Посъветвайте ме за адаптираното мляко

  • 987
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте.
С Гери се кърмим изцяло само сутрин и вечер (първо и последно хранения) и чат- пат през деня и нощта, ако пожелае при заспиване/пробуждане.
Искам да я оставя сега за 10 дни на бабата за малко почивка с каката. Имам желание след това да продължим, ще изцеждам и т.н. Лекарката ми препоръча адаптирано мляко Nutrilon. Зверчето, обаче, хич и не иска да го опита, плюе и нервничи гладно. Смятате ли,че е от самото мляко или просто не й се иска шише. Дайте ми съвет как да я прилъжа. Искам малко почивка, че след това се връщам и на работа....  Sad
С каката пиехме Frisomel след 8-я месец и не сме имали проблеми.

p.s. Темата е сигурно и за другия форум...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Хм, мисля, че не иска да пие от шише, когато има 'истинското нещо' пред себе си. Но честно казано ме съмнява да успееш да възобновиш кърменето след 10-дневно прекъсване - мляко ще имаш, но за десет дена бебата като нищо ще се отучи да суче. Други алтернативни начини за почивка не сте ли обмисляли? (да отидете всички и някой да дойде да помага с бебето, за да почивате вие, или таткото да заведе каката само и т.н.)

# 2
  • Мнения: 35 891
мдам, темата е повече за другия форум Simple Smile

Смятате ли,че е от самото мляко или просто не й се иска шише. Дайте ми съвет как да я прилъжа.
...пиехме Frisomel

възможно е да е и от двете - някои бебета не харесват някои от млеката; давала ли си преди от шише? може ли да пие от него?
Фризомелът не е ли каша или аз бъркам?

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ей, Веси, извинявай мила, ще използвам темата ти, щото вече ме е срам да пускам нова!  Embarassed Mr. Green
Та питам аз - понеже смятам да прибавям към всяка нова храна и кърма, обаче подозирам, че ентусиазмът ми да цедя скоро ще угасне, може ли да мушкам вътре адапте и ако - да, какво? В смисъл не марка, а първа стъпка (до 6 месеца) или 2-ра (от 6 нагоре)? Щото нали е над шест месеца, но пък първото не го е пила, затова...  Сигурно питам глупости, ама вие сте ми свикнали.  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Опитайте с лъжичка или направо от чаша. Може и марката мляко да не харесва. Стискам палци после отново да можете да се кърмите. Аз не бих издържала толкова дни да се цедя.
Зъхи, бях чела, че няма значение колко е голямо детенце. По-добре започни от 1-ва стъпка. Там кравешкия белтък е по-раздробен и по-лесно усвоим. Аз в началото също изцеждах за пюретата и кашите, но после започнах да ги правя с вода. Достатъчно мляко получава от сученето на гърда.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Зъхи, аз давах в кашите Фризо първи номер до след годинката (т.е. докато ми свърши кутията, че много бавно се харчеше...). Основно давах безмлечни каши на принципа, че щом суче, си набавя нужното мляко и без това.

# 6
  • Мнения: 35 891
не знам до колко е вярно, но педиатърката твърдеше, че адаптираното мляко до 6 месеца е по-"адаптирано" от това след 6 месаца newsm78; вече започнах да засичам и млека за над годинка /вероятно са по-актуални по на запад, тук минаваме на кисело мляко/; та по тази причина аз бих дала първа 2-3 кутии от млякото 0-6 месеца /да видя каква реакция дава детенце/ и после да включа мляко за над 6 месеца
това е моето съвсем лаишко обяснение на нещата, но не вярвам да навреди

# 7
  • Мнения: 22
... та по тази причина аз бих дала първа 2-3 кутии от млякото 0-6 месеца /да видя каква реакция дава детенце/ и после да включа мляко за над 6 месеца
това е моето съвсем лаишко обяснение на нещата, но не вярвам да навреди

Хич не е лаишко. Ще пробвам с първа стъпка 0-6 месеца и дано го приеме (не че ще е фатално и да не стане...)
Благодаря.

# 8
  • Мнения: 790
Аз бих се притеснявала от 10 дневна пауза в кърменето на тази възраст.  На мен ми се налага да вляза в болница за 2 дни и отлагам вече доста време точно по тази причина.

Зъхи,
аз съм слагала малко адаптирано в началото, тъй като не можех да изцеждам вече - незнайно защо.
Използвах Омнео  1, но то е за деца "леко запечени", както се оказа моето след захранването.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ясно, първата стъпка ще да е. Мерси!  Grinning
Това, което каза Бу, обаче, ме озадачи. Thinking Нали като се отвори кутия адаптирано, трябва за някакъв срок (не помня колко беше) да се използва... Как така бавно свършва?!  Shocked Щото аз още имам едно Омнео в хладилника, даже смятах да го изхвърлям, че е от преди половин година... Да не искате да кажете, че мога да го използвам?!  Shocked

# 10
  • Мнения: 790
Аз изхвърлях остатъка.  Страх лозе пази.  Виждаше ми се позорно да кърмя толкова,а  да му стане нещо от адаптираното.
Но ми се струва , че е презастраховка.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Зъхи, ами има срок...но аз бая повече го ползвах. Може и да му изветряват полезните съставки и добавки, но тях си ги набавя от кърмата. А аз ползвах адаптираното мляко като по-добър вариант от кравето обикновено. Не съветвам никого да прави така (да ползва след обявения срок), само казвам аз как правех.
А адаптираното, което няма да се дава на дете, е чудесно за приготвяне на домашен течен шоколад - рецепти има в Готварския форум. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 35 891
Може и да му изветряват полезните съставки и добавки, но тях си ги набавя от кърмата

аз съм чувала, че се изхвърля до 3 седмици след отваряне, защото се завъждали разни гадни бактерии, а адаптето все пак не се вари
иначе обикновено сухо мляко Нидо съм изпилзвала доста повача от 3 седмици, но за големи, въпреки, че има същата препоръка; за бебе - не смея

# 13
  • Мнения: 2 531
Защо ще го хвърляте -пийте го вие !

# 14
  • Мнения: 35 891
Защо ще го хвърляте -пийте го вие !

адаптирането ли? ти опитвала ли си го? то е гаднооооо! Sick в края на глътката има една много специфична горчивина   Rolling Eyes/опитвала съм 2 вида/ бля!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт