Варицела 3

  • 211 963
  • 797
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2 211
Със съжаление слагам начало на 3 тема.

Варицела 1 : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279174.0;topicseen
Варицела 2 : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374906.0

# 1
  • Мнения: 5 393
Включвам се само да кажа, че на Иво варицелата мина изключително леко, направо съм възхитена. Пожелавам на всички деца и възрастни да я изкарат по същия начин. Пъпките му завехнаха, вече са с корички, които не го дразнят. Нямаше сърбежи( къпех го всеки ден само с вода), първите дни, когато избиваха пъпките( бяха много малки) мажех с Фуксин, не знам дали е помогнал, но както и да е. Нямаше температура.Въобще.....възможно най-лекият вариант беше.  Бързо оздравяване на всички болни      bouquet

# 2
  • Мнения: 8 585
Всякакви манипулации върху кожата-пудри, мазане, пасти,кремове... увеличават шанса за инфекции и петна за дълго след това.
Само редовното миене поддържа кожата чиста, неимоверно успокоява сърбежа (особено ако ползвате Авеено с трици или подобно) отмива течността от спукалите се везикули.
Чистата кожа под тях лесно оздравява ако се поддържа чиста.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Има ли точно определен период, в който болен от варицела е под карантина?
На мен джипито ми пусна седмица болнични. Ами ако бяха продължили да ми избиват пъпки и след 7 дни не всички са завехнали, т.е. все още мога да заразявам?
Чета из старите варицелни теми, че при някои преминава за седмица, при други за 12-14 дни.
Та се чудя дали ми издаде този болничен, защото това е максимумът дни, които може да ми даде, а след това трябва комисия за удължаване на болничните?
Или наистина се смята, че за 7 дни поне няма да съм заразна?

# 4
  • Мнения: 5 393
9 дни е карантината.  Поне така казаха от детската градина, и педиатърката също.  И аз знам, че не може без комсия да се издаде болничен за повече от 7 дни, но се оказа, че това не важи за инфекциозните болести.

# 5
  • Мнения: 2 732
и аз знам че е 10 дена

# 6
  • Мнения: 1 494
Момичета, искам да питам как започва варицелата- с една пъпка или много наведнъж? В какво разстояние от време? Какви са етапите на пъпкообразуването- как започва пъпката, за колко време се развива...Ние сме 2 месеца вече с шарка в групата и снощи забелязах една странна пъпка- като червено петно, точно с големината на леща. Няма връх, по-скоро е леко надигнато. Тази сутрин няма мехурче с течност- трябваше ли вече да има? Имахме планове з апикник и се чудя какво да правя...

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Момичета, искам да питам как започва варицелата- с една пъпка или много наведнъж? В какво разстояние от време? Какви са етапите на пъпкообразуването ....

Доста различно, от това което чета тия дни. Може да започне само с една или две пъпки и в следващите дни да избият останалите /както стана при мен/, пъпките може да са с мехурчета, но може и да не са всичките, може да приличат на ухапано от насекомо дори. При мен започна с петна, гооолеми и червени, чак на втория ден на някои се образуваха типичните за варицела мехурчета, други си останаха само на петна. Общо взето около 24 часа след първите пъпки картината на варицелата вече е ясна. Поне така ми казаха в Инфекциозна б-ца, когато отидох да ме видят.

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде и аз в тази тема.
Днес като се събудих сутринта се втрещих, като си видях лицето.Пъпка до пъпка, също така и по цялото тяло.Отидох на лекар и ми казаха че е варицела.Сега съм с главоболие, едно ми е отпаднало направо ужас.
Най вероятно съм заразила и дъщеря ми, сега ще чакам и на нея да избият.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
сладката мими, добре дошла в отбора  Confused!
Дано го минеш по - леко, че аз първите дни бях на легло.
Щерка ми вече седмица я оглеждам за пъпки  Wink но вече препатилите майки казват да я чакам да се ошари около 10-14 дни след мен.

# 10
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Благодаря ти bim-bam.
Дано мине по леко.Искам да те питам за храната.Защото в болницата лекарката, като ми изброи нещата които не трябва да ям се шашнах.То почти нищо не трябва да се яде.Вие какво хапвате?
Аз се надявам, аз да е изкарам по тежко, но малката ако се зарази да е по лекичко.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На мен за храната никакви ограничения не са ми поставяли.
Кисело и солено ме дразнеше, заради пъпките в устата.
Тук, във форума прочетох, че при варицела не е добре да се консумират бобови храни и шоколад. Но аз умишлено ограничения не съм си поставяла. Първите дни карах на сокове и банани само, нищо не ми се ядеше.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
На мъжа ми в Инфекциозна са му казали да не яде шоколад, да не пие кафе и алкохол.

За болничния - на мен за гледане на дъщеря ми ми дадоха 10 дни. За варицела не е необходимо да минаваш на ЛКК, а се дават направо 10 дни. Освен ако лекарят е писал друга диагноза в болничния и затова е дал само 7 дни. Не ми се вярва да не знае, че за инфекциозни болести се дават повече дни без ЛКК.

Малко офф, но ми стана любопитно - защо авторката на темата е с дълбоко замразен акаунт  Thinking

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Освен ако лекарят е писал друга диагноза в болничния и затова е дал само 7 дни. ...

"Варицела - без усложнения" - това ми пише в болничния лист. Аз ще го питам в понеделник дали ще ми ги продължи. И на мен ми стана чудно, ама да видим.

# 14
  • Мнения: 5 393
Според правилата на форума:
11. Забранена е регистрацията и активното използване на повече от един прякор от един и същи потребител.
В края на деня ще замразя потребителското име tety, чиито публикациите си остават.

Благодаря!  bouquet

Това открих в последните й публикации.

Общи условия

Активация на акаунт