Модата при имената

  • 8 967
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
Май такава тема не намерих тук-та реших да попитам ,има ли по вашенско мода при имената и от ако да-от какво се поражда. newsm78

Тук от вече 2 години на мода са турските сериали-та децата масово се кръщават на героите от сериалите. Laughing
Има и куриози-моя позната си беше харесала име на детето-но,бащата и останалата рода твърдо отказа-под предлог,че не ставало защото един от отрицателните герои от сериалите се казвал така. Mr. Green

И записват ли се деца със стари имена  newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Мода - няма. Има закостенели традиции, има уважение и мило отношение, има и тъпотии  Wink
Всеки според разбиранията си и възпитанието  Wink

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук има мода и дори всяка година има в списанията топ 5 на имената за момичета и момчета.
Най-инетерсното намирам как кръщават детето:
Frederika Maartje Liselotte (примерно) и след това добавят: " Името, на което ще се обръщаме към нея е Мария." Това е много срещано явление.
Типичните имена за нашата провинция отиват леко в забвение.....(Тйетцка,Витцка и т.н... Embarassed.)

# 3
  • Мнения: 2 980
бащата и останалата рода твърдо отказа-под предлог,че не ставало защото един от отрицателните герои от сериалите се казвал така. Mr. Green

Това ме уби  Laughing

Тук се води официална статистика на имената и има сума изследвания как и защо едни имена стават популярни в определено време. В момента знам, че Барак е дръпнало по популярност, по очевидни причини. Сериалите също си казват думата, Емма продължава да е много любимо име вече десетина години, откакто Дженифър Анистън си кръсти бебето така в "Приятели".

Иначе, по лични наблюдения, различните социални групи си имат различни разбирания за именуването. Аз съм филолог и забелязвам, че в моята област е много актуално да се избягват маркерите за пол. Всичките ми колежки си кръстиха децата с имена, които могат да са както женски, така и мъжки (Jo, Chris, Sam, Terry и т.н.). Някои дадоха на дъщерите си супер женствени втори имена за компенсация, примерно Jo Lillianna.  Да има избор детето.

# 4
  • Мнения: 3 804
Тук също униимената са много разпространени,или пък записването с по 2 имена,най странното е обаче -защото и това го има-записват детето с едно име-а ,го наричат с друго Crazy

# 5
  • Мнения: 2 980
Тук също униимената са много разпространени,или пък записването с по 2 имена,най странното е обаче -защото и това го има-записват детето с едно име-а ,го наричат с друго Crazy

То да ти кажа, ако баща й беше надвил и я бяхме кръстили Пафонтия, и аз щях да я наричам с друго...  Wink

# 6
  • Мнения: 3 804
Тук също униимената са много разпространени,или пък записването с по 2 имена,най странното е обаче -защото и това го има-записват детето с едно име-а ,го наричат с друго Crazy

То да ти кажа, ако баща й беше надвил и я бяхме кръстили Пафонтия, и аз щях да я наричам с друго...  Wink

Е,чак до там не се стига-в повечето случаи детето е записано на свеки-но,майката от много любов -предпочита друго име  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 786
Не съм забелязала да има мода, срещам традиционни и "международни" имена.

# 8
  • Мнения: 5 183
Мода няма

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Няма сякаш мода при нас  Grinning

# 10
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Гърците държат децата им да носят имената на дядовците и бабите си.Можеш да срещнеш семейства,където първите братовчеди
са с еднакви имена.Международните имена"бият на очи" и по това  разбират ,че си чужденец.

# 11
  • Мнения: 613
...има ли по вашенско мода при имената и от ако да-от какво се поражда.....

...И записват ли се деца със стари имена  newsm78

За тук - трудно ми е да кажа кои имена са точно модерни. Такъв букет от националности и имена е около мен. Разбира се, има си имена които са си просто класически - като Ан/Ема, например. Водят се и някакви класации по уебсайтовете за най-популярни имена за годината, не знам дали са верни, защото не ми е толкова лесно да усетя тенденцията на повторяемост на едно име тук, така както съм го виждала в България.

Това, обаче което ми прави впечатление в нашият щат е употребата на определени имена сред афро-американското население. Нещо като знак на принадлежност.

Обичам да чета форума с имената (тук в бг-мамма) и няколко пъти ми прави впечатление, че се дава някое име за гласуване, което например тук е по-характерно за някоя обособена среда.
Понякога съм си мислела, ако на това дете се даде това име и един ден живее в САЩ , колко не на място би се чувствало то заради името си  Simple Smile

Също най-общо казано - забелязвам, че американците около мен харесват, както класически така и екзотично (по-различно) звучащи им имена.
С две думи - обобщение май не мога да направя  Simple Smile

За старинните имена също не мога да дам мнение, трудно е за тук, пак поради горните причини.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 05:08 от Зукини

# 12
  • Мнения: 3 932
В Монреал, колкото имена, толкова и националности...именна тенденция поне аз не забелязвам, интересно е, че при местните 4-5 фамилии се повтарят и всеки втори е Tremblay, Lapointe, Audet...(primerno)

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас май сьщо няма мода, но 3абеля3вам тенденция 3а все по и3чилифранчени имена на децата Rolling Eyes.....такива, които и 5 пьти да ги повториш, пак ги 3абравяш след 2 минути Crazy.....

# 14
  • Мнения: 593
Аз забелязвам мода да кръщават момченцата на бащите им.  Rolling Eyes

На мен лично не ми допада, за щастие на мъжа ми също.

Общи условия

Активация на акаунт