На БГ баница и арабско табуле световните тайни ние ще разбулим -116

  • 21 351
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804


116

Добре дошли на всички приятели на
арабската култура







Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи


Предишните ни теми:



Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи


Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си.
Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на потребителката Мързел,
ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!



Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания


Образователни и полезни линкове


Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофанов
 
Арабски за начинаещи

 
Настанете се удобно и се потопете в арабската магия:














# 1
  • Мнения: 1
Ей допълзяхме до новата тема, благодаря Деси, че си винаги на линия като няма доброволци!
Пазех си постинга за новата тема, да продължим със сериозния тон, че не ми се четат 3 страници само с 'Честита нова тема'

Деси, все се каня да те питам къде по-точно се засичате с Невена, и няма ли да се връща при нас? Да не би Саркози да е спрял интернета във Франция? Определено ми липсва (Невена, не Саркози), попстоингите и винаги бяха много информативни и интересни, а мисловния и процес е супер нестандартен, дори и невинаги да бях съгласна с нея харесваше ми как разсъждава, определено е интересен и помнещ се събеседник, ако я мяркаш някъде кажи, че още я помним нека ни навестява отвреме навреме.

Сетих зе за нея във връзка с тези разговори за религиите, беше пуснала някакво изследване, че българина никога не е бил особено религиозен (дори преди комунизма), а по-скоро суеверен. Напълно съм съгласна с това, като цяло на малко българи сякаш им допада да следват религия като една завършена верска и морална система, но ако стане въпрос за гледане на кафета, карти, врачки, гледачки, знахари, зодии, хороскопи, палене на свещички ей тъй за всеки случай, и прочие, охооо....Много пъти са ме изненадвали хора, уж баш бая образовани, уж хора на науката, уж рационално мислещи и невярващи в глупости като религиии....но като кажат 'Една туркиня ми гледа на кафе и всичко ми позна....' Туш! Какви глупости съм дочувала да си говорят 'ентелектуалци' дето вика Мигчето....  Аз лично си го обяснявам по следния начин...почти няма човек който да не вярва, че там някъде, извън нас има нещо...Но да се следва една религия е доста трудоемко, нека си го признаем...така че повечето хора ги устройва да вземат оттук оттам по малко, малко християнство, малко будизъм, малко хиндуизъм....особено от това което им се харесва, или им е удобно, така хем е лесно, хем не го отричат онова отгоре...за всеки случай...За мен лично е най-логичното нещо, че ако искаш да приключиш житейския си път с хепи енд трябва да работиш по въпроса, не ми допада идеята да се застраховам за 'всеки случай'...


Марси,  newsm10
Фърляш ме в едни мили споменииии...Баща ми беше абониран за Космос и си събираше броевете, едва ли нещо друго съм чела с по-голямо вълнение...



Тиквичките с чесън са в процес на подготовка, утре може да докладвам за някой екшън.

Шилан, точно така нормално е да реагираш, ако някой ти противоречи по нещо, което за теб е много важно...не е задължително да си агресивен, но повечето хора застават поне в защитна позиция, дори понякога повече отколкото е нужно. Най - баналния пример - българин палещ се по турския въпррос (по който и да е турски въпрос, всичките турски въпроси са болезнени)

Лили, не знаех, че Космос още се издава...сигурна съм че е развалено, какво ли вече не е развалено...тогава си беше строго научно и сериозно, беше едно наистина качествено четиво.

Относно фотографиите има противоречия между учените (не дали да се окачат на стената, а дали въобще за позволени), защото тогава не са съществували, и освен това не са създаване на нещо ново, а изображение, отражение на нещо съществуващо. Аллаху алям, аз съм си намерила начин за себе си.

Алвера, ако ти вярваш в нещо не виждам какво общо има това с действията на тези които го проповядват. Те са едни смъртни, несъвършени хора, нищо повече.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 20:40 от Monsoon_rain

# 2
  • София
  • Мнения: 7 815
А добър вечер, аз такова дойдох за баницата нали, щото това табуле не го знам какво е.  Laughing

Между другото пуснали са едно ново списание "8" за което се твърди, че се списвало от част от екипа на списание "Космос" и имало амбициите да го замества уж.

# 3
  • Мнения: 800
 световнИте тайнИ едва лИ ще разбуЛИм  ама поне да разяснИм мъглата от невежество дето НИ е покрИла  плътно   Sunglasses

# 4
  • Мнения: 3 804


дядко  това е табуле.За да няма спорове -сирийско-ливанска салата,с много магданоз поне 3 връзки ,съвсем малко домати и маруля,и ситен булгур.Мисля,че имаше рецепта в арабската кухня
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.0

лили май не аз-а ти гледаш турски сериали-изтърва първенството  Laughing

ди с Невена  се свързвам по скайпа-има проблем ,с останалият нет-но,когато може ни чете.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 815
дядко  това е табуле.За да няма спорове -сирийско-ливанска салата,с много магданоз поне 3 връзки ,съвсем малко домати и маруля,и ситен булгур....

А такова я ако обичате малко и от табулето дайте насам. Впрочем вие дамите не бяхте ли там на едни дюкяни ... ъъъъ исках да кажа некакви си диети на не помня от кой дюкян. Та ако е така не се притеснявайте тя баничката и табулето няма да останат зян, аз ще се погрижа за тях.  smile3503

# 6
  • Мнения: 3 804
дядко подсети ме-тук на гостите през лятото се дава табуле,то е и задължително за пикниците.Освен това тук нали е жега на гостенина  освен плодове и ядки лятото се поднасят и краставички и листа маруля-което ме стряскаше в началото. Crazy

момичета по мои сметки това ще е 6тата тема на Панда-някой има ли нещо против да и се даде паролата newsm78,ако на някой друг също му е 6та да казва

# 7
  • Мнения: 3 215
Засега само запис, защото се прибрахме днес и сме гроги.
Рейн, не съм негостоприемна,бе жена. Другият път ще те предупредя, да можеш да си стегнеш бухчата и да се присъединиш  Peace
На всички родители на абитуриенти пожелавам децата им да ги правят горди и щастливи. И да са здрави и децата, и родителите - това е най-важното   bouquet
Поздрави на всички! Hug Не повярвах,че сте само на 1-ва страница, но искрено се зарадвах на този факт Mr. Green

# 8
  • Мнения: 206
Аз си купих първия брой на Космос, бяха му направили голяма реклама, но сравнявайки го със старите, просто това е бледо копие... Тогава имаше и голям глад за знания, не като сега, чичко гугъл и хоп всичко накуп

# 9
  • София
  • Мнения: 17 921
Честита нова темичка!  bouquet
Шехи,добре дошла!Донесе ли ни някое лаленце? Mr. Green И ще ти се разсърдя да знаеш..И аз искам покана да се присъединя към вас  следващия път, нали знаеш, куфари у нас  бол  Mr. Green...Мятам две-три дрешки в някой от тях и съм на линия.
Дядо,а фаттуш пробвал ли си?Лично аз предпочитам тази салата пред табулето.И тъй като най-вероятно си преял с разни вкусотии покрай бала на младежа, ще те черпя  един фаттуш, хем лека, хем вкусна храна, няма да ти натежи на стомаха! Mr. Green
http://2.bp.blogspot.com/_ObsZYxKOJqk/RdZvywuKz1I/AAAAAAAAAEU/4q … 320/fattouche.jpg
Аз пък да си призная без бой, че не бях фенка на "Космос".Открай време съм си куку явно , харесваше ми списание "Математика" и разните му там ребуси...hahaha Не се смейте, ей Naughty

# 10
  • Мнения: 3 215
НСЕ, ама разбира се..иска ли питане.  Hug
Лека и спокойна нощ!
По въпроса с Космос-а - никога не съм била фен на фантастиката, просто не е за мен и това си е Naughty

# 11
  • Мнения: 800



Относно фотографиите има противоречия между учените (не дали да се окачат на стената, а дали въобще за позволени), защото тогава не са съществували, и освен това не са създаване на нещо ново, а изображение, отражение на нещо съществуващо. Аллаху алям, аз съм си намерила начин за себе си.



мансун Ще споделИщ лИ твоя на4Ин  може И на ЛС  Embarassed

аз не се оправям оЩе с всИ4кИте тИя Имена на щейхове

# 12
  • Мнения: 73

Деси-точно в десетката,така ми се е прияла баница Cry,за разлика от табулето-вече ми е омръзнало.
Шиланче-най-важно е в стаята която се молиш да няма картини и снимки Peace

Свеар-как е детенце,нещо било болничко.Аз моя го заведох на лекар,не поиска да му пусне изследвания,защото изглеждал добре,само витамини ни изписа Thinking
Ясминке-как сте,как е Каруми?Наистина как бързо лети времето.
Близнаци-къде ще почивате това лято?

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кате ш ,нямам  идея защо реши ,4е става въпрос за толкова дале4ни неща като религия или защита на 4ест и тем подобни, там направо се действа!отмъщението е много актуално!
 имам предвид много по- злободневни слу4ки!от едно блъсване с рамо, или недаване на предимство или 4е си го изпреварил!
  можеш да си изядеш боя или да ти кажат едно, с няколко добавки,ако не си по-разумен и с по-здрави нерви или над подобни дребнавости!
май няма ка да ме разберете за странностите в живота, но нещата са прекалено много и ли4ни за да ги публикувам, а и не искам да влизам в детайли! надявам се някой да има подобни 4удати слу4ки и да ме е разбрал!  Thinking
много неща си говорят сами за себе си! Crossing Arms
 ина4е никой не каза нищо за телепатията!странно! това няма ли го като разискване? newsm78
невенке, 4етеш ли? Crazy да подам ръка за едно постване индиректно ,да си кажеш мнението!   bouquet
 линда то4и солети, да видим какво ще каже осталия свят в къщи!станаха,докато публикувам! но ние искаме като купешките! поне си яде творенията! bowuu
дес, тези на енаморада правих, много хубави са,но не им сложих сол колкото е дадено, заради свеки, добавих 4убрица! на подправки добре носят, дори с лют пипер ще са добре или сусам,мак!

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 22:11 от marsy

# 14
  • Мнения: 3 804
снеже направи си -кори има,а при нас има и БГ сирене-предполагам,че  и при вас ще се намери.Ако не намериш кори в готварският има рецепти за домашни баници.ще си ходите ли това лято  newsm78

ето един поздрав от мен

http://www.youtube.com/watch?v=HoZoR3kHTGs

Общи условия

Активация на акаунт