Опасно ли е прегряването за бебето?

  • 15 808
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Мили мами, днес една приятелка ми каза, че било СТРАШНО опасно прегряването за бебето и аз се притесних доста и започнах да търся защо е толкова опасно, но не намерих нищо освен, че нощно време не трябва да е с шапка докато спи. А като попитах приятелката ми защо е толкова опасно, тя самата не знаеше. Бебка е на месец и половина и те първа се уча и свиквам как да я обличам. От време на време е много топла и я събличам. Оставям я само по едно боди с дълъг ръкав.

# 1
  • Мнения: 2 447
Доколкото знам,наистина е опасно и дори може да се умре..Не искам сега да се шашкаш,това сигурно е в много крайни случаи,но не е за подценяване...Аз винаги съм обличала сина ми леко..

# 2
  • Мнения: 83
Страх ме е да не настине и все още не мога да преценя колко трябва да е облечена. Вкъщи в момента е 24 градуса и тя е с боди с дълъг ръкав и ританки и се е отвила. Много ли е облечена според теб? А педиатърката ни каза да е с шапка щом има вятър, но днес е горещо и ме беше страх да не й стане нещо та и сложих шапка и веднга като се прибрахме и я махнах.

# 3
  • Мнения: 805
Опасно е, да!
За всички - не само за бебе, а и за дете и за голям човек.
Не се шашкай чак толкова, но щом казваш че е толкова топло защо боди с дълъг ръкав.
Облечи го детето с къс ръкав.
Моята Ясминка ритка по памперс сега в жегите.

# 4
  • Мнения: 805
Страх ме е да не настине и все още не мога да преценя колко трябва да е облечена. Вкъщи в момента е 24 градуса и тя е с боди с дълъг ръкав и ританки и се е отвила. Много ли е облечена според теб? А педиатърката ни каза да е с шапка щом има вятър, но днес е горещо и ме беше страх да не й стане нещо та и сложих шапка и веднга като се прибрахме и я махнах.

Според мен е много, но както решиш в крайна сметка.
А поти ли се? Или просто приятелката те е наплашила?

# 5
  • Мнения: 83
Нали ви казвам страх ме е да не настине и за това все още нямам усет как да я облека. Ами сега ще я преоблека. А да ви питам ако са й студени ръчичките и крачетата проблем ли е. Защото тя постоянно се отвива и й истиват. А и нощно време пак ли да е с боди с къс ръкав или не.

# 6
  • Мнения: 47
Нормално е за ръчичките-това не означава, че му е студено. Според мен е доста облечено, нищо че е малко. Мисля, че само по боди с къс ръкав ще му е много по-добре. А шапката е напълно излишна-задай си въпроса ти как ще се почувстваш с шапка при 30 градуса навън.

# 7
  • Мнения: 2 447
Мисля си че съвсем спокойно можеш да облечеш бебето с боди с къс ръкав..За ръчичките,на моя хубостник почти винаги му са студени,но това не означава че ме е студено,аз проверявам нослето и ръцете,но хващам китката,а не дланите...дано ме разбра..

# 8
  • Мнения: 805
На малките бебенца кръвооросяването им не е съвършено и затова е нормално краченцата, ръчичките и нослето да са им студени. Проверява се гушката.
За сравнение - Ясмина я обличах с боди и ританки като новородена, през февруари. Тогава поддържахме вкъщи 20 - 21 градуса.

# 9
  • Мнения: 83
Много ви благодаря понеже вече е заспала после ще я преоблека. А за шапката педиатърката ми каза, заради фонтанелата.

# 10
  • Мнения: 252
Съгласна съм за късия ръкав,ама какво общо има шапката с фонтанелата?Не ти ли  обясни докторката?Малката навън я разкарвам по боди или гащеризон с къси ръкави и крачоли.Понякога досега един път и сложих и чорапки навън.

# 11
  • Мнения: 83
Каза ми, че щяло да настине и било задължително особено ако има вятър.

# 12
  • Мнения: 2 447
Ами честно казано откакто се е родил синът ми..шапка сложих едва тази зима когато излизахме в големите студове...дотогава не съм слагала...даже и сеа не мога защото не я държи на главата си.Освен това времето вече топло и вятърът едва ли ще изсуди бебето,а и то е назавет в количката...според мен можеш и шапката да пропуснеш,когато е в количката..

# 13
  • Мнения: 252
И аз за това питах,защото малката е родена декември и шапка не и е слагана почти.По простата причина,че ако се осмелиш да и сложиш наставаше такъв рев ...Според мен е излишно и единствено може да се претопли бебето.От скоро и слагам лятна шапка ако я изкарам от количкатаТърпи я около 10 минути..По опитните да кажат.

# 14
  • Лондон
  • Мнения: 122
аз много се притеснявах да не би да изстудя бебко и все го навличах,докато миналата седмица личната лекарка като го видя и така ми се накара Crazyказа че било по-добре да му е по-хладничко от колкото горещо и да му пипам вратленцето да не му  е мокро.иначе имало опасност да му избият пъпчици по тялото.и аз от тогава слушам и изпълнявам Peaceпрез деня го държа само по блузка и ританки (освен ако не излизаме навън)а вечер го завивам само с чаршавче

Общи условия

Активация на акаунт