Кърмене на осиновено дете

  • 726
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Някой практикувал ли е кърмене на осиновено дете?
Чела съм за това, но дали прохожда и в БГ?
Имам позната, която има 7 месечно осиновено детенце. Късно ли е да започне? 
Познавам бебе, което се храни вече 9м. с кърма от биберон (по физиологични причини). Никога не е сукало. Майката се е опитала да го сложи на гърда, но то незнае какво да прави.
Това ме навежда на мисълта, дали осиновеното детенце няма да е изгубило вече сукателният си рефлекс.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В България не съм чувала досега някой да се е пробвал - но не изключвам да има.

Трудничко се постига, когато детето е голямо - не е късно да се започне на 7м, а понякога и децата са абсолютно изненадващи в това отношение и може да се окаже, че рефлексите им са запазени. В повечето случаи обаче не е така и трябва да бъдат учени наново, което отнема месеци работа - но е възможно с търпение, упоритост и цялата кошница с трикове. Обикновено когато се постигне успех, се хранят със система за хранене на гърдата, в която има АМ или кърма (ако майката произвежда някаква или ако имат възможност да вземат).

# 2
  • Мнения: 2 531
Изгубен ще е ! Моя син го кърмих 3 м. Когато беше на 5 м. дойде сетра ми , също с бебе на 1 м. и много кърма. Не можахме по никакъв начин да го накарме да суче! Иначе кърма от шише папаше!

Малко извън темата, но отбих дъщеря си преди 10 дни и все още се сеща и ме души когато заспива!Не ми стиска да проверя дали ще засуче , че може да я травмирам повече и без това страда че и няма "бибата"

# 3
  • Мнения: 1 174
Abloy не искам да съм черногледа, но като знам разпространените "митове за кърменето" в България, едва ли някой е пробвал да кърми осиновено дете  Sad дори не вярвам, че някой би допуснал мисълта, че това е възможно. Ако твоята приятелка опита, ще е сигурно първата  Confused
Знам как реагираха всички мои познати като съм им споменавала, че е възможно  ooooh!
Все пак се надявам да греша  Praynig 

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не би било невъзможно, но опита е на границата на неуспеха.  Все пак ще се радвам, ако опита и споделиш . Hug

# 5
  • Мнения: 246
Ситуацията е деликатна. Ако нищо не стане, не ми се иска жената да се чувства като провалила се майка.
Аз лично съм се борила за моето бебче 13г. и донякъде я разбирам. Щеше ми се да й помогна, но в този случай май е по-добре нищо да не предприемам.
Иначе благодарение на форума и акушерката в родилното  още си кърмя детенцето   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт