Здравейте д-р Слънчева,

Дъщеря ми вдигна температура 39.0 в петък следобед и след това цяла нощ почри не успяхме да я свалим, поддържаше 38.5 - 39. В събота я заведохме на лекар и той установи, че няма нито зачервено гърло, нито е хремава, само температурата и най-вероятно е вирус. Пуснахме и ПКК и резултатите от нея доста ме притесниха - левкоцитите са 4.02, лимфоцитите 35%, гранулоцитите 52%, еритроцитите 4.56, хемпглобина 110, тромбоцитите 282. СУЕ е 47, а CRP 38. Лекарката почти нищо не ми обясни по телефона за резултатите, само че СУЕ е много високо и изписа Цефзил. Аз обаче съм доста притеснена от тези ниски лимфоцити и левкоцити, нормално ли е да са такива стойности в резултат на инфекцията? Аз по принцип знам, че се увеличават при възпалителен процес в организма, затова така се притесних?! Възможно ли  е тези стойности да се дължат на нещо друго и да са опасни ?Освен това тя вече пие 4ти прим на антибиотика, а продъкжава да вдига до 39 температура. Много Ви моля за съвет и коментар на резултатите, защото ми е много притеснено. Освен това след колко време е добре да повторим пак изследванията , за да видим дали са се нормализирали. Благодаря ви много.