Лечебният глад - какво мислите?

  • 4 881
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Много се изписа и изговори за лечебния глад като панацея на всички болести. Представеното в книгите по темата звучи логично. Аз лично съм изпробвала метода върху себе си, макар и не в най-строгия му вариант. Въпреки това даде резултат. Сега обаче диагнозата ми е по-сериозна, а и вече не живея на село, нямам градинка с екозеленчуци и всякакви треви. Освен това не мога да спра да пуша  Embarassed
Ако някой е правил лечебно гладуване в градски условия, без да прекъсва работа, нека да сподели. Интересува ме също доволни ли са онези, които са се лекували в специализирани клиники - колко им е струвало, какво са излекували...
Благодаря! Дора.

# 1
Здравейте!

Действително за лечебният глад се пише какво ли не.
 Аз самата /принудително/ го приложих и то по време, когато въобще не се говореше за глад и гладолечение.
Накратко: на 28-29 год.възраст /т.е. през 1987 или 88 год./ започнах през 3 дни НОЩЕМ да получавам кризи : много силна болка в областта на стомаха и гърба, повръщане през 20-30 минути, което не ме облегчаваше, съпроводено с разстройство. Болките ми траеха от около 23 до около 4-5 сутринта. През деня нямах болки, но повръщах всичко което хапна. При прегледи през деня лекари не откриха нищо, включително с изследвания /обикновено само на урина/.След 6 или 7 нощни пристъпа за мой късмет от Бърза помощ дойдоха по време на криза. Тогава НАЙ-ПОСЛЕ ме вкараха в болница и ми поставиха диагноза "остър панкреатит". Докато обаче стане изследването и ме приемат кризата ми отмина. Никой не повярва, че пристъпите ми са точно през 3 дни и на третия ден ме изписаха с диагноза "гастроентероколит". Същата нощ направих отново криза. Лекар ми даде попълнени бележки без дати и около месец след всяка криза занасях урина за изследване . Всяко изследване показваше прекарани леки кризи /всеки път различни/ - чернодробна , бъбречна , жлъчна и т.н. Тъй като продължавах да повръщам - на практика спрях да се храня. Дневната ми доза беше 1 тънка препечена филийка хляб с изкиснато краве сирене голямо колкото кибритена кутийка. Единствено това успявах да задържа. Постепенно кризите ми започнаха да намаляват като интензитет, докато след около 3 месеца /от началото/ спряха. През цялото време продължавах диетата , която сама си бях определила. През това време отслабнах с около 20 кг /от изходни 70/ и изчезнаха бричовете ми. Понеже отслабвах постепенно кожата ми "се прибираше" и практически външният ми вид се подобри значително. След тези 3 месеца още 3 се хранех, като увеличих по количество изкиснатото сирене и добавих по 1-2 кренвирша или варено бяло пилешко месо и белтък от 1 прясно домашно яйце на водна баня. След спирането на нощните ми кризи през ден, а месец по-късно всеки ден започнах да пия по 1 ч.л. олио дневно. След това постепенно започнах да добавям нови продукти към менюто си, като всеки път си докарвах лека криза /при първия прием/. Консумирах само варена и печена храна. Всичко това правех, живеейки в Плевен и ходейки на работа без перкъсване. Така за 2 години преминах на нормално хранене /включително като термична обработка/ и започнах да консумирам сурови плодове и зеленчуци.
Какви бяха последиците за мен: независимо че в момента съм 90 кг никога повече не образувах бричове, възстанових напълно дейността на храносмилателния си тракт, СПРЯХ ДА БОЛЕДУВАМ - изчезна главоболието, дисменореята, гастрита, разтворих и изхвърлих камъните от бъбреците си, отървах се от пародонтоза /като дъвчех прополис/, кожата ми стана по - мека и гладка. Образувах обаче висящи бенки /не знам медицинското им название/ в областта на шията и започнах да се потя повече. От заболяванията ми останаха настинки, синузит който овладях с куркума и мед след 1990 г и други подобни. При компютърна диагностика пред 2004 год установиха пълно възстановяване на дейността на черния ми дроб при предхождащо увреждане над 70% /това показа компютъра/. Коментарът тогава беше, че явно организмът ми е изключително витален и се лекувал сам. За мен най-вероятно ефектът е бил в следствие на прочистването на организма по време на гладуването. Спрях да пия лекарства - освен аспирин, аналгин и парацетамол и то рядко. Станах много чувствителна към антибиотици - действат ми в много малки дози и ако не съм ги приемала преди това ги понасям тежко. Лекувам се /доколкото изобщо ми се налага/ с "бабешки  цярове" - билки, хранителни добавки, подправки, хранителен режим. Като цяло до лекар опирам много рядко и то инцидентно.
Отново ще подчертая -аз гладувах принудително и както се оказа от литературата в последствие ПО НЕПРАВИЛЕН НАЧИН, който е бил силно рисков. На всичко отгоре - без лекарско наблюдение. Независимо от това имах положителни резултати. Сега съществуват много повече информация, знаят се рисковете /например колапс на жлъчката- по думите на лекар, каквото и да означава това /, още повече че за детоксикация могат да се ползват билки и детоксикатор , при което ще се намалят или няма да има отрицателни странични ефекти.
Във всеки случай мисля , че преди да се предприеме гладуване трябва да се провери здравословното състояние /доколко позволява глад/, да се провежда под лекарски контрол, да не се прекалява и да се прилага в краен случай. Струва ми се и че е абсолютно задължително отделителната система да е напълно в ред и да се поддържа всекидневното изхвърляне от тялото на отпадните продукти.
Що се касае до провеждане на гладуване в заведение - нямам никаква информация.
При всички случаи мисля, че е по-добре да се промени начина на живот и да се рационализира храненето, така че с по-малко драстично и стресиращо за организма средство да се постигне /макар и по-бавно/ търсения ефект. Периодично да се провежда детоксикация /по щадящ организма начин/. И гладуване да се провежда само в краен случай!

Всеки обаче решава сам за себе си , сам прави своя избор и сам си носи последствията!

# 2
  • Мнения: 70
Удивена съм от историята ти! Дай, Боже, всекиму такъв късмет с болестите! Наистина си гладувала по абсолютно лаишки начин и въпреки това имаш блестящи резултати! Само мога да се радвам за теб! Твоят случай ми дава известни надежди, защото и аз, като живеещите в град и работещи хора, не мога да направя типичното гладуване, нито дори плодово-чаения режим на Лидия Ковачева. Ако има резултат, ще го опиша в два пъти по-дълъг текст! Обещавам!
Ако някой знае нещо повече, нека да пише.

# 3
  • Мнения: 18
Бих ти препоръчала нещо, което преди години изпробвах. Възползвай се от пролетта и наличието на евтини и достъпни зеленчуци. Вместо пълен глад, аз ядях по един домат и една краставица на ден. Понякога си изцеждах сок от морков. За съжаление сега не мога да събера нужната воля да го направя, а освен това се оказа и че съм бременна. Така че отслабването се отлага с около две години.
Но то се чудя как имаш воля да спреш храната, а не можеш да се справиш с цигарите.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Един познат си стопи киста в мозъка след лечебно гладуване при Емилова (кистата беше с токсичен произход). Лични впечатления нямам. Като че ли по-скоро съм за разумното и здравословно хранене, отколкото за лечебния глад.

# 5
  • Мнения: 700
Ако си на работа, налага се да си в кондиция, да внимаваш, да се концентрираш, да си във форма. Ами не мисля, че ако гладуваш ще можеш да си изпълняваш качествено задълженията. Поне това показва моето наблюдение върху една колежка, която прилагаше гладолечение. Беше вяла, отпусната и изобщо не във форма.
Би трябвало, който реши да го прави, да си вземе отпуска, а не да рискува в работата.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мисля, че хич не е лечебен. Еле пък ако човек го прилага на своя глава и без елементарни познания за захранването после, може да е сигурен, че и здрав да е бил, след това ще се сдобие поне с едно сериозно разстройство в дейността на поне един орган в организма. Това е нещо много крайно и сериозно и трябва да се прилага само когато ползата ще е по-голяма от вредата и изключително под постоянен лекарски контрол. Аз от една нищо и никаква диета преди време си докарах ниско кръвно и едвам си оправих стомаха после, та не ми се мисли тоталното гладуване какво ще причини.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Мисля, че хич не е лечебен. Еле пък ако човек го прилага на своя глава и без елементарни познания за захранването после, може да е сигурен, че и здрав да е бил, след това ще се сдобие поне с едно сериозно разстройство ...

Именно. Ако го прилагаш без да трябва и както не трябва, можеш да си докараш хормонални смущения, депресия, при жените липса на цикъл...

# 8
  • Мнения: 5
Това е леко встрани от темата, но много бих искала да знам как точно Съпричастна се е оттървала от пародонтозата с прополис, тъй като това ми е сериозен проблем в момента.
Дано Съпричастна се завърне за да може да ми отговори Sad

# 9
  • Мнения: 2 898
Такова чудо - само под лекарски контрол и то в мед. заведение. Преди години и аз бях голям оптимист и мислех, че ще излекувам всичко. На третия ден направих гърч, стресовите  последици от който търпя и днес.

# 10
  • Мнения: 70
Момичета, включвам се, само, за да ви предупредя - лечебният глад наистина не е безобиден!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Вторият ми опит претърпя провал. Постигнах имунен срив и изкарах тежка пневмония. Хемоглолинът ми беше 158, падна под 100! Видяла съм и ползата от гладуването, затова смятам пак да опитам. Но - внимателно! Ако ще пробвате и вие - умната!
Успех!!! Peace

# 11
  • Мнения: 187
Наистина трябва да се внимава, а не да се пристъпва лекомислено. Наскоро прочетох в книга на д-р Гайдурков /"ученик", ако може така да се каже на Лидия Ковачева/, че гладуването не се препоръчва при онкоболни, защото процесът на деление на раковите клетки може да се засили.
Така, че трябва да се консултира случаят със занимаващ се този вид лечение лекар.

# 12
  • Мнения: 4 328
аз съм доволна от лечебния глад по пол брег.

# 13
  • Мнения: 20
Аз също съм правила лечебно гладуване по Емилова, няколко пъти по месец. Тогава ми се отрази добре, на килограмите, дори кисти на яйчниците бяха изчезнали след това. На кръвното налягане също се отразява добре. Но трябва да се прави под контрол, а не на сама глава.

# 14
  • Мнения: 111
Аз лично не съм се лекувала от нещо чрез глад, но имам познати, които са се лекували при доктор Емилова и са много доволни. Иначе аз всяко лято си правя профилактично прочистване на организма, като 3 дни съм само на диня и чай. Не ми се отразява по никакъв начин на концентрацията и работата. След това се чувствам супер, но това е само за прочистване на организма. Лечения не бих предприемала сама.

Общи условия

Активация на акаунт