Наще са откачили

  • 4 904
  • 85
  •   1
Отговори
Направо ми писна от тъпире предрасъдаци на родителите ми.В момента съм на 19 и тази година завърших.Имам книжка и направо ми писна от тъпите съвети и акъли на баща ми докато карам(при положение,че си карам нормално).Та сега ще ходя на 1 курс по математика във Варна и те милите какво измислили кви ми ги говориха направо ми скриха шапката....Първо нямало да ходя с рейса,а баща ми щял да ме закара,но нямало аз да карам(понеже много обичам и карам всеки ден),а той защото бил по-спокоен,а видите ли карането било много опасно и сложно.(което направо ме вбесва,но си въздържам нервите....няма нищо сложно в това да караш,а и имам книжка от 1 година горе-долу и до сега нямам нито 1 инцидент).След това нестига,че искал да ме кара,а и щял да дойде с мен до квартирата та дори и да спал там 1 вечер,защото можело нещо да са излъгали като сме правили резервацията и като отида да е заета и аз нямало да знам какво да правя,а той щял да измисли нещо лелеле това вече ме довърши тотално.Писна ми да се държат с мен все едно съм на 5.Да не говорим,че с нищо не съм провокирал такова отношение-не пуша,не пишя,карам си нормално и спокойно,рядко ходя по дискотеки и такива места,предпочитам фитнеса тренирам от 2 години.Направо нямам думи шофирането го искарва направо цяла наука и нещо невероятно трудно,а то  е супер разпространено и лесно.Имам чувството,че имат голям мерак да ме научат на нещо,но не знаят на какво и баща ми иска да ме научи да карам "правилно" което си го правя и без нито 1 акъл.Бесен съм !!

# 1
  • Мнения: 6 607
Нормално е да се притесняват хората .Не се нерви толкова .

# 2
  • Мнения: 5 370
Виж, Горки, като майка на син мисля, че разбирам родителите ти. Да, знам,че ти се иска изведнъж да пораснеш и да станеш самостоятелен, но разбери ги и тях.
А шофьорски стаж от една година не значи нищо. Особено на такова разстояние.
Единствен син ли си?

# 3
  • Мнения: 27
Това е така, щото си на 19. Като синът ти стане на 19, ще си по-зле от баща си в даването на акъл в неговите очи. Всичко с времето си, дечко. Каквото и да ти кажем сега, нито ще ни повярваш, нито ще ни разбереш.
Шофирането обаче е сериозна работа и затова защото ей така се репчат хлапетата като тебе, се изтрепа сума народ. По добре слушкай, за да си жив дълго време и да имаш после син, на който ти да "наливаш" акъл като стане на 19. Peace

# 4
  • Мнения: 823
И аз бих реагира така ,като баща ти,но мъжът ми би ме приземил и не би ми позволил да тръгна и да обгрижвам ''детето'' Mr. Green
Нали знаеш ,че за родителите децата им винаги са си деца ,няма значение на 5,15 ,25 или35 години са Laughing
Но докато четях си мислех ,че пише момиче(не погледнах ника) и си мислех ,че е нормално бащата да го заведе.Когато разбрах,че си момче,ами няма нужда баща ти да идва с теб,че и да спи с теб,ами ако си поканиш гадже с вас ли ще спи.Покажи им че си мъж и  тръгни сам ,дори и да не е с колата Peace

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Напълно разбирам родителите ти! Един ден, живот и здраве, и ти ще станеш родител и, сигурна съм, ще се притесняваш за своите деца.
Едно време, като бях на твоите години, винаги се чудех на баща ми (лека му пръст!), защо не ляга, преди да съм се прибрала от дискотека?! Нали съм самостоятелна, голяма... Е, сега, като на свой ред съм родител, напълно го разбирам...

# 6
  • Мнения: 823
айде де ,все пак е на 19,Хората семейства създават ,те ще го водят до квартирата
Аз от 14 годишна сама по квартири живея и съм се оправяла ,а той мъж на 19
имам 2 момчета,на 4 и на 7г и мъжът ми от сега ми прави забележки да ги оставям да се оправят сами,а не да се държа все едно са бебета

# 7
  • Мнения: 4 651
Аз ще се помъча да те науча на правопис, ако си ми син  Mr. Green
Страх ги е хората при толкова претрепани младежи по пътищата. И майка ми ми разправяше едно време, че колелото се върти и ще я разбера някой ден, а аз си виках "Пей си Пенке ле, кой те слуша", ама сега не мисля точно така Wink.

# 8
  • Мнения: 27
айде де ,все пак е на 19,Хората семейства създават ,те ще го водят до квартирата
Аз от 14 годишна сама по квартири живея и съм се оправяла ,а той мъж на 19
имам 2 момчета,на 4 и на 7г и мъжът ми от сега ми прави забележки да ги оставям да се оправят сами,а не да се държа все едно са бебета
Rolling Eyes newsm78 Казваш на другите да си оставят децата да се оправят сами, а на теб мъжът ти се налага да ти казва същото!? Някак си... Laughing

Просто когато си дете мислиш като gorki, а като станеш родител правиш така, както правиш ти и както правим всички, които сме родители вече.

# 9
  • Мнения: 241
аз не одобрявам такова родителско поведение,това е проява на недоверие.Автора има право да бъде самостоятелен,не е необходимо някой да го ръководи.Откъде на къде няма да се оправи с една резервация?

# 10
  • Мнения: 7 474
Притесняват се хората, за тях винаги ще си си малкото им момче и на 50г. да станеш  Laughing
Радвай се, че някой е загрижен за теб, щот кви родители има  ooooh!
А иначе-просто им казваш, че сам ще се оправиш и си държиш на своето.

# 11
  • Мнения: 823
айде де ,все пак е на 19,Хората семейства създават ,те ще го водят до квартирата
Аз от 14 годишна сама по квартири живея и съм се оправяла ,а той мъж на 19
имам 2 момчета,на 4 и на 7г и мъжът ми от сега ми прави забележки да ги оставям да се оправят сами,а не да се държа все едно са бебета
Rolling Eyes newsm78 Казваш на другите да си оставят децата да се оправят сами, а на теб мъжът ти се налага да ти казва същото!? Някак си... Laughing

Просто когато си дете мислиш като gorki, а като станеш родител правиш така, както правиш ти и както правим всички, които сме родители вече.

Точно, че аз действам ,като загрижен и обсебващ родител и ми е пределно ясно,че не е редно до такава болезнена степен да си държиш детето до ''полата'' Laughing Но съм такава и не че мъжът ми не е загрижен, но реално гледа на нещата и иска да възпита истински мъже  LaughingАз не искам да пускам големия да кара колело по-далеч от една пресечка ,но мъжът ми го пуска до магазина ,който не е близо .Докато се върне сърцето ми е свито и седя на двора да гледам връща ли се.Когато се върне ми казва ''мамо ,аз вече съм голям,не се притеснявай'' ,мноооооооого е голям на 7г Mr. Green

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Малеееееййййййй, какъв правопис  #Crazy направо ми скри шапката. Хей момче, сигурен ли си, че си звършил училище  newsm78

# 13
  • Мнения: 12 648
Съчуствам ти, но няма начин да промениш родителите си. Живот и здраве, ще станеш студент във Варна, ще се отделиш. Не се ядосвай толкова.  Помоли баща си ти да покараш, естествено, разумно. И не му се ядосвай на забележките. Ако не можеш, запуши си ушите.
Родителите понякога сме много досадни.

А правописът ти наистина е зле.

# 14
  • Мнения: 4 380
Много е трудно изведнъж да осъзнаеш че детето ти не е дете и че вече няма нужда от теб. Confused

Теб още те е страх и му трепериш, а то вече не е малко.

И аз съм малко такава но бързо се окопитвам.

Точно вчера си имахме подобен разговор:

- Да ми се обадиш като стигнеш и да ми дадеш телефона на хората!
- Ти като ме пратиш да уча в чужбина ще знаеш ли къде и при кого съм ходила?

 Sick това е положението. Край на контрола ако искаш да расте нормално.

Някои родители не могат да престанат да контролират. Мен се опитват все още.

Общи условия

Активация на акаунт