Лечебната криза при хомеопатично лечение - да споделим опит!

  • 17 296
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Отварям тази тема, понеже въпросът с лечебните кризи /ЛК/ при хомеопатичното лечение е един от онези, които най-много тревожат хората, избрали нежната медицина за себе си и за децата си.
Споделете как протичат при вас ЛК, всеки път ли ги има, колко време след приема на лекарството се появяват и колко време продължават.
Нашата хомеопатичка отказва да отговаря категорично на тези въпроси, което ме навежда на мисълта, че нещата са мн индивидуални. Но все пак искам да видя каква е тенденцията, за което ми е нужно вашето съдействие.


На практика се получава така, че всяко заболяване на децата ми в рамките на месец-месец и нещо от приема на ХЛ, се приемат от нашата лекарка като ЛК и съветът е да изчакаме. Дали се касае за хрема, кашлица, Т или нещо друго - все е ЛК.
При синът ми пък последното лекарство, което взе в началото на април, около 20-ия ден предизвика ЛК, състояща се във висока Т, до 39,5 и продължи 3-4 дни. За да тушираме това влошаване, хомеопатичката каза да вземем пак от същото лекарство. И сега пак около 20-ия ден иот втория прием синът ми е със същата реакция - Т около 40 градуса вече три дни Confused
Получи се така, че лекувайки някаква безобидна настинка в началото на април, като резултат получихме 2х3 дни изгарящо от Т детенце. Ако сега потретим лекарството, сигурно след 20 дни ще сме на същия хал.

Очаквам да споделите как е при вас.

# 1
  • Мнения: 184
Аз съм лекувала само едно заболяване на детето ми при хомеопат, атопичен дерматит (слава богу, той и не се е разболявал от друго). Няма да съм ти от полза, но може да е за някой друг. Подобрение забелязах около 24 часа след приема, но не смеех да се зарадвам, беше в лицето и врата. На третия ден подмишниците на бебето бяха силно зачервени, такива не ги бях виждала, и това беше единственото влошаване, не знам колко точно трая, но на следващата вечер го нямаше. След това се поизчисти гърба, продължително време гърдичките. В третата- четвърта седмица след приема имаше проблеми само по сгъвките на лактите и коленете и малко зачервяване по китките. Те изчезнаха последни. Изобщо, получи се точно толкова магически и леко, както бях чела, че трябва да бъде.

# 2
  • Мнения: 390
леле, ама звучи ужасно това. аз лекувам децата с хомеопатия буквално от по-малко от месец и в момента точно имам същия проблем като теб. От една хрема и един конюктивит днес, втори ден от приема на капките е с 39 градуса цял ден, направо е побъркващо! Ако ще се влачи с Т 2-3 месеца периодично, не знам дали ще издържа....Още повече при мен са двама...

А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго. Много важно нещо се оказва лекаря. Ауф, дано някой напише нещо по-смислено за ЛК.
И как можем да разберем дали лекарят е професионалист?

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
nizza
 
Цитат
...А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго...

  Да, за майката обрива е зловещ, особено силно сърбящия, но за хомеопата означава излизане на болеста отвътре - навън и ... излекуване.
  Peace
 
 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 

Да, при добре подбрано хо л-во, може да означава лечебна криза, с първоначално усилване на симптомите.
Щом има първоначално усилване на симптомите, след хо л-во, в 99% следва лечебен ефект.  Peace

# 6
  • Мнения: 5 539
ето това намерих като описание на ЛК от д-р П. Найденов:
Цитат
Правилното хомеопатично лечение води до усещане за общ
прилив на енергия, душевен комфорт и облекчаване на физи-
ческите оплаквания. Такова подобрение може да настъпи
веднага или да бъде предшествано от лечебна криза, изразя-
ваща се в някои от следните симптоми:
- преходно общо влошаване на всички оплаквания.
- грипоподобно състояние, много често с по-висока от оби-
чайното температура (поради повишена жизненост).
- поява на предишни оплаквания, които не са били излеку-
вани, а само подтиснати с неподходящо лечение.
- обрив по кожата или лигавиците, изпотяване, хрема,
повръщане, диария, течение от влагалището и други секреции,
в някои случаи с неприятен мирис (чистене на токсини).
- преместване на оплакванията отгоре надолу, от по-важни
към по-маловажни органи и системи на тялото или от центъра
към периферията му.
- необичайна сънливост и увеличен апетит.
- кратък и оскъден мензис (пестене на жизнена сила).
- поява на симптоми, характерни за взетото лекарство (при
някои много чувствителни пациенти).
- промяна в настроението, необясними изблици на гняв,
плач и пр. (освобождаване на подтиснати негативни емоции).
- символични ярки съновидения, които се помнят и правят
силно впечатление на пациента (осъзнаване на проблеми).

# 7
  • Мнения: 390
Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
nizza миличка почуствай нещата и направи това което ти казва сърцето  Simple Smile

Каквото и да решиш това е било най-доброто решение  Hug

Не се разкъсвай прецени си ако трябва спри хомеопатичното лечение просто за момента .  Rolling Eyes Прецени добре ти си майката  Hug

Прегръщам те стискам палци детенце да се възтанови   Hug

# 9
  • Мнения: 390
От днес сме и с гнойна ангина /това ЛК ли ни го докара?/, мисля си да поддържам ХЛечение ден два още и ако няма резултат -АБ и край на експеримента. Ама хич не ми се иска....наистина напрежението е голямо и то, защото става въпрос за децата ми. За себе си всякак бих поела отговорност. Ей, сложна работа. Предполагам, че повечето от вас са минали през тази емоционална въртележка.

# 10
  • Мнения: 5 539
При една от последните ни ЛК наобяд личната лекарка видя гной по сливиците и изписа АБ, а надвечер хомеопатичката каза, че сливиците са чисти и беше права, на другия ден детето вече беше без Т и оплаквания.
Понякога картините се сменят мн бързо, дано да е така и при вас.
Но ти се обади на вашия хомеопат да му кажеш за гнойната ангина, сигурно ще иска да прегледа детето и може да прецени да даде лекарство.
Емоционалната въртележка съм я преживявала толкова пъти... Даже 2 пъти съм се отричала и отказвала от хомеопатията, давала съм АБ и после съм съжалявала.

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.

Има ли 39.5С продължила 3 дни - това е лимита и от хомеопатична гледна точка, защото организма вече е изтощен и има опасност от вторична бактериална инфекция!

# 12
  • Мнения: 1 085
След прием на конституционално лекарство съм имала две лечебни кризи - направо страшни. От тогава на детето си давам хом. лекарства, ако наистина положението е сериозно. Вирусните инфекции ги преборваме с бабини лекове, коластра, зелена енергия и фрешове.

# 13
  • Мнения: 390
Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?

# 14
  • Мнения: 1 085
Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?

За 24 часа буквално се сривах - повръщане над 10 пъти, разстройство, обезводняване, виене на свят и главоболие. В деня на прием на лекарството, всичко беше ОК и на другият ден - ела да видиш...И двата пъти така. От година не съм посещавала хомеопата си, защото ме е страх от кризите.

Общи условия

Активация на акаунт