максимален брой дни за болничен при бременност

  • 29 108
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте! Интересува ме какъв е максималният брой на дните болничен при бременност. Преди време на страницата на НОИ прочетох, че са 160 дни. Все още ли е така и тези дни включват ли 45-те преди термина?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 47
45 преди термина и още 90 след това. Май никога не са били 160

# 2
  • Мнения: 19
имам предвид друго - в началото на бременността съм /2-ри месец/ и работя. Но бих искала макс бързо да изляза болничен  непрекъснат. Моя роднина излезна още в 3-тия месец и така и не се върна на работа до раждането. Лекарят й беше казал, че не може да и издаде по-рано от 3-тия месец болничен. От друга страна познавам майки с билничен едва ли не от първия месец....

# 3
  • Мнения: 377
В 8 ма седмица лежах в болница . След 4 дена се прибрах в къщи за 30 дена , та общо 34 . След това лекаря , който ми следеше бременноста ме попита , дали ще го продължаваме или ще си ходя на работа. Значи има опция за удължаване  , но колко точно трябва да са общо дните , не мога да ти кажа . Най-добре попитай своя лекар .Мисля че има жени , които по медицински причини , не могат да ходят на работа , така че би трябвало да има такъв вариант .

# 4
  • Мнения: 19
благодаря! Надявам се моята причина да отсъствам от работа да е единствено ... нежеланието ми да бачкам в това състояние.  Embarassed При първата бременност бях на работа в петък и в понеделник в родилния, сега не мисля да го повтарям!

# 5
  • Мнения: 9 429
Цялата си бременност изкарах в болнични.Когато дойде времето ти издават 45 дневния преди раждане.

# 6
  • Мнения: 645
мисля че бяха 165 дни,до  45 дневният болничен преди раждане

# 7
  • София
  • Мнения: 423
Мисля,че са 180 дни годишно.45-те дни преди термина не се включват,те са за друго.Аз от 3 месец съм си в къщи и нямам проблем.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 14:06 от Mime-to

# 8
  • Мнения: 9 814
Всеки осигурен има право на 180 дни болнични годишно. В тези дни не влизат 45-те дни преди раждането.

# 9
  • Мнения: 116
Аз от втория месец съм в болнични,няма никакъв проблем цялятя бременост да си е изкараш в болнични.За цялата година ни се полагат общо 160 дни като 45 -те дни преди раждане не влизат в тях.

# 10
  • Мнения: 5 026
Мисля,че са 160 дни годишно.45-те дни преди термина не се включват,те са за друго.
Така е  Peace

# 11
  • Мнения: 156
знаете ли дали размерът на майчинството се променя поради ползване на болниен?

# 12
  • Мнения: 9 814
знаете ли дали размерът на майчинството се променя поради ползване на болниен?

Разбира се, че се променя.

# 13
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
azareja_voil - имаш право на 180 дни болничен за една календарна година,а от началото на 2-рия месец съм в болнични,45-дневния е отделно от 180-те дни

# 14
  • Мнения: 156
знаете ли дали размерът на майчинството се променя поради ползване на болниен?

Разбира се, че се променя.

а как се променя, може ли някакъв пример?

Общи условия

Активация на акаунт