Как говорите с хората.

  • 3 917
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Искам да ви питам как говорите с хората - заобикалки или право куми та в очи.  Темата е породена от един спор с моя мъж който твърди че е  по-добре да говориш с заобикалки а моето мнение е точно обратното

# 1
  • Мнения: 212
Аз винаги казвам това,което мисля директно,без заобиколки! Случвало ми се е често да ме съдят,че казвам това,което мисля,че даже и тук във форума ми направиха забележка след едно мое изказване...
Въпроса е,че за мен лично е редно! Много рядко си премълчавам нещо или го казвам със заобиколки....ама наистина много рядко...през останалото време си казвам всичко,е старая се да не обиждам с думите си,но не мога да се впрегна от факта,че някой ми се е разсърдил за това,че съм била искрена с него!

# 2
  • Мнения: 2 674
Според настроението и според това как съм преценила дали този срещу мен заслужава да му се говори.И двата варианта практикувам.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
С течение на годините се научих да говоря по-тактично. Визирам служебни и социални контакти, а не отношенията с най-близките. Понякога директното изказване на мнението повече пречи, отколкото да помага.

# 4
  • Мнения: 1 567
Според зависи.
Дипломацията е завидно качество. И трябва да се прилага. Същото важи, разбира се и за такта.
Истината трябва да се казва тактично, а не грубо.

# 5
  • Мнения: 411
или право куме в о4и или по добре да замъл4а,но заобикалки никога.
много ми хареса едно изказване,което про4етох.беШе написано като виц,но то си е жива истина.
"заЩо някои хора предпо4итат за приятел ку4ето? заЩото не може да му каже истината в о4ите Що за 4овек е"

# 6
  • Перник
  • Мнения: 396
По скайпа, по телефона, на улицата... Laughing
А сериозно, и тук важи правилото за златната среда. Казвам, каквото имам да казвам, но гледам да е учтиво и внимателно, без да се нахвърлям Peace

# 7
  • Мнения: 15 619
Според както преценям човека отсреща. Не всеки има нужда от моето откровено мнение. Mr. Green С близките си говоря без заобикалки или просто мълча за да не нараня.

# 8
  • Мнения: 5 940
Казвам това, което мисля. На различните хора по различен начин - на някои с две думи, на други по -завоалирано, но винаги съм откровена. Дълго време със съпругът ми спорехме дали е правилна моята позиция, той смяташе, че ми вреди - и на работното място, и в отношенията с близки.
Но напоследък, след серия случки, с участието на хора, с които съм имала конфликти или известни разногласия, заради моята откровеност, и двамата разбрахме, че това е била много добра, печеливша позиция. И че хората, които са достатъчно умни, го оценява - на момента или след време. И понякога това е крачка към доста близки взаимоотношения. Има предимства подобно поведение. Сигурно има и много недостатъци, но в повечето случаи си струва.
От другите също искам откровеност.

# 9
  • Мнения: 2 175
Дипломатично..
С приятелите нямам задръжки, но с други или още повече ако е служебно -  с много такт.. Wink

# 10
  • Мнения: 12 648
Много съм тактична. И не понасям хора, които парадират с това Право куме в очи. Незавсимо, че може да обидят и наранят някого, без да има нужда. 

# 11
  • Мнения: 1 783
Зависи от ситуацията, но по-принцип съм дипломатичен и много тактичен.
Умея да говоря с заобикалки много умело, но има и моменти в които съм директен и тогава става лошо  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 2 757
Без заобикалки и така предпочитам да говорят с мен. Останалото е безсмислено. Най интересното е, че дори тук в клуба много хора не се осмеляват да си кажат мнението, нищо че е много по лесно отколкото на живо. Резултат - получава се един безсмислен разговор, ако изобщо може да се нарече разговор. И разбира се доста скучен.
Представете си примерно, че ви е скъсан панталонът и ви се вижда задника, ама вие не знаете. Няма ли да оцените, ако хората директно ви го кажат, вместо да се кискат зад гърба ви и да се чудите кво става.
Дори предпочитам да ми се приемят в очите и да ми кажат защо, отколкото да ме държат в неведение и да продължавам да се излагам.
Такт и дипломация са друго нещо, евала на който ги владее

# 13
  • Мнения: 94
ако е служебно говоря тактично,защото не всеки приема истината спокойно.В семеиството-също,децата са лесно раними и внимавам,мъжо не приема лесно истината,когато не му четка егото и пак-дипломация.С приятелите си разговарям свободно,и ако нещо не ми хареса си го казвам направо.

# 14
  • Мнения: 17 401
Тактична съм. Поне се старая. Знам, че някои това ги дразни/понеже нещата трябвало да се казват директно/, но не ми дреме особено.

Общи условия

Активация на акаунт