Кортикостероид

  • 17 045
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Привет на всички.
Включвам се с един въпрос, надявам се това да е правилното място за него.
Използвам един лосион против пърхот, с който мажа кожата на главата. Този лосион се казва дипросалик и съдържа локален кортикостероид. Именно тази съставка леко ме притеснява, чувала съм, че не е съвсем безобидна.
В момента с половинката работим за бебе и не знам до колко и въобще може ли този локален кортикостероид да повлия негативно при едно забременяване и износване на плода. Лосиона не го използвам редовно, само при необходимост.
Ще се радвам на отговорите ви и на споделен опит.

# 1
  • Мнения: 44
повдигам темичката  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 923
Доколкото знам кортикостероидите са много вредни, пила съм преди време по схема и след като го спрях имах срив на имунната система ooooh!
Аз на твое място нямаше да се мажа с този лосион, все пак лекарството се резорбира през кожата а и това е просто козметичен проблем
Има и други препарати на билкова основа за пърхут които също могат да ти помогнат Peace
Успех в бебеправенето Hug

# 3
  • Мнения: 2 100
Аз пък през самата бременност много съм се мазала с кортикостероидни кремове именно, защото са безобидни, за разлика от тези кортикостероиди, които се прилагат вътрешно. Разбира се ми бяха предписани от дерматолог. Peace Няма проблем да се мажеш, но не по-дълго от предписания период  Peace

# 4
  • Мнения: 372
Здравей,

аз съм с много силна дизхидроза на ръцете и всеки медицински мехлем, който ми изписват кожните лекари съдържа кортикостероид. По време на бременността ме предупредиха, че мога да го използвам само в много краен случай и за кратко.

Препоръчвам ти да търсиш алтернативи, домашни рецепти, билкови продукти.

# 5
  • Мнения: 121
Когато става дума за външно намазване няма никаква опасност.

# 6
  • Мнения: 923
Когато става дума за външно намазване няма никаква опасност.
Да бе да  Naughtyзависи от големината на третирания участък и от честотата на намазване .
Не ползвай такива препарати точно сега Peace

# 7
  • Мнения: 44
Благодаря ви за включването.
Лосиона ми бе предписан от дерматолог. Изрично я попитах за използването му при положение, че планирам бременност. Отговори ми, че не прониква през кожата и да не се притеснявам, но да го използвам само когато наистина е наложително. Така и правя, но все пак... за съжаление стигнах до този лосион, защото по-леките варианти за пърхот много не ми помагат. Май, май наистина ще търся някаква друга алтернатива.


И още, когато се съмнявам за някакъв такъв подобен продукт, предполагам дерматолог трябва да се изкаже? Просто се замислих дали и гинеколог не трябва да питам за такива работи.
 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз пък ще ти предложа да пробваш с едно шампоанче на Давинес.Съдържа борови игли.Скъпичко е около 17 лв.,но се разрежда и се ползва няколко месеца.

# 9
  • Мнения: 44
Тези продукти, които до този момент съм ползвала и те не са били от евтините, но ако това шампоанче е добро и безвредно, определено ще го пробвам. Благодаря  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 11 884
Благодаря ви за включването.
Лосиона ми бе предписан от дерматолог. Изрично я попитах за използването му при положение, че планирам бременност. Отговори ми, че не прониква през кожата и да не се притеснявам, но да го използвам само когато наистина е наложително. Така и правя, но все пак... за съжаление стигнах до този лосион, защото по-леките варианти за пърхот много не ми помагат. Май, май наистина ще търся някаква друга алтернатива.


И още, когато се съмнявам за някакъв такъв подобен продукт, предполагам дерматолог трябва да се изкаже? Просто се замислих дали и гинеколог не трябва да питам за такива работи.
 

Дипросалик не е просто лосион, а сериозно лекарство и сериозен кортикостероид. Ако наистина имаш само пърхот, а не друго заболяване, третирай главата с нещо безобидно, с шампоани с овес или специални против пърхот. Дипросалик се използва при сериозни показания, възпаления на кожата, при псориазис, понякога невродермит, но при пърхот ми се струва прекалено. Разбира се, не съм лекар, но имам опит с подобни "лосиони". Има хора, които ползват кортикостероиди през бременността, но заболяванията са им сериозни, а пърхота се търпи и риска не си струва, поне според мен. преди да забременея пие противоалергинчи лекарства за алергията, мажех кортикостероиди, заради АД, пиех аспирин, заради трето и тн. През бременността и кърменето- общо 19 месеца съм пила два пъти парацетамол и се оказа, че може да се живее и без лекарства, ако нямаш наистина сериозни заболявания със сериозни прояви.
Ако имаш познат неонатолог  питай него, а не гинеколога. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 085
Лекарствата са голям бизнес. Като при всеки бизнес тук е важна печалбата, а пациентите са клиенти. Правят се фалшиви клинични изпитвания, дават се рушвети на комисии за да се разреши производството и продажбата на медикаменти. Не е ясно доколко писаното в упътването е истина, а лекарите няма да ти кажат нещо по - различно от това което пише там.

Отдавна се знае - по време на бременност не се приемат лекарства, стимулнти и прочее химически вещества. А лосионът прониква през кожата и попада в организма. Струва ли си, заради един пърхут да родиш дете с увреждане?

# 12
  • Мнения: 44
Абе пърхот, пърхот, но има моменти, като по предната нощ, в която на няколко пъти съм се събуждала от сърбеж по скалпа. Аз съм търпелив човек, но подобни усещания буквално ме побъркват.
Както и да е. Вече определено съм решила да не го ползвам, особено при наличие на бременност.
Днес ще погледна за шампоанчето с боровите иглички. Звучи добре, дано и да помага, че вече толкова много медицински шампоани против пърхут ползвах, чудя се как още ми вирее косата.

# 13
  • Мнения: 180
Няма безобидни кортикостероиди,но конвенционалната медицина много често не предлага тяхна алтернатива и пациентите са принудени да ги използват.
Опитай нещо безобидно,въпреки ,че употребата на такива средства не дава бърз резултат.Отварата от орехови листа е много ефикасна при пърхот,но трябва упоритост и постоянство.
Поздрави  bouquet

# 14
  • Мнения: 44
Всяка алтернатива е добре дошла, благодаря за което.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт