апартамент под наем

  • 6 774
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
имам свободен апартамент за отдаване под наем и се сблъсках с нелогичния факт да не мога да намеря наематели без посредничество на агенция. каква е причината хората да търсят агенция за имоти, за да си намерят жилище под наем не мога да си обясня. освен, че и аз, и те трябва да платим 50% от първия наем на посредника. за купуване - разбирам, агенцията би могла да провери за евентуални измами, но за под наем?!
пускам обява в сайт или вестник и не ми се обажда нито един наемател, само агенции. малко ми е странно. newsm78

# 1
  • Мнения: 236
Е, затова пък си решила да го рекламираш тук Wink

# 2
  • Мнения: 46 510
Хората са на работа все пак, не става пред шефа да звъниш цял ден по обяви и да прелистваш вестници или да ровиш в нета. На брокера му казват, че могат да гледат от еди колко си до еди колко си часа и повече не се разправят.

Освен това 90% от собствениците оставят за връзка мобилен, има много измами с допълнителни импулси, фалшиви оферти, а и да не е импулсен, докато намерят, каквото търсят, спокойно правят сметка 50-100 лв.

Това са причините в общи линии, но не мисля, че проблемът ти е в тях, по-скоро а) рекламираш на неподходящо място, б) на неподходяща цена.

Успех!

# 3
  • Мнения: 511
ЕЕЕ! Не виждам нито град ,нито някаква подробност да е писала авторката.По принцип няма нужда от отделна тема,ама чак пък и от вратата да я мятате. Sunglasses Sunglasses Sunglasses


Не се сърди човече е права

# 4
  • Мнения: 2 030
Това не е възможно. Съседът ми даде обява в "Позвънете", но фиксира и сумата и непрекъснато му звъняха.

# 5
  • Мнения: 1 085
Хората се страхуват от измами, затова се обръщат към изпитани агенции. Какво те учудва? По - добре да платиш комисионна и да си спестиш евентуални неприятности и висене на телефона.

# 6
  • Мнения: 1 919
Аз като търсих апартамент под наем..вместо да купувам вестник всеки ден, да чета и да се разправям с хората предпочетох агенция. Обясних какво искам, до колко пари, те ми ги отсяха, насрочиха огледи...комисионата я плаща клиента наемател, а не човекът предлагащ апартамента Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 87
Наскоро дадох апартамент под наем.
Откак го отдавам под наем, винаги работя без агенция -
давам обява във вестник и в интернет.
Моят съвет е в обявата да пишеш цената и че се дава под наем
директно от собственик. Така клиентите, които не искат или нямат
възможност да плащат комисиона на фирма ще ти се обадят.
Тази година, въпреки че пазарът е в лека стагнация, ми отне месец да намеря наематели
и то не защото нямаше желаещи, а исках да ми допаднат бъдещите наематели.
Освен това доста от агенциите, ако те те потърсят не искат комисиона от собственика, поинтересувай се.
Не се сърди, човече е права, че може би си го обявила на неподходяща цена - имай предвид, че наемите са паднали.
Така че, търпение!

# 8
  • Мнения: 4 916
Аз като търсих апартамент под наем..вместо да купувам вестник всеки ден, да чета и да се разправям с хората предпочетох агенция. Обясних какво искам, до колко пари, те ми ги отсяха, насрочиха огледи...комисионата я плаща клиента наемател, а не човекът предлагащ апартамента Rolling Eyes

Леко са те прецакали. Обикновено комисионната е в размер на един месецен наем - половината плаща наемателия, другата половина - наемодателя.


Грозната Гейша,
пиши за какъв апартамент става въпрос - град, локация, обзаведен или не? Че всичко си има значение.

# 9
  • Мнения: 87
Грозната Гейша,
пиши за какъв апартамент става въпрос - град, локация, обзаведен или не? Че всичко си има значение.

Става въпрос за обзаведен едностаен в София.
Звъняха ми от доста фирми и между другото нямаха финансови претенции
към мен, все пак сама съм си пуснала обявата.
Но, в крайна сметка, не се наложи да се възползвам от услугите им -
дадох го на хора, които се свързаха директно с мен.
И ще ви кажа защо предпочитам да работя сама - не става въпрос за комисионата,
която трябва да платя на агенцията. Това, което не одобрявам в повечето брокери е, че са
доста агресивни като маниер. Доста от тях още при първия доведен клиент почват да те
притискат да дадеш апартамента.
Аз не обичам така, искам аз да преценя човека, аз да си реша той ли ще е моят наемател.

# 10
  • Мнения: 4 916
Грозната Гейша,
пиши за какъв апартамент става въпрос - град, локация, обзаведен или не? Че всичко си има значение.

Става въпрос за обзаведен едностаен в София.
...

 Peace Идеален вариант, за него венаги ще намериш наематели.

# 11
  • Мнения: 8 999
Само да вметна, че е нормално, когато пуснеш обява, да не те засипят с търсене още същия ден. Аз чаках два месеца, докато си намерих наематели. Обаждаха ми се и от агенции, давах им пълна информация, те си записваха съвестно, но никой не ми се обади за оглед. Накрая ме потърси частно лице и нае имота.

# 12
  • Мнения: 24

И ще ви кажа защо предпочитам да работя сама - не става въпрос за комисионата,
която трябва да платя на агенцията. Това, което не одобрявам в повечето брокери е, че са
доста агресивни като маниер. Доста от тях още при първия доведен клиент почват да те
притискат да дадеш апартамента.
Аз не обичам така, искам аз да преценя човека, аз да си реша той ли ще е моят наемател.

това е един и от моите мотиви. идва една госпожа от агенция с потенциален наемател и не ми даде дума да разменя с него, за да не си обменим информация и да сключим сделка зад гърба й. а аз как да дам имота си на човек, дето дори не знам къде и какво работи...

# 13
  • Мнения: 24
Е, затова пък си решила да го рекламираш тук Wink

хич не го рекламирам. още по-малко пък тук. тук хората вече имат жилища. и част от тях са наематели, затова ми беше интересно да разбера какви мотиви имат да наемат посредници, а не се свързват директно с наемодателите.
то преди да има агенции за имоти как ли са ставали договаряния от подобен тип се чудя даже!

# 14
  • Мнения: 24
...комисионата я плаща клиента наемател, а не човекът предлагащ апартамента Rolling Eyes

обичайно е 50 на 50
т.е. агенцията си взима един цял наем

Общи условия

Активация на акаунт