Признаци, по които избираме плодове (диня)

  • 6 783
  • 41
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ще ми се с тази тема да сме си от помощ в този избор, понякога  ми е много трудно да се реша кой точно плод да влезе в кошницата ми.
ето,от няколко дена не мога да си харесам диня. ако е разрязана на половина мога да предположа дали ще е свястна-по цвят, семки или усет мой , но ако е цяла? Rolling Eyes
с пъпешите съм много добра, досега лош не съм вземала,
избирам ги по аромата.

споделете вие как избирате диня, искам да се науча  Blush

# 1
  • Мнения: 27 524
Почуквам ги. Ехти особено, татко ми ме е научил. Досега зелена не съм взимала  Blush
И да не е прекалено тежка динята (според размера си).

Мъжът ми твърди, че трябва да е малко и тясно дупето (как прозвуча само  Joy), да е като карфичка, но многократно съм му показвала, че няма никаква връзка.

# 2
  • Мнения: 1 777
И аз плодовете ги избирам по аромата.А динята си я харесвам  на външен вид. EmbarassedДосега не ми се е случвало да  не е сладка.За семките тука им слагат етикетчета на дините кои са със семки и кои не са. Grinning
Само веднъж купих диня и беше  като гумена вътре.

# 3
  • Мнения: 1 798
До сега не съм избрала и една сладка диня Embarassed

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз ги почуквам Simple Smile
в магазина ме гледат странно  Mr. Green

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
добре де, като ги чукате как трябва да се чува, като на кухо или на плътно Embarassed

# 6
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
И аз ги почуквам Crazy Не винаги съм улучвала сладка Rolling Eyes

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
С почукване избирам диня и аз.

# 8
  • Мнения: 5 001
Аз пък виначи купувам разрязана диня.Гледам да е кървавочервена,да не е на зрънца,това означава,че е презряла.И най-важното нещо-Купувам диня САМО в сезона на дините,защото сегашните,които продават нямат никакъв вкус(пробвала съм Mr. Green)....


Цяла диня вече не купувам,защото този номер с почукването вече не важи.Късат дините преди да са узрели.Те доузряват насила и после дори да чуете,че при почукването звука е кух,динята не е сладка.
Или другия номер е да превиват опашката на динята докато още е на корена и тя пак узрява по-рано и без да е достигнала зрелост по естествен път....

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 18:32 от TheNMaster

# 9
  • Мнения: 2 382
И аз избирам с почукване и не помня да съм имала провали Peace.Звукът е по-скоро кух, но не съвсем.Също така задължително купувам поне 8 кг диня.Най-хубави са големите.Лятото има едни екземпляри по 12-15 кг, мммм.......За дините трябва опит. след няколко несполучливи се научава и зелената и презрялата диня.Сега мисля , че е много рано за дини.

# 10
  • Мнения: 804
Моят мъж също познава много дините,досега не е имал провали.Неговите "тайни" при избиране на диня са:при почукване да не "дрънчи",а да бие на кухо;когато няма , дръжка там където е била тя трябва да е червено от сока; задният край  на плода трябва да е като точка/малък,там където е бил цвета/ и последно като я стиснеш с две ръце леко трябва да поддава. Другият вариант - ако я изтървеш и се спука,значи е "била" идеално узряла!   Joy

# 11
  • Мнения: 5 173
Както и по цветан а динята - тр да е тъмнозолена Peace.
Как ми се прияде само... Whistling

# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Моят мъж също познава много дините,досега не е имал провали.Неговите "тайни" при избиране на диня са:при почукване да не "дрънчи",а да бие на кухо;когато няма , дръжка там където е била тя трябва да е червено от сока; задният край  на плода трябва да е като точка/малък,там където е бил цвета/ и последно като я стиснеш с две ръце леко трябва да поддава. Другият вариант - ако я изтървеш и се спука,значи е "била" идеално узряла!   Joy
Това не го знаех Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 199
И аз си почуквам и се правя, че слушам и чувам, но изобщо незнам коя да купя и накрая купувам която ми падне  Whistling или още по хубаво  - нарязана. Обожавам дини  Crazy
За пъпешите - мириша им "дупетата" ако са ароматни са и вкусни - не съм сгрешила до сега Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341





Аз не мога да избирам дини и напоследък купуваме нарязани.
Миналата година мъжът ми купи цяла огромна диня и веднага я разрязах - УЖАС!!!
Толкова беше изгнила и така вонеше.......Върна я и му дадоха нова.
Сещам се когато бях малка дядо ми имаше бостан с дини и имаше жълти дини с черни семки....
Вече няма такъв сорт....

Общи условия

Активация на акаунт