Кое е по-мъдро: Да отговориш или премълчиш?

  • 4 477
  • 62
  •   1
Отговори
 Привет мами в БГ Мама! Simple Smile

Когато някой ви направи реплика (съвет, мнение или просто изказване), но тонът е очевидно заповеден, пренебрежителен, ироничен или не добър, как е по мъдро да постъпим? - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, създавайки още повече напрежение във въздуха, разваляйки деня, празника, настроението и в крайна сметка горчивината остава у нас!

Ще се радвам да видя вашите мнения. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 59
близък човек, приятел или страничен??

# 2
  • Мнения: 194
За роднини ли става въпрос...?

Пуснах даже тема по случая.

# 3
  • Мнения: X
Абе определено си е по-добре да не ставаш с простия прост,дето има една приказка,ама пусто,не мога да се въздържам.Нещо издразни ли ме,дори и да се опитам да го игнорирам,да си кажа-няма да отвръщам,за съжаление само го отлагам,набирайки вътрешно още повече скорост,и при следващ повод става лавина.

# 4
  • Мнения: 2 401
Както ти идва отвътре на момента.

# 5
  • Мнения: 1 352
Съвет със заповеден тон  Thinking..

Според ситуацията реагирам аз. По принцип предпочитам да замълча, ако е човек на когото държа, но ако е някой сульо като нищо мога да го "срежа".

# 6
  • Мнения: 156
преди си траех, но вече не. м/у другото понякога като си кажеш каквото имаш, вместо да създадеш напрежение, просто нещата си идват по местата и се получава тъкмо обратният ефект:)

# 7
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Незнам кое е по-мъдро,но аз съм страшно инпулсивна и на момента казвам това което мисля. EmbarassedМного често си патя от това,но просто съм такава въпреки,че на много хора не им изнася.но........

# 8
  • Мнения: 111
Казвам си това, което си мисля. Импулсивна съм и въобще не мога да си трая.

# 9
  • Мнения: 9 427
По принцип старите хора са казали -"Накажи глупака с мълчание",но аз определено понякога забравям да замълча.

# 10
Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 567
..... - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, .......
Ще се радвам да видя вашите мнения. Simple Smile

Опитвам се да спазвам мъдрото правило "Преди да отговориш, преброй до 10"...

# 12
  • Мнения: 158
Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Heart Eyes

разсмя ме, много яко  Peace

според зависи, понякога трябва да си замълчиш, друг път не, прецени, зависи от човека и ситуацията  Thinking

# 13
  • Мнения: 265
Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!

# 14
  • Мнения: 48
Глупакът е прекалено глупав, за да разбере, че си го убил с мълчание!

Общи условия

Активация на акаунт