капки на ден  в лъжица със захар.
Това като профилактика ли го прилагаш или...?
Всеки ден ли го даваш?
И ти ли си приготвяш препарата от пчелен клей или си го купуваш готов от аптеката?

# 9
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Има го готов в аптеката, но аз предпочитам да си го приготвя.
10-15 капки  е дневната доза и го прилагам за имунопрофилактика.
Детето ми е на 6 години -около 16кг.
Приема го капнато в лъжичка захар, защото иначе е много гадно.

Общи условия

Активация на акаунт