Колко дълго се лекува фациалис (възпаление на лицев нерв)?

  • 21 623
  • 5
  •   1
Отговори
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Има  ли някой излекувал се от фациалис и може ли да сподели как се е лекувал и за колко време. Знам, че всичко е индивидуално, боря се с проблема вече 2 месеца и половина, но май започвам да губя вяра.
Отначало бях на системи в болница 9 дни, после продължих на лекарства и кинезитерапия (масаж и гимнастика на лицето), предстои ми второ влизане в болница за вливане на манитол. Лекарите твърдят, че процесът е бавен и няма гаранции за резултата. Парезата на лицето ми беше много тежка, сега е малко по-добре, окото почти започна да се затваря.
Моля ви, ако някой е преживял такъв кошмар, нека сподели как се е справил и възможно ли е това да продължава толкова месеци.

# 1
аз се оправих за един месец бях на инджеций дексаметазон,пиех  милгама ходех на физиотерапия и лачетерапия,а след това и на иглотерапия. опражих се напално споделям ти болката знам какво е надявам се скоро да се оправиш

# 2
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Благодаря за подкрепата, Шанелка1.
Можеш ли да ми кажеш къде беше на иглотерапия. Казаха ми че е доста деликатно и не мога да се доверя на всеки, защото можели да ме осакатят.

# 3
  • Мнения: 6
Здравей , бях бременна в 9 месец когато и на мен ми се случи абсолютно същия проблем .3 дена имах ужасно главоболие , появи ми се лишей по лицето , а гинеколожката която ми водеше бременността просто заключи че съм яла нещо и съм се обринала .За главоболието да пия аналгин. Confused Така или иначе се случи непоправимото .Влязох да раждам абсолютно изкривена , , нямаше как да ми се приложи никакво лечение освен приливане на Манитол и Глюкоза . 40 дена след това започнах само физеотерапия  и лъчетерапия заради кърменето .Не приемах никакви медикаменти .След 2 курс лечение значително ми се подобри състоянието , но физеотерапевката беше друга и каза че първото ми лечение било грешно .Каквото и да означава това.Те повече информация не дават .След около година и половина  получих рецидив .Областта около носа и нервите които са там почнаха постоянно да трептят .Последва курс лечение с Мидокалм и още някакви хапченца .От тогава не съм имала проблем , но лицето ми не се възстанови на 100 % В нормално състояние не си личи , но при най -малкото движение  и особено като се усмихвам и се смея си личи ужасно много .Сега 5 г. по- късно продължавам да съм в същото състояние ! Няма лечение  ако не се прекъсне процеса още в самото начало .Пожелавам ти успех и се пази .При най - малкото застудяване с шапка  и  най- вече пази ушите , защото сме с риск да ни повтори !!

# 4
здравей,аз сам от севлиево и се лекувах в моя град при д-р пройнова и сам много доволна от нея оправих се на 100%.успех

# 5
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
здравей,аз сам от севлиево и се лекувах в моя град при д-р пройнова и сам много доволна от нея оправих се на 100%.успех
Отново благодаря за надеждата, че има и оправяне. Току-що излизам от болница, влязох миналия петък за 5 дни, но тъй като се повлиях доста добре от терапията, ми удължиха престоя на 8 дни. Бях на системи, инжекции и мааааалко потръгна. Но в отделението разбрах, че тежките парези се лекуват по 8-9 месеца. Аз се лекувам в София и нито един лекар не се ангажира с категорична прогноза. Затова се радвам, че има все пак излекували се от фациалис.

Общи условия

Активация на акаунт