oтравя ли се кърмата след силен стрес или ако сме били нервни?

  • 1 909
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
ИЗВИНЯВАМ СЕ,ако това е най-тъпата тема,която някога е пускана относно кърмата.Но ако не оборя насадените  ми страхове,не мога да си кърмя спокойно детето.Имам малко нужда от компетентно мнение,относно  това,дали кърмата може да отрови,след претърпян някакъв силен стрес,или ако сме били нервни???

# 1
  • Мнения: 207
Не съм специалист, но смятам, че кърмата не може да се отрови! Да, стресът се отразява на количеството кърма, бебето със сигурност усеща нервността на майката! Кърми си детенцето, но ако има как, бъди спокойна!

# 2
  • Мнения: 4 290
От гледна точка на вкусовите качества, няма как да се ''отрови" кърмата - все така полезна ще е за бебето. Ако си много нервна, то ще долови това, но и да не кърмиш, нали го гушкаш? Все пак не може и от прегръдки да лишите.
Няма смисъл да се терзаеш специално за това, просто се успокой и кърми детето. А и докато кърмиш, организмът ти произвежда хормона на щастието (окситоцин), което ще ти помогне да се почувстваш по-добре.  Simple Smile Така че, освен за детенцето, правиш нещо добро и за себе си.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също съм била нервна  кърмейки, и детето е усещало това . Но пък отровна ми се струва абсурдно.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не мисля , че е възможно.  Hug

# 5
  • Мнения: 8 242
Моето да се е натровило 300 пъти досега  Mr. Green
Аз не мога да не съм НЕнервна  Crazy

Разбира се, че не Simple Smile

# 6
  • Мнения: 585
не се отравя, но тъй като кърмата се образува от кръвта на майката и в нея има и част от хормоните които циркулират в кръвта на майката  , е възможно да е с по- различен състав възможно е част от хормоните на стрес или количество млечна киселина да е повече, но чак отровна не е  определено кърма е по-добра алтернатива от ам дори и да е от стресирана майка

# 7
  • Мнения: 641
Със сигурност кърмата не сатава отровна  Hug. Наскоро преживях голям стрес, е детето ми още и живо, и здраво и усмихнато. Единствения проблем при този силен стрес, който аз изпитах, беше затруднен рефлекс на потичане, но това се преодолява. Изяж парченце шоколад, пусни си музика и си кърми детето спокойно  Hug

# 8
  • Мнения: 141
Благодаря ви много за експресните отговори!!!Ве4е мога да ходя да си лягам спокойно Laughing.....Е да,когато се намесят некомпетентни лица в досега спокойния що-годе живот се полу4ават такива паранои #Cussing out.... а тука те просто са си направо напаст.И няма да разкажа какво то4но ми беше казано,за  да не стресна някои други мами без при4ина.....време е да пусна тема"опла4ете се от лошите навици на 4уждестранните си роднини" #2gunfire...тук мога да изпиша цял роман.

# 9
  • Мнения: 3 638
В коя част на Италия живееш, че чак такива щуротии ръсят? Съпругът ми е италианец и нито от него, нито от негови познати и роднини съм чувала подобни неща. Може би си зависи от хората все пак  Peace И в България някои си осоляват бебетата  ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 740
Не мисля , че това е възможно.

# 11
  • Мнения: 6 711
Не, според мен това е невъзможно!

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Чувала съм, че може да ти спре кърмата от прекаран стрес, защото адреналина потиска секретирането на пролактин, но да се отрови кърмата....То ако ние синтезирахме отрови да бяхме се самоотровили 100 пъти досега....

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дали се "отравя" не знам, но за спирането съм сигурна. От собствен опит.

# 14
  • Мнения: 488
Способна съм да отровя на някого живота,ако съм нервна и ми ръсят такива тъпотии  Mr. Green
БИла съм много ядосана,била съм и под стрес, била съм и много разстроена(когато татко почина)...
Не съм спирала да кърмя и не давам на никого да ми коментира и философства на тази тема!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт