За цезаровото сечение

  • 1 915
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Здравейте!
Искам да попитам някой раждал ли е с цезарово /100% има такива и аз сам една/ и да ми кажете малко повече за него ако може. Дали пак отиваш когато ти се появат контракции или по-рано. Знам, че ми е раничко да питам ама все пак пусто любопитство всичко да знам не ме сдържа  Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 894
наистина е раничко, ама пусто любопитство, щом викаш...ето, почни от тук:
http://www.bg-mamma.com/categories.php?category_no=41

има няколко интересни и полезни статии.
После пусни търсачката из форумите, има да четеш поне една седмица Simple Smile

# 2
  • Мнения: 733
Блягодаря много! Не че искам да е така, но трябва да се подготвя!

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравей, Beb4o! Аз родих с цезарово сечение, но не бях подготвена. Всъщност, бях чела доста неща за него, но незнаех, че ще родя със секцио. Случи се така, че когато започнаха болките (не много силни, но постоянни) отидох в болницата, но личния ми гинеколог беше в отпуск (знаех си го предварително, разбира се). Лекарят на смяна ме прегледа, каза че няма скоро да раждам, но за всеки случай ме приеха в отделението. Каза, че ще раждам със секцио. Стори ми се ужасно, защото не очаквах (моя лекар беше категоричен: "Нормално раждане!") И така.... На следващия ден вече имах бебче. През нощта контракциите се засилиха, вече беше решено с операция, нямаше за къде да се чака и родих. Сега не съжалявам, но се питам често дали отново бих се подложила на такава операция. Страх си ме е. Embarassed

# 4
  • Мнения: 733
Толкова ли е болезнено? ooooh! Аз бих искала да родя по нормален начин, но е неизбежно. Миналата година правих аборт - на никого не го пожелавам- понеже имах миома и неможех да износя бебо, но после претърпях операция. Извадиха ми 3 миоми едната от който 11см сега чакам бебче  Heart Eyes искам само да е живо и здраво. За това искам да се подготвя поне до колкото е възможно за раждането. Нямам избор трябва да е секцио.

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Споко! Не е болезнено. Аз бях с пълна упойка и, както знаеш, нищо не усетих. После малко е болезнено, но не се притеснявай. Всичко минава, когато видиш бебчо - забравяш и болка и всичко. Бебчо е най-важен, нали? Дано всичко е нормално при теб. Желая ти успех! И стискам палци. sohappy

# 6
  • Мнения: 128
Няма страшно! Не боли! Просто е неприятно чувството, че ти бъркат из корема Embarassed! Кофти е после след операцията самото възстановяване! Ама няма да се плашиш! Ето накратко и моята история! Аз исках да родя по нормален начин. Но няколко дни преди термина ми се установи, че бебо е станал доста голям и ще ме измъчи при раждането, и не се знаеше дали няма пак да ме клъцнат! Та така се реших на секцио! А от друга страна ме побъркваше това чакане последните седмици! Постоянно в напрежение при всяка болка -- дали не са контракции #Crazy Аз също нямах достатъчно време да се подготвя психически за операцията, така че добре правиш да се информираш!
Леко бременеене! Ако имаш въпроси с радост ще ти отговоря!
  bouquet

# 7
  • Мнения: 733
То да се роди пък болката е ясна. Благодаря ти за милите думи, добре ми действат Simple Smile

# 8
  • Мнения: 128
А да забравих да ти кажа, че аз бях с епидурална упойка! Безчувствена си от кръста надолу! Най-хубавото е че успях да чуя бебчо как изрева! Прекрасен момент! След това анестезиолога предложи да ме приспи и се събудих чак като ме местеха в следродилно!  bouquet

# 9
  • Мнения: X
Ами аз имах уговорка и си бяхме насрочили датата, но стана така, че почна родилна дейност и влязох по-рано в болница.

Хич не е толкова болезнено или пък страшно. Аз бях със спинална упойка и си видях бебчето още веднага, погушках го, поцелувах го и вече ми беше все тая дали ме боли или не - а бебето го вадят на няма и петата минута, тъй че само СПОКО! Sunglasses

# 10
  • Мнения: 733
Тогава сигурно си забравила всичките болки щом си чула бебчо да плаче.  Hug Дано всичко да е наред до тогава. Много ми е хубаво във вашич форум а сам само от половин ден. Вие сте направо супер. Е сега продължавам по-спокойно да бременея и да дебелея  Wink, за да расте мъничето в мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
Толкова ли е болезнено? ooooh! Аз бих искала да родя по нормален начин, но е неизбежно. Миналата година правих аборт - на никого не го пожелавам- понеже имах миома и неможех да износя бебо, но после претърпях операция. Извадиха ми 3 миоми едната от който 11см сега чакам бебче  Heart Eyes искам само да е живо и здраво. За това искам да се подготвя поне до колкото е възможно за раждането. Нямам избор трябва да е секцио.
Хич не се притеснявай. Аз родих така, планирано секцио. Доктора се колебаеше дали да е секцио (поради моята възраст), остави ме да си помисля аз как искам да раждам, но междувременно започнах да вдигам кръвно и той реши, че не трябва повече да се чака и вече нямаше място за съмнение, че ще е секцио.
Бебка се роди 15 дни преди термина, ако не беше кръвното, с планираното секцио щеше да е около 10-тина дни преди термина. Няколко часа след операцията мене ме болеше доста и си исках обезболяващи, но другите мами от реанимацията твърдяха, че не ги боли толкова много. На другия ден ни накараха да станем (такава е практиката), в следващите 3-4 дни усещах дърпане и тъпа болка като се разхождах, но към 10-тия ден вече дори не усещах, че са ме рязали. Ходех си сякаш нищо не е било. Единствено се пазех да не вдигам повече от 6 кг, както препоръча доктора.
Така, че смело напред !!! Но във всички случаи планираното секцио се насрочва преди термина и си отиваш в болницата в уговорения ден, не се чака да започнат контракциите.

# 12
  • Мнения: 527
Здравей и от мен, леко бремеене и всичко най-хубаво ти желая! Относно секциото, след като от толкова рано знаеш, че ще раждаш така, като наближи с лекарят ще определите дата, няма да чакате контракциите. Ще те приемат един ден по рано, за да направят нужните изследвания и така. Аз също родих така, но  при мен се наложи в последният момент, защото 48 часа бях с контракции и никакво разкритие, най-накрая ми направиха разкритие и бебо пак не искаше да излиза, при което спешно свикаха екип и ме оперираха, за да не се задуши. Болките от преди това /контракциите и разкритието, което ми направиха с ръка/ не се търпяха, а тази след операцията бяха търпими, като при всяка друга операция, а ти като чета си претърпяла такава, така че горе-долу имаш представа. Успех и както всяка майка ще ти каже - тази болка е сладка болка и бързо се забравя.

# 13
  • Мнения: 346
Аз родих планово секцио, 5 дни преди термин. Наистина съм впечатлена от секциото:) Леко бременеене Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Родих със секцио по желание. Две седмици преди термина го направиха, такава била практиката - между 10 и 14 дена преди термина, като преди това на ехограф се проверява все пак плода дали е готов да поеме по белия свят и до колко е остаряла плацевнтата. Упойката, която се слеге за секцио е спинална, а не епидурална, да коригирам. Разликата е единствено в мястото на поставяне в прешлена и че се поставя еднократно, а не е на катетър както е при епидуралната. болка след операцията има, но има и обезболяващи. 72 часа след операцията ходиш напълно нормално и безпроблемно. Тръгваш още на 24 час, но тогава все пак има болка. Като се приберете в къщо нямаш никакъв проблем да се справяш с бебето - еднакво тежко е в началото незвисимо от начина на раждане ако нямаш кой да помага, а ако има - нямаш проблеми!
Леко бременеене и безпроблемно раждане  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт