как да отпуша носа?

  • 6 366
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Не знам дали има такава тема,но не мога да търся за което ме извинете. Имаме следният проблем: носът ни непрекъснато има секрети ( педито твърди,че не е настинала), има постоянно хриптене, слагаме физиологичен разтвор и Стеримар като ги редувам преди всяко хранене. Проблема е такъв, че като се наяде и след  около 1 час ,час и малко след като е заспала, доста често се случва да повръща- излиза през носа, устата започва да се дави и да почервенява и посинява, следователно веднага я обръщам надолу с главата  Tired казаха да я оставям да спи под 30 градуса наклон(за да не се връща храната,но тя непрекъснато се измества). На някой случвало ли му се е такова нещо, аз вече не знам какво да правя Tired
Лекарката твърди, че или преяжда или още не можела да се регулира един вид.
Ще съм ви благодарна ако дадете някой съвет какво да правя. smile3547

# 1
  • Мнения: 288
И ние сме с такова хриптене,сутрин само.Чистя му нослето  с физ. разтвор и клечици за уши,но обикновени,бебешките не могат да стигнат до секрета,за да го извадя.Разбира се,съвсем внимателно. Peace

# 2
  • Мнения: 377
Имахме същият проблем . Докторката му , ни каза че се дължи на незряла храносмилателна система . Препоръча спане на високо , както е при вас и да не го оставям веднага да ляга , а повечко време да го държа изправен. Ние бяхме от 10 тия ден на АМ . А за нослето , лично според мен сте направили белятя от повръщането . Много е опасно попадането на храна в дихателните пътища , а точно това става , когато повръща и изкарва и през нослето . Физ. разтвор слагах преди всяко хранене , защото след това стичането му предизвиква гадене .Почиствах с клечка за уши за да обера най добре , каквото има там . Неприятно е но ще отмине само около 3 тия месеж , поне при нас беше така . Само не изпадай в паника , и не оставяй бебо сам , за да предотвратиш едентуалното й задавяне .

# 3
  • Мнения: 998
Аз също почиствах нослето с клечки за уши от обикновените ,напоени със Стеримар.
Имаше ефект ,но временен.Това със запушването на нослето беше период ,който
постепенно отшумя.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 547
Не знам дали има такава тема,но не мога да търся за което ме извинете. Имаме следният проблем: носът ни непрекъснато има секрети ( педито твърди,че не е настинала), има постоянно хриптене, слагаме физиологичен разтвор и Стеримар като ги редувам преди всяко хранене. Проблема е такъв, че като се наяде и след  около 1 час ,час и малко след като е заспала, доста често се случва да повръща- излиза през носа, устата започва да се дави и да почервенява и посинява, следователно веднага я обръщам надолу с главата  Tired казаха да я оставям да спи под 30 градуса наклон(за да не се връща храната,но тя непрекъснато се измества). На някой случвало ли му се е такова нещо, аз вече не знам какво да правя Tired
Лекарката твърди, че или преяжда или още не можела да се регулира един вид.
Ще съм ви благодарна ако дадете някой съвет какво да правя. smile3547

Пусни носен секрет. Твърде вероятно да сте си завъдили някоя гадина в носа от родилния дом - като стафилокок или стрептокок.

Едно здраво бебе НЯМА секрети в носа си!

# 5
  • Мнения: 1 354
Ох, искренно се надявам да отшуми по бързо, защото е мъчително за нея, аз с каквото мога и помагам ,ама и е доста тежко на горкичката Cry направо ми е жал.
Както казвате ще пробвам да почистя с клечки за уши,дано да има ефект Peace
Благодаря ви момичета.

# 6
  • Мнения: 1 958
Ако има секрети в нослето откакто са ви изписали, наистина е възможно да има някаква инфекция. Вземи мнение и от друг педиатър, ако прецени може да ви прати да направите посявка  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 335
За повръщането нищо немога да кажа, но за почистването на носа - Nose Frida!! http://family-bg.com/prX_2014.htm Това е незаменим (за мен) назален аспиратор Peace С клечка за уши освен да пообереш каквото има по ноздричката друго неможеш да направиш, а това изсмуква всичко от вътрешността на носа и няма 6-5! Simple Smile За оптимален резултат - физиологичен разтвор + аспиратора. (Аз и без разтвора минавам напоследък)

# 8
  • Мнения: 720
Моето дете също връщаше част от храната и се чудехме на какво се дължи, докато не се намери доктор да ни каже, че е ГЕР (Гастроезофагеален рефлукс). Сменихме сухото мляко с подходящо такова и проблемът почти изчезна, а с времето съвсем го израстна.
Иначе за сополи аз съм ползвала помпичка от аптеката. Стуваше левчета и вършеше работа.
Успех.  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
За връщането, най-вероятно бебето е със засилен рефлукс.
Посъветвай се с педиатърката.
За нослето, мога да ти препоръчам само стеримар или физиологичен р-р, почистване с аспиратор.
Възможно е от и връщането да остава мляко в носа.

# 10
  • Мнения: 6 365
За повръщането нищо немога да кажа, но за почистването на носа - Nose Frida!! http://family-bg.com/prX_2014.htm Това е незаменим (за мен) назален аспиратор Peace С клечка за уши освен да пообереш каквото има по ноздричката друго неможеш да направиш, а това изсмуква всичко от вътрешността на носа и няма 6-5! Simple Smile За оптимален резултат - физиологичен разтвор + аспиратора. (Аз и без разтвора минавам напоследък)

Да, изглежда малко садистичен тоя аспиратор, трудно се престраших да го ползвам, но има ефект в сравнение с малките аспираторчета на Чико например.

# 11
  • Мнения: 83
Мили мами, аз се справям с проблема по следния начин. Капвам през около 20-30 сек. по капка в двете ноздрички, след което правя две фитилчета от памук, като ги овъртявате хубаво , след което слагате в едната ноздричка едното фитилче и с въртеливи движения го вкарвате навътре и го вадите. Абсолютно всичко излиза и бебчето ви ще диша спокойно Simple Smile . Това ми го показа една мила акушерка в Майчин дом и още някои неща за които съм й страшно благодарна. Надявам се да ви помогна!

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
А педиатъра какво казва за повръщането? Нормално е да връща мляко при уригване например, но чак през носа... И по-нагоре са ти казали, не е много нормално бебето да има толкова носни секрети, че да се налага да почистваш при всяко хранене. Да ползваш аспиратор за нос непрекъснато, също не е много добре. А колкото до почистването с тампони, това още повече изсушава носната лигавица и секретирането се увеличава. И моето бебе имаше секрети и след мое многократно настояване му направих микробиологично изследване и се оказа, че има стафилококи. Излекувах ги за седмица и от тогава никога не е имал секрет в носа, даже спрях да ползвам и разтворите за нос. Просто те съветвам да настояваш за адекватен отговор от педиатъра, както за секретите, така и за повръщането.

# 13
  • Мнения: 111
Видях, че няколко жени са писали, че използват клечки за уши - това е твърде опасно за малки бебета и трябва да се избягват. Четох че в никакъв случай не се чистят уши или нос с клечка за уши, по-скоро с памуче и само по повърхността, без да му бъркаш навътре за да не стане инцидент. Продават се специални аспиратори както пише, мисля че това е най-безопасно и ефективно.

# 14
  • Мнения: 1 085
За повръщането нищо немога да кажа, но за почистването на носа - Nose Frida!! http://family-bg.com/prX_2014.htm Това е незаменим (за мен) назален аспиратор Peace С клечка за уши освен да пообереш каквото има по ноздричката друго неможеш да направиш, а това изсмуква всичко от вътрешността на носа и няма 6-5! Simple Smile За оптимален резултат - физиологичен разтвор + аспиратора. (Аз и без разтвора минавам напоследък)

 Peace

Колкото и да промиваш, ако след промивката не аспирираш, все едно нищо не правиш. Едно маркуче от система върши същата работа, като показания по - горе аспиратор. Само да е по - дългичко, за да не се нагълташ със сополи. Притискаш с пръст едната ноздра и аспирираш другата.

При случаи на повръщане/рефлукс, се подлага нещо под матрака откъм главата на бебето, за да повдигне. Така матракът е под лек наклон и приетата храна остава в стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт