Плаши се от шум на мотори

  • 2 686
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Здравейте, мами. Дъщеря ми започна ужасно да се страхува от шум на мотори и бъгита, които изобилстват из нашия квартал. Всъщност и като бебе се стряскаше, но уж го беше преодоляла, даже й бяха интересни моторите, кефеше се, като минават, ходеше да ги пипа, като са спрели. Отскоро започна пак да се плаши, ококорва едни очи и започва да пищи, направо изпада в истерия. Чудя се как да реагирам, пробвах да обясня, че това е мотор, прави бръм-бръм и тем подобни, опитвах се и да я разсейвам с някакви други неща - нищо не помага. Започна и в далечината да ги чува и да плаче.За съжаление няма как да ги избегнем, а и не мога да я затвора вкъщи при това хубаво време.

Сигурно има и други такива дечица. Как се справяте? Дали отминава в по-разумна възраст? Много ми е жал за душичката, една нормална разходка не можем да направим напоследък. Моля, споделете опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Китче, не знам как точно да съм ти полезна, но опитай да я качиш на спрял мотор например...Моя големия Убавец чуе ли звук на мотор и само вика татеее - тате има мотор и е свикнал от малък със звука. Страшно много обича да се вози. Дребния се стряска, но няма как да го предпазя. Та мисля, че в най-скоро време ще го преодолее  Wink

# 2
  • Мнения: 96
Привет и от мен.В момента сме на гости при майка ми на село и нали се сещаш ,че  изобилства от ревяща  техника.Имахме същият проблем ,стрякаше се дори и да е в стаята или пък в колата.Започнах и аз като теб да казвам това е бръм-бръм,но непрекъснато й се усмихвам .За мой късмет при брат ми дойде негов приятел с мотора си и тя като го видя изпадна в ужас.Гушнах я отидохме при мотора и аз помолих момчето да го запали за да бръмчи.Докато бръмчеше надвиквайки го с усмивка 24 карата започнах да галя мотора и да казвам бръм-бръм,след това й хванах ръчичката и тя да погали мотора.Проблема с моторите беше до тук.Успех и на вас.

# 3
  • Мнения: 19 294
Моята дъщеря се плаши от мотори откакто видяхме група рокери да минава на кръстошището покрай нас. Казвам, че моторите само вдигат много шум, но като сме на тротоара, няма нищо страшно.

# 4
  • Мнения: 24
Болната ми тема в момента.Вече цяла седмица ми будят детето следобеда.И да го е страх,и да не го е страх,мира от тях няма...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 552
Дъщеря ми също се страхуваше от коли и мотори като беше малка. Изпадаше в ужас и крещеше, че ще я бутне колата. Плашеше се и от ракетите и бомбичките по Нова година. Заведох я при една жена да и лее куршум и от тогава никакъв проблем, всичко отмина.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
много разбиране,много любов и подкрепа.обяснваш,че не са страшни,показваш,когато има такава възможност.помагаш си с книжки и други такива.
и най-важното е детето да знае,че го разбираш,че си там и го пазиш и че всичко е наред.след като се е уверило в това,преминаваш към обясненията и демонстрациите.и се въоражаваш с много търпение и спокойствие.като усеща и вижда,че ти си спокойна и детето ще се успокоява по-лесно.

# 7
  • Мнения: 59
Ние нямаме такъв проблем.Като видя мотористите,че са се наредили пред всички коли на светофара,готови да тръгнат я предупреждавам.Казвам и:" виж моторчетата,ей сега ще избръмчат и ще тръгнат,няма страшно".Тя свикна и вече им се кефи и вика:УХААА.  Peace

# 8
  • Мнения: 111
Ще отмине. И моя се страхуваше с много гушкане и обяснения го преодоляхме.

# 9
  • Мнения: 9 973
леле,това го бълнува по цяла нощ-чичкото с моторчето бръмчи....мисля да го заведа да му леят куршум

# 10
  • Мнения: 2 149
В началото се плашеше от шума на моторите,последно време явно е свикнала или притръпнала,заковава се за момет,докато премине и си продължаваме напред Laughing

# 11
  • плевен
  • Мнения: 644
Не обръща внимание на никакви шумове,сякаш нищо не чува

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се стряска започва и той за бръмчи и съм сигурна, че ако не "летяха" така покрай нас щеше да ходи след тях, за да ги стигне (луд е по мотори и коли) Crazy

# 13
  • вкъщи
  • Мнения: 704
при такъв силен шум нищо чудно - да свикне на шум и моите бяхя така но свикнаха

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
И дъщеря ми се плаши от шума на моторите. Щом чуе мотор плачейки тича при мен и се гушка. Обяснявам, че няма страшно, слагала съм я да седи на мотор /спрял/ и много се кефи, но явно шумът е прекалено силен, за да свикне с него.

Общи условия

Активация на акаунт