Да давам ли вече вода?

  • 1 570
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Бебето ни е почти на 4 месеца, изцяло на кърма сме, но не е от най-лакомите \средно около 7 пъти на денонощие\. Laughing
Вече става жега, чудя се да започна ли да давам вода? Как процедирате вие?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Не мисля, че има нужда да даваш вода - може да се наложи да го кърмиш по-често. Аз започнах да давам вода след като захраних.

# 2
  • Мнения: 2 521
Аз винаги съм предлагала вода-ако иска ще пие,ако няма нужда-не пие Simple Smile.Лятото особено според мен е добре да се дава вода.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Може да пробваш, но вероятността да откаже е голяма. Само не слагай захар в нея, за да го залъжеш да я пие. Ако не иска давай по-често да суче.

# 4
  • Мнения: 5 393
Не мисля, че има нужда да даваш вода - може да се наложи да го кърмиш по-често. Аз започнах да давам вода след като захраних.

Процедирах по същия начин.

# 5
  • Мнения: 4 915
Не мисля, че има нужда да даваш вода - може да се наложи да го кърмиш по-често. Аз започнах да давам вода след като захраних.

Процедирах по същия начин.

Аз също.

# 6
  • Мнения: 488
Дъщеря ни е лятно бебе - най-големите жеги изкара без вода...Захраних на 7 месеца и започнах да предлагам вода...Все още я ползва само за миене Simple Smile
Предполагам това лято е пропие... Но при теб мисля е по- добре да даваш гърда, а не шише... Поне първо давай гърдата и после НЕподсладена водичка  Peace да не си объркаш кърменето...   Thinking

# 7
  • Мнения: 99
дай му, ако иска (ако е жадно) ще пие, ако не няма Peace

# 8
аз предложих вода на 5-я месец заради жегите, само на кърма сме и пие по малко но все пак предлагам,за да ми е по лесно като я захраня да е свикнала с водата

# 9
  • София
  • Мнения: 95
дай му, ако иска (ако е жадно) ще пие, ако не няма Peace

 Peace

# 10
  • Мнения: 567
Аз предложих вода след като захраних. Понякога пие, а понякога извръща глава и не иска. Може да предложиш, ако  е жадно ще пие Grinning

# 11
  • Мнения: 2
Бебе, което е на кърма не може да остане жадно или гладно.   Grinning Майчината кърма съдържа толкова вода, колкото бебето има нужда - дори и в горещо време. Даването на вода може да повлияе на кърменето - ако бебето се насити от вода, ще пие по-малко кърма. Водата не съдържа никакви калории, а бебето има нужда от калории за да расте  Simple Smile Между 4 и 6 мес., когато бебето се учи да използва чаша или след захранването може да му се дава вода, но не повече от 50-60мл.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 22:59 от bobo_lina

# 12
  • Мнения: 693
Предлагай вода, ако откаже кърми по-често!

# 13
  • Мнения: 6 711
Предлагай вода, нищо няма да му стане. Все пак е горещо, какво като в кърмата има вода? Simple Smile
Аз първоначално бях против водата, предлагана на бебета, но в крайна сметка се отказах от тази идея. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 118
През лятото в горещините е хубаво да му предлагаш вода, то ако иска ще пие. Не я подслаждай, и не се притеснявай, че ще го отбиеш, ако му предлагаш от шише.
Моята бебка шест месеца изкара само на кърма, като от втория си пиеше и водичка, че е лятно бебче.

Общи условия

Активация на акаунт