Реве и това е! Как да се справя?

  • 3 127
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте,
Първо исакм да благодаря на всички, че споделяте опита и познанията си тук bouquet Често съм се възползвала  Rolling Eyes

По същество:

Имам дъщеричка на 6,5 м. с която немога да се справям  ooooh! В старанията си да е обичано дете май много я разглезихме - аз и баща и. Гледаме я сами, бабите и дядовците живеят в други градове и я виджат изключително рядко.
Първо си обяснявах плача с колики - носех по цял ден, спеше само върху нас. Помиришеше ли кошарата и ревваше! Но явно колики нямаше - първо защото само като не беше на ръце я болеше и второ защото това продължава и до днес  ooooh! Примирихме се с носенето по цял ден и кратките заигравания за деня, успокоявахме се че поне след баня заспива сама/ в повечето случаи/ и че ноща си спи в кошарата. Скоро обаче и това се промени  #Cussing out Започнаха и едни нощни разхождания на ръце. Не издържахме много и я взехме при нас да спи . Така е вече повече от месец. В началото оправдавахме повечението със зъбки, но...май е от зъби,колкото в начлото беше от колики  smile3514 Направо не издържам вече.И в същото време ми е много тежко, че може би не разбирам детето си  Confused Минахме и през перид да се носим и докато сме на разходка с количката. Сега поне там седи  Praynig Незнам какво да правя??? Сърце не ми дава да я оставя да поплаче, а и не съм сигурна, че това е правилния начин, но в същото време съм скапана и доста изнервена  ooooh!

Май стана доста объркано и неясно, но дано разберете мисълта ми и споделите идеи за излизане от ситуацията.
Благодаря!  Hug


# 1
  • Мнения: 805
Незнам какво да те посъветвам.
Аз самата винаги съм гледала децата ми да се научат сами да се занимават с нещо, за да имам време да си свърша работата. Трябва да са наистина много кисели за да плачат ако ме няма около тях. И в повечето случаи е достатъчно просто да се навъртам около тях.
Тук може и да предизвикам спор, но моето мнение, че бебето трябва по някакъв начин да разбере, че не може да налага волята си така! Става въпрос естествено за здраво дете, без проблеми, сухо, нахранено...

# 2
  • Мнения: 925
Не мога да ти помогна миличка, само се записвам да следя темичката, защото и ние сме на същия хал  ooooh! С тази разлика, че въпреки усилията от моя страна, така и не се научи да си стои в количката. Все едно аз съм писала поста ти Hug  Hug Hug

# 3
  • Мнения: 27 524
Колкото по-скоро я научите, че мама и тати, както и леглото им не са на нейно денонощно разположение - толкова по-добре! Децата са нещо невероятно, но ние не сме им слуги, нито трябва да се обезличаваме или побъркваме по тях. Никога не сме носили сина ни за приспиване, нито заради коликите. Ще поплаче малко и ще спре. Ако отсега казваш и мислиш, че сърце не ти дава да я оставиш - тогава не питай тук, а си я носете и гушкайте. За мен е валидно правилото златната среда - малко гушкане, малко спане само в леглото... не може да се превръщаме в роби или изнервени и преуморени механични играчки.
Не се притеснявайте много, децата се нагаждат и свикват лесно и бързо.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 004
Никога не съм носила децата. С първото нямах време, защото трябваше да я гледам у дома и да работя. Тя се научи сама да си играе около мен. От раждането си стоеше в леглото, рядко я носех. Плачеше си, но и минаваше. Това, че ще поплаче не е вредно, дори полезно за дробчетата. Но после зъбите я тормозеха много и се научи да спи при нас и така до преди 1 месец..Но факт е, че не можеше да заспи на ръце, само в леглото си.
Малката и тя не е носена, макар че след 10 дни с бабата след като се роди знаеше какво е на ръце. Отучи се с малко рев.
Колкото и да те е жал, че плаче трябва понякога да се изтърпи, защото с времето става все по-зле и по-трудно за теб. Сестра ми преспиваше малката на ръце до към 2 годишна. И тежеше много...
Ако искаш да я отучиш, ще трябва да изтърпиш няколко дни рев  Sad Или да се опиташ с нещо да я занимаеш както си лежи, вместо да я вдигаш - да я погалиш, да и говориш, да си играете..може пък да забрави, че не е на ръце  newsm78

# 5
  • Мнения: 280
бебето трябва по някакъв начин да разбере, че не може да налага волята си така! Става въпрос естествено за здраво дете, без проблеми, сухо, нахранено...
Съгласна съм напълно, но не е ли прекалено малка? Говоря и постоянно, че неможе така, че трябва да спи сама и т.н., но резултата е нулев. По същата причина не ми стиска и да я оставя да плаче - дали ще разбере, защо е наказана/така да се каже/??? Нетрябва ли да е малко по-голяма? Не исакм да се чувства отхвърлена по какъвто и да било начин.

Блонди, какво ще кажеш?

Зайо Пробвала съм да я галя, пея, занимавам, но...не псотогнах голям успех. И на мен не ми е толкова самото приспиване на ръце, а това, че като я оставя и се събужда  ooooh! Дори и в нашето легло - трудно спи, ако не ни усеща

# 6
  • Мнения: 764
Много съвети от личен опит не знам дали мога да дам, защото синът ми не беше от много ревливите бебета. Имаше пердиод, в който не искаше да стои в количката и ревеше безутешно. Чудех се как да постъпвам в тези случаи и накрая реших да го оставям да си реве - разбирах, че го прави от глезотия. Бутах количката, а той ревеше...Един прекрасен ден очевидно разбра, че няма да стане на неговото и спря.
Мисля си, че ако имаше подобна ситуация на твоята, щях по-скоро да опитвам да оставям детето да си поплаква. Е, разбира се, в рамките на нормалното. Знам, че е доста трудно да се издържи, но като че ли това е начинът детето да свикне да не се налага. Може би просто трябва да опиташ няколко дни и да видиш какъв ще е резултатът. А може това просто да е период, който ще отмине.

# 7
  • Мнения: 805
бебето трябва по някакъв начин да разбере, че не може да налага волята си така! Става въпрос естествено за здраво дете, без проблеми, сухо, нахранено...
Съгласна съм напълно, но не е ли прекалено малка? Говоря и постоянно, че неможе така, че трябва да спи сама и т.н., но резултата е нулев. По същата причина не ми стиска и да я оставя да плаче - дали ще разбере, защо е наказана/така да се каже/??? Нетрябва ли да е малко по-голяма? Не исакм да се чувства отхвърлена по какъвто и да било начин.

Блонди, какво ще кажеш?

Зайо Пробвала съм да я галя, пея, занимавам, но...не псотогнах голям успех. И на мен не ми е толкова самото приспиване на ръце, а това, че като я оставя и се събужда  ooooh! Дори и в нашето легло - трудно спи, ако не ни усеща

Повярвай, ни най-малко няма да се чувства отхвърлена. Именно защото е още малка едва ли изобщо ще се чувства някак. Моите са толкова доволни и усмихнати, а не са носени никога за успокоение.
Точно сега, когато е малка трябва да я отучиш иначе ще става все по-трудно.
А сега тя е във възрастта, в която започват да се заиграват. В смисъл разбират що е то играчка...

# 8
  • Мнения: 393
 Аз пък съм от майките паникьорки-не давам да ревне-много ми е жал,и тя реве адски добре...Сега вече стакъв драматизъм го прави-пада на колене и бие чело в земята-че на мен ми става адски смешно и не мога да устоя-пак си я гушкам...
 И тя спи при нас,върти се ,бута ни,рита ни..направо е ад и си мисля лятото да опитам да я сложа пак в кошарата,но така е близо половин година и не знам дали ще има успех или направо след 2те години.
 А иначе-поеми дъх,дишай дълбоко и не се ядосвай-тежко е да е наръце,но скоро (сигурно вече я слагаш  в проходилка) ще пълзи сама,а  и ще ходи.Ще почне да си играе изправена,да забелязва и другите деца и нещата малко ще се оправят:)Но винаги ще иска да се гушка,ама пък това е чудесно-та нали точно сега е момента за прегръдки:)

# 9
  • Мнения: 27 524
marojinka, противоречиви мнения ще чуеш доста. И може би всеки от тях си е валиден и верен... Всеки родител възприема различно нещата за бебето си - както има майки, които кърмят до 7-годишна възраст децата си, така има и майки, които се гнусят от това (и аз в това число), но не осъждаме правилно ли е или не.
Едни родители намират за правилно детето да виси с години наред на циците им или в ръцете им, други - не. Едни спят заедно с трите си деца в спалнята, други - не. Така че да ти кажем кое и как да правиш - става, но ще е пречупено през нашата призма и нашите разбирания за нещата. Аз не съм роб на никого и не смятам, че е добра услуга да правя и детето си зависимо.
Знам, да, чела съм купищата материали за бебетата, за привързаното родителство, за живота изобщо едно до едно майка и бебе, но... не го одобрявам, нито намирам за правилно.
Но аз. Пък други са на коренно различно мнение. Затова ти казвам - следвай както го усещаш - ако ти се гушка и спи с бебето - прави го. Ако те дразни и изнервя - научи го в леглото му  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 66

Говоря и постоянно, че неможе така, че трябва да спи сама и т.н., но резултата е нулев.

На 6 месеца, с обяснения, повярвай, няма да стане, ако ще да употребиш цялото си красноречие Simple Smile

По същата причина не ми стиска и да я оставя да плаче - дали ще разбере, защо е наказана/така да се каже/???

Тук си на по-прав път. Детето явно има някакъв дискомфорт, опитай да помислиш какво би могло да го предизвиква, в крайна сметка ти го познаваш най-добре. Зарежи опитите да му обясняваш с думи каквото и да било, че и да искаш някаква реакция на смисъла на думите. Безпредметно дори да се обсъжда. Очевидно може само да се изнервиш, че не те разбира, и няма как да е иначе. (Тук не намесвам интонацията и успокоителния глас, а само смисъла.)

Мисли в посока защо реагира така и търси някакви физически или психологически причини - зъби, превъзбуденост, ти си познаваш детето най-добре.
Бъди сигурна, че не ти прави на пук и няма нужда да го наказваш, тоест не мисли емоционално, а рационално, разбира се, ако са ти останали сили,

Успех!

# 11
  • Мнения: 571
И ние сме на тоя хал ooooh!Само,че никога не съм позволявала да се носи на ръце и да се "глези" PeaceОставала е сама в продължение на часове и се драла като животно-луд умора няма.И ако я взема пак се дере.Абе инат.Реши ли че този ден/нощ са посветени на реването няма оправия.И като прибавим,че тя спи по 8 часа в денонощието/нощем-но се буди на всеки час #Crazy/и съм луднала и аз като тебе.
В начлото викам-колики,после-недоспиване,после-инат,после-зъби.И вече знам,че просто има нужда да си поплаче детето.А като вземем и в предвид,че е мноооооооого гласовита #CrazyА гледах да няма дразнения-пампа чиста,нахранена,да не и е много жега или студ,да е тъмно или светло-знам ли как предпочита,да е тихо или шумно.Всичко опитах.
По съвет на педито я оставях в началото 10ина минутки да си поплаче и да се унесе."Ще видиш,че ще има пиков момент на плач и след това малко по малко ще намалява,ще се загледа в една точка и ще заспи"какви 10 минути братко.Тя се дереше с часове,бебе на 10 дни не спеше а ревеше..И сега е така.Мааааалко по-добре.Една идея.Обаче и става все по-силна върти се в ръцете ми като диво животинче #Crazy
Опитахме с чайе за успокмояване-нъц,с Дормикинд-пак нищо.
Май ще трябва да се чака да го израсте.Нали за всяко нещо все казваме-период,ще мине,ще го израсне.Стискам палци при вас да е скоро,макар,че ако сте я разглезили си е сложно и това трудно се изразства.На теб яка да ти е гърбината и това е. Hug

# 12
  • Мнения: 1 354
Ох, и моята госпожица е от ревливите,само на ръце иска........, аз съвет не мога да ти дам, но ще се запиша да следя темата,защото ще ми е от полза Peace
Желая ти успех и дано скоро отмине Hug

# 13
  • Мнения: 755
 
Колкото по-скоро я научите, че мама и тати, както и леглото им не са на нейно денонощно разположение - толкова по-добре! Децата са нещо невероятно, но ние не сме им слуги, нито трябва да се обезличаваме или побъркваме по тях. Никога не сме носили сина ни за приспиване, нито заради коликите. Ще поплаче малко и ще спре. Ако отсега казваш и мислиш, че сърце не ти дава да я оставиш - тогава не питай тук, а си я носете и гушкайте. За мен е валидно правилото златната среда - малко гушкане, малко спане само в леглото... не може да се превръщаме в роби или изнервени и преуморени механични играчки.
Не се притеснявайте много, децата се нагаждат и свикват лесно и бързо.  Simple Smile

 Peace Подкрепям мнението! Сина ми беше доста ревлив като бебе и след това до около 2 години, но с търпение и такт се опитах да намеря златната среда... е не беше лесно ... няма лесно , но това е! Peace

# 14
  • Мнения: 280
Мррси момичета  Hug
Ще я мъчим някак си, пък дано мине бързо.  Успех и на другите с подобен проблем.

Проходилката ще я пропуснем, но имаме бънджи на стойка. В него седи и си играе сама. Но там гледам да не я оставям повече от 30 мин  Rolling Eyes Сега има повече начини за забавление за да не я нося, но в повечето случаи съм до нея  Tired

Burberry
Физически причини със сигурност няма - здравичка си е  Praynig , нахранена /добре си наддава/, за зъби се съмнявам, защото ако беше това, нямаше да и минава като я вземем  Laughing Явно са психически - може и да се превъзбужда, но какво мога да направя? Само това може да обясни трудното и заспиване и раздразнението и. А явно и затова не спи спокойно - емоции, ама....не виждам как да намаля възбудата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт