Ехей, какво можем да направим?

  • 4 764
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 585
здарвейте.майка съм на две момченца.едното е само на една седмица и е с диагноза тумор на мозъка.в момента се намира в детска педиатрия и се лекува и от вродена инфекция на белите дробчета.другата седмица ще го местят в св. иван рилски за операция че трябва да е възможно най-скоро.има ли смисъл да избирам екип за операцията при полойение че не познавам лекарите.пишете моля ви какво ми трябва за престоя ми там.също какво ще кажете за доц.Цеков той е разчел всъщност ехографията и скенера.ЯМР не му е правен дали трябва незнам. пошете каквото се сетите моля ви нямяам време
Получих това на ЛС, авторката няма постинги във форума, съответно няма пощенска кутия и не знам как да й отговоря, нито какво да й отговоря. Нямам идея защо се е обърнала точно към мен. Може да се е обърнала на ЛС и към други. Знам, че не е добре да публикувам ЛС, но нямам друга идея.
 Аха, има Пощенска кутия, ще й дам линк към тук.

# 1
  • Мнения: 7 723
Вълчо, хубаво си направил, че си пуснал Лс-то на паникьосаната майка в тема,
но според мен не е зле да я пуснеш И в клюкарника. Там четат повече хора.

Иначе на въпроса...

Не мисля, че болница Св. Иван Рилски е най- благонадеждна.
(не искам да обидя докторите там).
Според мен  е добре детето да постъпи в Пирогов.
Там са най- добрите специалисти.
А що се отнася до избор на екип...
Ако ще избираш някой, съветвам те това да е доцент Бранков,
Детска гръдна хирургия, Пирогов.

# 2
  • Мнения: 3 540
За тумор на мозъка в Пирогов ,може да се обърна към проф. Габровски той е неврохирург!
Мога да й пусна тел за записване на час за консулт!

# 3
  • Мнения: 3 914
А според мен bim bam ще даде най-добра информация ,защото и аз знам че Георгиев е най-добрия неврохирург Peace
Дано тя да пише

# 4
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Моето мнение за д-р Цеков също не е добро ,той оперира свекърва ми от тумор в главата и даваше надежди ,че ще живее дълги години ,а тя живя само два или три месеца след операцията и почина.Туморът се беше възобновил напълно.Гледа само да вземе парите на хората ,но не и да им каже истината в очите.Аз също мисля ,че в Пирогов специалистите са по-добри ,но все пак майката сама трябва да реши.

# 5
  • Мнения: 3 540
Да внимава майчето ,да не попълва документ за избор на екип ,защото така ще ги вържат да заплащат!
Така са постъпили с Филип -детето от подписа ми!

# 6
  • Мнения: 1 494
Мисля имах някъде списък с неща за в болницата с дете. Ще потърся сега.

Намерих го:
Публикувам го, както съм го записала миналото лято- става въпрос за Пирогов. Вече може да е по-различно, но ме съмнява...Не съм записала кого цитирам- имам го на файл.

"Преди около 9 тодини когато лежах аз, плюс задължителните дрешки на детенце се носеше походно легло със одеало легенче за пране защото неможе в мръсните мивки да си переш дрехите,прибори за хранене чиния ,купа,чаша ,дори някой си носеха бързоварче.Задължително минерална вода се купува и храната беше много зле затова излизахме навън да си я купуваме.Може и щипки за пране да си вземеш.Ако си от София няма какво да се притесняваш каквото ти трябва ще ти го донесат .Кофтито е ако си от провинцията.Може даже да минеш през аптеката и да си набавиш най елементарни неща като теч.аналгин парацетамол нещо успокоително за майки ,противотемпературни за детенце.Абе изобщо каквото ти дойде на ума слагай в багажа.И термометър."

и още:
"- зарядно и GSM
- обезболяващи за детето и др лекарства - Нурофен и някои др ако си от провинцията /против дрисък, против запек/ ако си от Сф - лесно ще ти донесат, но Нурофен и Ефералган на свещички - задължитнелно
- любима играчка на детето ( в случая е малко бебето, няма нужда)
- одеалце, ако е малко детето - за да е по-удобно и по-меко
- прибори за ядене - ако е бебе това са шишета + уред за изваряване, освен ако не искаш да храниш с болнични биби с които можеш и морски бозайник да удавиш, камо ли пеленаче
- памперси, тоалетна хартия, кърпички - сухи и мокри
- дрехи за теб/ дрехи за детето, като и бельо за теб
- удобни чехли или пантофи или най-добре джапанки за теб, както и за детето ако е голямо
- хавлия за детето и някаква по-голяма кърпа за теб, както и кърпа за лице
- с какво ще миеш детето - шампоан, сапун - и сапун и шампоан и за теб
- гребен, четка за зъби, паста, парфюм/дезодорант
- документи - твои и на детето /вкл. аз нося и копие от акт за раждане/ - и др документи ако се водиш самотна майка и можеш да ползваш намаление
- храната на бебето и детето - сухо мляко, бурканчета, любима лъжичка
- чай ако пие такъв
- от вън си купи задължително минерална вода /преварена вода за бебето ще ти дават/
- плодове за детето

Това е на прима виста ако се сетя още нещо ще пиша
- питай какви превързочни  и др лекарствени форми ти трябват - щото не всичко ти дават в болницата - но това договори с ДОКТОРА, да не пропуснеш нещо важно после да се чудиш къде да го намираш
-термокана"


Като гледам, тя днес се е регистрирала и вероятно и е трудно да се оправя с форума.. Дано утре влезе...Това за сега мога да направя. Ако се сетя още, ще пиша утре. Стискам палци за детенцето. Praynig

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 23:05 от Abi (abigale)

# 7
  • Мнения: 3 540
Майчето пита дали трябва ЯМР,ами зависи ,какво са засякли на скенера.
ЯМР то е по точно изследване!
Добре да имаш всички изследвания правени преди и след операцията.
Ако влезеш ,мила ,пиши ,къде е това чудо Sad и колко е голямо! Cry
И на всяка цена дръж да получиш хистологията след операцията ,тя става за 5-6 дни!

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
има тема за тумор в мозъка някъде тук
ще я търся да им пишем

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Майката пише, че детето е в Педиатрията и предстои да го преместят в "Св.Иван Рилски".
Това е най - добрият вариант за бебето  Peace Там работят детски неврохирурзи, което е изключително важно за толкова мъничко бебче. Не ме разбирайте погрешно, не искам да обидя специалистите в Пирогов, но конкретно при неврохирургичните случаи за дете, "Св.Иван Рилски" е най - добрият вариант.
Както вече съм писала много пъти, с чиста съвест мога да препоръчам само доц.Кирил Георгиев!
Добри доктори там са и Сурчев, доц.Маринов.
При възможност доц.Цеков нека не е лекуващ лекар на детето, а самият той рядко оперира бебчета, така че едва ли би се заел с рисков случай.
Ако изберат екип ще плащат допълнително и то не малка сума! Но ако не изберат екип обаче, донякъде рискуват и нека семейството само прецени ситуацията.
При финансова възможност, бих ги посъветвала да изберат екип.

П.П.Списъкът на Abi (abigale) с неща за болницата е доста изчерпателен!
Превързочни материали обаче не са нужни, в болницата дават всичко.

# 10
  • Мнения: 317
Напълно съм съгласна с бим бам: Св. Иван Рилски е за предпочитане. За там трябва да кажа, че не дават преварена вода за бебето: добре е майката да си носи термокана.
Аби, списъкът ти е много изчерпателен, само едно нещо си забравила: носете си и много търпение, трябват здрави нерви Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 494
Ами то за тази точка бяха изписани сума страници и вече ми е под кожата- един вид разбира се от самосебе си... Rolling Eyes
И да не се забравя- доктора, доктор, но много зависи от сестрите, че и санитарките....

bim_bam- то ставаше дума за Пирогов. Уточнявам- ние не лежахме, но се бях подготвила и за това. Изчетох сума теми и си събирах от опита на изстрадалите майки.

# 12
  • Мнения: 3 540
Дано малкото смело бебче се справи с всички трудности ,поднесла му съдбата! Praynig Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 246
Много е тъжно, това което прочетох. Незная с какво да помогна, но зная чее добре да се оперира, за да се види хистологията. Много ще е трудно, ако кажем на майката за Антималигноцит, да вземе решение. Незнам, дано излезне доброкачествен. ако е злокачествен и го отстрянят /дано да не е/, едва ли ще направят лъчетерапия....
трудно, много трудно и тежко. Бог да е с тях, моля се, нали преживях същото с детето си... newsm17

# 14
  • София
  • Мнения: 9 826
Най -доброто място е Св Иван Рилски,Сурчев и Георгиев са лекарите,на които аз доверих и  продължавам да доверявам живота на детето си вече осем години.Лично не съм имала допир до Цеков ,но доста съфорумки имаха горчив такъв.

Общи условия

Активация на акаунт