Na 19g. s1m v sedmiq mesec i ne znam kakvo sledva i kakvo da pravq.

  • 3 346
  • 45
  •   1
Отговори

Анкета

Ako imate jelanie glasuvaite na linka-http://konkurs.pampers.bg/gallery_details.php?id=4940.

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 31 дек 2009, 16:46

  • Мнения: 24
Цитат
Бременна сам в седмия месец.Не работя никъде по стечение на обстоятелствата и сам на 19 год.Много се притеснявам защото не съм запозната с нищо.Здравно осигурена сам бих помолила за съвет какво да правя,какво ми предстои,къде да отида,какви документи да подам-за какви помощи?????Моля за съвет
Bremenna sam v sedmiq mesec.Ne rabotq nikade po ste4enie na obstoqtelstvata i sam na 19 god.Mnogo se pritesnqvam za6toto ne sam zapoznata s ni6to.Zdravno osigurena sam bih pomolila za savet kakvo da pravq,kakvo mi predstoi,kade da otida,kakvi dokumenti da podam-za kakvi pomo6ti?????Molq za savet Sad newsm32 newsm32 bye Sad

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:27 от AnMary

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
кой ти следи бременността? ходиш ли на консултация? кое те вълнува по-точно - раждането или финансовите въпроси? ако е последното - има тема майчинството счетоводно. там пишат момичета, които са навътре в нещата - попитай тях.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 387
Ако нямаш 6 месеца трудив стаж, трябва да се поинтересуваш в общината по местоживеене за помощи за отглеждане на дете. От поста ти не се разбира какъв точно съвет искаш  - как да си гледаш бебето, как и къде да раждаш или пък юридическата страна на въпроса newsm78 Ако бъдеш малко по-конкретна ще получиш много отговори Peace

# 3
  • Мнения: 1 008
До сега не си ли правила изследвания?
Имаш ли личен лекар?
Ако въпросът ти е само за помощите,
мисля че трябва да отидеш в службата
на дирекция "Социално подпомагане"
по местоживеене. Там ще ти обяснят.

# 4
  • Мнения: 93
Нещо не мога да разбера - за какво точно какво да правиш?!  newsm78
Обясни малко по-подродробно!
И моля те пиши на кирилица, че си избодох очите  Shocked

# 5
  • Мнения: 93
Hodq na konsultacii v kvartala (asparuhovo) pri d-r Sotirov.Poneje ne bqh ot Varna sega si podadoh dokumentite da si smenq li4nata karta t1i kato si smenih registraciqta.Interesuva me vsi4ko.Posavetvaha me da rodq v Okrajna bolnica.Razbrah,4e predi da rodq trqbva da podam nqkakvi dokumenti,no ne znaq kakvi i kade.Sled rajdaneto s16to ama kade i kakvi????Abe hora boli li mnogo tova rajdane???

За раждането - че боли - боли си! Ама не е страшно - всички щом сме го преживяли  Peace
Преди раждането не се сещам за документи - за след това знам че се подава молба в общината за еднократна помощ.

# 6
  • Мнения: 1 008
1.Пиши на кирилица
2.Задай конкретно, кои въпроси те интересуват

# 7
  • Мнения: 1 008
С какви документи да отида
Къде?
В болницата?
В социалните?

# 8
  • Мнения: 2 960
Щом ходиш на Ж.К в болницата в Аспарухово -при д-р Сотиров-значи той ти следи бременността-нали така  ThinkingАко е така -значи ти се впесват във документацията  му -необходимите изследвания ,меренето на корема,матката,секрети,кръв... ....всичко ,което е необходимо.Нали така???
С тези вписани в твоя лист неща като ти наближи термина ще отидеш в Окръжна болница-щом там си решила да раждаш.Ако не искаш някаква предварителна уговорка с екип ,може и направо с контракциите да отидеш-никой няма да те върне.Обаче все пак е добре предварително да се ориентираш и да си съставиш мнение за нещата.
Ако искаш отзиви за лекари и друго подробности/какво да носиш и т.н. и т.н/ може да попиташ в нашата варненска тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=399253.0

,където много майчета имат лични впечетления от Окръжна болница ,от условията там ,от самите лекари.
Мимито 89-раждането си е раждане и при всяка жена е много индивидуално.

П.П.Какво е тази анкета newsm78

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 11:03 от daninka

# 9
  • Мнения: 998
Аз не можах да разбера нищо от анкетата Thinking
Отиди в Майчинството-Счетоводно и изчети
всичко от-до за да се запознаеш с болничните и всичко
преди ,около и след раждането.
Изследвания правила ли си и какви?
Водиш ли се някъде поне фиктивно на работа за да получаваш
минималното обещетение?

# 10
  • Мнения: 1 796
Не го приемай лично-пошегувах се.Проблема е че искаш да зададеш много въпроси наведнъж.Помисли и задай въпросите един по един но правилно формулирани за да могат момичетата да ти помогнат.Успех и не се шашкай.

# 11
  • Мнения: 998
На теб ти е эабавно пак на мен ми се плаче.Верно че не эная как да си эадам вапросите че да ме раэверете.Всичко ме интересува эаштото с ништо не съм эапоэната.
Като за начало се успокой Peace
Форумът е толкова необятен откъм информация ,че няма начин да не намериш всички отговори
на въпросите ,които те вълнуват.Аз те посъветвах да разгледаш Майчинството счетоводно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385499.0
за се информираш за въпросите около болничните и майчинството.
Просто повечето от нас не разбраха какво точно те интересува.
Формулирай въпросите си и ще ти отговорим.

# 12
  • Мнения: 1 558
Не се паникьосвай Naughty Лекаря,който следи бременността ти ще ти даде всички документи,необходими за болницата.
Тук още в болницата вземат данните на детето за издаване на акт за раждане,предполагам,че и във Варна е така. След като е готов акта за раждане ще отидеш до социални грижи,за да подадеш молба за еднократна помощ и детските.Там ще ти кажат какво точно да си носиш Peace 

# 13
  • BG
  • Мнения: 2 217
На теб ти е эабавно пак на мен ми се плаче.Верно че не эная как да си эадам вапросите че да ме раэверете.Всичко ме интересува эаштото с ништо не съм эапоэната.

Спокойно - няма нищо страшно и имаш време!  Peace
Момичетата са ти дали линк къде да намериш информация за социалните и болницата.
А интересувала ли се какво ти трябва за бебко?

Не разбирам защо си пуснала анкета ....

# 14
  • Мнения: 998
Ето ти един примерен списък.
Взех го от отчетните:
http://www.moebebe.com/?id=4

Общи условия

Активация на акаунт