Като тръгне на ясла детето,мама веднага ли тръгва на работа?

  • 1 540
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Имам питане,веднага ли трябва да се върна на работа или има някакъв гратисен период,в които беба свиква с яслата?Става въпрос в случая,когато не е изтекло майчинството де.

# 1
  • Мнения: 8
И аз щях да питам същото. Моята Вики септември ще е на 9 месеца, а майчинството ми е до началото на декември. Според мен трябва да се пази мястото в яслата, докато свърши платеното майчинство на майката и тогава детето да тръгне на ясла, нали все пак не ги взимат непроходили  Thinking Но незнам как в действителност стоят нещата. Някой мама ако знае, информацията ще е доста полезна!

# 2
  • Мнения: 176
Ох, това е й моят проблем. Приета е в яслата да тръгне от м.Септември. Тога ще е на 1 г. и 3 месеца. Не че искам, но де налага да тръгна на работа / по финансови причини разбира се/V
На гърне не седи повече от минута. Опитва де се храни сама, но повечето се разлива. Не мога да искам повече, тя още няма навършена годинка. Старая се да не я възпирам, но и това се случва ако бързам или се храним навън.
Аз имам и друго питане. С какви дрешки трябва да ходи - с бодита или потниче и гащички. Понеже предстои да ги купувам и май ще се спра на потниче и гащички. Нали трябва да се учи сама да си ги вдига.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Danayaaa ,няма гратисен период.детето на ясла,а мама на работа/отпуск/болничен.

за да има адаптационен период детето си пусни натрупаната платена отпуска,като в същото ще взимаш и 50 процента от майчинството

# 4
  • Мнения: 330
А на dessita 83 някой ще отговори ли, моят случай е същият. Майчинството /става въпрос за обезщетението за бременност и раждане/ ми няма да е свършило и не бързам да го прекъсвам, но ще ми пазят ли мястото в яслата 2-3 месеца?

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 17:27 от gal94

# 5
  • Мнения: 472
И мен това ме вълнува  newsm78

# 6
  • Мнения: 8
Момичета, говорих с директорката в нашата ясла. Препоръча ми да си запиша детенцето и живот и здраве септември ще го мислим. Една позната учителка в детска градина ми каза, че варианта е да се плаща 1/2 такса т.е. 20 лв. и дасе подава молба в яслата, че детето много боледува и затова не ходи на градина. И тогава трябва да стискаме палци от НОИ да не ни хванат, че е записано на ясла пък майката е в платен отпуск по майчинство. Парадокса е страшен!!! Но такава ни е даржвата за съжаление  Sad

# 7
  • Мнения: 41
Момичета, говорих с директорката в нашата ясла. Препоръча ми да си запиша детенцето и живот и здраве септември ще го мислим. Една позната учителка в детска градина ми каза, че варианта е да се плаща 1/2 такса т.е. 20 лв. и дасе подава молба в яслата, че детето много боледува и затова не ходи на градина. И тогава трябва да стискаме палци от НОИ да не ни хванат, че е записано на ясла пък майката е в платен отпуск по майчинство. Парадокса е страшен!!! Но такава ни е даржвата за съжаление  Sad
Пишеш  молба че детето ще отсъства по семейни причини, а не, че много боледува, защото няма как да си в майчинство и болнични. А като си напишеш по семейни причини мястото се пази, а ти плащаш половината такса.

Общи условия

Активация на акаунт