дайте рецепта за лесна питка

  • 12 615
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета,

дайте рецепти за мноооооого лесна питка...искам за 40-я ден на бебчо аз да направя питката, но тъй като съм още младо майче Огнян гълта повечето ми време, едва ли ще имам време за засукани и фамозни кулинарни изпълнения

така че, ще оценя една бърза и лесна рецептичка.... отгоре на питката, само да кажа, искам да направя някак от тестото слънце - това ще е най-сложното  Wink

благодаря предварително на тези, които се отзоват   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз правя една содена питка, която зная още от баба ми. Става лесно и бързо, но си е содена питка. Никога не съм правила питка с мая, защото нямам нерви да я чакам да втасва.
Ето рецептата:
2 броя яйца
1 кофичка кисело мляко
1 чаена лъжичка сода за хляб
2-3 супени лъжици олио
1/2 чаена лъжичка сол
1/2 чаена лъжичка захар
брашно, колкото поеме
Яйцата се разбиват със солта и захарта, добавя се киселото мляко със содата и ведната се добавя брашно. Замесва се меко тесто. Тестото се разстила в намаслена тавичка. Тестото се опитва да се свива, но след няколко натискания се намества. Отгоре се набучва с вилица, за да не се образуват големи шупли. Аз слагам отгоре и няколко малки бучици масло. Пече се при 180-200 градуса за около 30-40 минути. След като се извади от фурната, докато е гореща, питката се напръсква с топла вода и се завива. Оставя се да престои 10-на минутки.
В тестото може да се добави и сиренце, но аз лично предпочитам после да си я хапвам с парченце сиренце.
Колкото до слънцето върху питката, можеш да отделиш част от тестото и да го замесиш с повече брашно, за да стане твърдо тесто, от което да оформиш като от пластелин лъчите на слънцето, както и очички и усмивчица, пък дори и нещо друго, каквото ти роди фантазията.

# 2
  • Мнения: 6 243
Тази питка е лесна дори за начинаещи и неопитни в месенето майсторки. Аз с нея започнах опитите си като "пекарка" Grinning

КЪПАНА ПИТКА

продукти: 2 яйца, чаша и половина прясно мляко, 1 равна лъжичка сол, 1 пълна лъжичка захар, пакетче мая, брашно.

Вземаш маята (гледай да не е замразявана), сложи я в купичка и добави 1 солта и захарка, както и малко прясно мляко. Млякото да не е студено - от храдилника, а "марно" - демек с температура около телесната. С вилица намачкай хубаво маята, после разбъркай добре, за да стане равна и гладка като боза смес - и добави останалото прясно мляко. Гледай да няма бучици от маята. Сложи яйцата, разбъркай добре и прехвърли в по-голяма купа, в коят още месиш. Постепенно добавяй по малко брашно, докато направиш меко тесто. Оформи го на питка. Не се бие.

Вземи си чист леген или кофа и го/я напълни с хладка вода. Сложи внимателно питката в легена/кофата и това е. Като втаса, тя сама ще изплува. Внимателно я вземаш оттам и я слагаш в намаслена тава и във фурната - на умерена температура. Преди да я сложиш да се пече, я оформи, направи я по-плоска, надупчи я леко с вилица тук - там и това е.

Става много сполучливо. Заради тази питка една стара сицилианка, дето ме имаше за Сатана, че не съм ходела на църква и съм била безбожна, даже почна да ме поздравява Laughing

Последна редакция: ср, 24 авг 2005, 16:13 от sladka hapka

# 3
  • Мнения: 2 028
благодаря за идеите  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт