стволови клетки

  • 13 725
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Искам да знам има ли смисъл да си вземаме кръв от пъпната връв за стволови клетки. Надявам се някой да ми помогне да взема решение.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
За мен има и замразих .

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 13:57 от siska79

# 2
  • Мнения: 128
За мен лично - има.

Ето малки инфо за замрАзяването на стволови клетки:

http://stvolovikletki.com/
http://stvolovikletki.com/treatment.html

# 3
  • Мнения: 793
Ако имаш финансова възможност не му мисли. Това е един вид застраховка (недай си Боже ако се случи нещо ). Разбира се че има смисъл. Peace  Ние сме в такъв период че нямам възможност да се възползвам от това.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 110
Аз замразих преди 3г.,когато се роди баткото,ще замразя и сега.

# 5
  • Мнения: 87
И за мен има смисъл и точно заради това и аз замразих Simple Smile

# 6
  • Мнения: 751
Има смисъл,затова сме решили и ние да замразим. PeaceЕто тук:
http://cryo-save-bulgaria.agcabinet.info/

# 7
  • Мнения: 299
Защо, не остава едната проба в България, това ме притеснява при criyo - save?????

# 8
  • Мнения: 805
И ние замразихме.
Дано никога не ги използваме.
Имайки впредвид, че сме сключили договор за 20г., парите са даже малко.
Застраховка живот за толкова години би струвала повече...

# 9
  • Мнения: 651
Къде ги съхранихте?Колко струва?Как става?

# 10
  • Мнения: 805
Ние съхранихме в криобанка в Белгия.
Напиши в Гугъл "стволови клетки" и ще ти излезе достатъчно инфо.

# 11
  • Мнения: 2 013
Ако имаш възможност,замрази,както вече са ти казали.Това си е една застраховка.
Ние за жалост нямахме възможност,иначе нямаше да се поколебая.

# 12
  • Мнения: 801
Лично се обаждах до двете големи банки в Германия. От безплатната информация там разбрах следното:
Ако се наложи трансплантация, винаги се ползва донор или се вземат стволови клетки от клиниките.
Количеството стволови клетки е много малко и не достига понякога дори само за една терапия, а се налагат най- често повече.
Всичките проучвания са само проект.
Докато му се наложи трансплантация (след 50-60 години), вече няма да ги има стволовите клетки (обикновено се съхраняват 20 години)

Говорих лично с докторката на Вита 34 и ми каза, че за жалост всичко е само бъдещи проекти на книга, без реално приложение и законова основа. Останалото е хвърляне на пари на вятъра и реклама за източване на пари на гърба на родителите. Всички останали лекари с които се консултирах, бяха на същото мнение.

# 13
  • Мнения: 805
Лично се обаждах до двете големи банки в Германия. От безплатната информация там разбрах следното:
Ако се наложи трансплантация, винаги се ползва донор или се вземат стволови клетки от клиниките.
Количеството стволови клетки е много малко и не достига понякога дори само за една терапия, а се налагат най- често повече.
Всичките проучвания са само проект.
Докато му се наложи трансплантация (след 50-60 години), вече няма да ги има стволовите клетки (обикновено се съхраняват 20 години)

Говорих лично с докторката на Вита 34 и ми каза, че за жалост всичко е само бъдещи проекти на книга, без реално приложение и законова основа. Останалото е хвърляне на пари на вятъра и реклама за източване на пари на гърба на родителите. Всички останали лекари с които се консултирах, бяха на същото мнение.

Искаш да кажеш, че сами са си признали че мамят родителите?!?

# 14
  • София
  • Мнения: 382
И мен ме притеснява дали е надеждно, защото освен рекламата от фирмите, които се занимават с тази дейност, не се чуват други кои знае какви отзиви. И тази разлика в цената между Клиника Малинов и Cryo Save ... Да, определено съм за такъв вид застраховка, но още не съм сигурна, че не злоупотребяват с доверието и парите ни. Надявам се до месец да намеря отговор за себе си на тези въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт