Поморие или Обзор?

  • 5 282
  • 32
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Миналата година не успяхме да идем на море и затова,тази ще отидем за първи път с детето.Иска ни се да сме на спокойно място.Препоръчаха ми Обзор и Поморие.Но не сме ходили на нито едно от двете и не знаем кое е по-хубаво.
Досега сме били на Китен и Несебър.Мислим да сменим малко.
Между двете,кой е по-добрият избор и защо?
Бих се радвала да споделите впечатления,защото искаме да направим резервацията вече.За август става въпрос.
Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Аз бих ти препоръчала да отидете някъде в хотелски комплекс с all inclusive. Аз съм доволна от Сол Несебър и Мирамар, чувала съм и добри отзиви за Дюни. Много е подходящо за почивка с малко дете. Вечер е спокойно, навсякъде е пълно с деца, не мислиш за храна. Но е въпрос и на финанси все пак. От вариантите Обзор и Поморие, по-добрият според мен е Поморие, Обзор си е едно село като Равда /преди 5-6 години/например.
Август месец си е най-отпускарския и в тези градчета съвсем не е спокойно, но аз съм пристрастна Септември си е моят морски месец

# 2
  • Мнения: 331
И в Поморие, и в Обзор съм ходила много пъти. Обзор ми е едно от любимите места за почивка, особено с децата. Сравнително спокойно е, но не бих казала, че е село. И двете курортни селища имат затворен център с пешеходна зона. В Поморие навалицата е доста по-голяма, отколкото в Обзор. А и плажът на Обзор е по-добър. Така че-аз съм с 2 ръце за Обзор.

# 3
  • Мнения: 4 915
И на двете съм била.

Ако сте в Поморие - изберете старата част. Градът е от две части - стара и нова, като между дят има едно голямо празно поле (беше празно преди 5-6 години), за чието преминаване си трябва кола. В старата част е паркът, кеят, старите къщи. Плажът там обаче не ми хареса, предпочитах в новата част.

На Обзор почивахме на квартира с децата миналата година. Препоръчвам го с две ръце. Има два парка, лунапаркове, детски площадки, плажът е огромен, обширен, няма гъчканица. В морето постепенно става дълбоко, чисто беше. Спокойно място. Много заведения, и скъпи, и евтини. Има място къде да се шматкаш. Ние бяхме във вила Дона - първа линия - чудно беше.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ох,много се чудим. Като ви чета,още повече....Joy
Моя мъж повече клони към Поморие,аз към Обзор.Незнам защо.Ще се поразмислим още няколко дни и ще видим.Очаквам още коментари по темата,ще са ми от полза наистина.

# 5
  • Мнения: 581
 Миналата година бяхме за четвърти път в Поморие в старата част.Разликата с предишните години беше огромна откъм гъчканица, теснотия и мърсотия, особено на плажа.Според мен е станало отвратително пре-пре застроено; имам чувството, че градчето не може да побере туристите.Не възнамеряваме вече да почиваме там.
 За това лято аз лично включвам Обзор като вариант.Не съм била там и не мога да сравня двете, но от доста познати чувам много добри отзиви.Така че ако не ни огрее почивка във варненско вероятно ще се ориентираме към Обзор.

# 6
  • Мнения: 1 636
Поморие е пълен август, а на плажа трудно Ще намериш място. Венера има право zа zастрояването, а Free Soul zа плажа в стария град. Да сравня с Обzор не мога, тъй като там съм била няколко пъти, но преди може би 20 год  Laughing, на лагер.

# 7
  • Мнения: 139
Поморие старият град е с предимство пред Обзор. Плажовете и на двете места не струват според мен, така че и от тази гледна точка Поморие е по-добре, понеже е по на юг Simple Smile

=========
Озеленяване

# 8
  • Мнения: 674
По на юг това са само 30км??? newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 139
По на юг това са само 30км??? newsm78 newsm78 newsm78

54км според Google Simple Smile
Става дума, че южното черноморие е по бърzо достижимо.

# 10
  • Мнения: 4 915
Поморие старият град е с предимство пред Обзор. Плажовете и на двете места не струват според мен, така че и от тази гледна точка Поморие е по-добре, понеже е по на юг Simple Smile

=========
Озеленяване

E, как да не струва плажът на Обзор? Огромен (6 км пясъчна ивица), обширен, чист.... Thinking
снимчица

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 16:10 от Free Soul

# 11
  • Мнения: 1 021
Ние избрахме Обзор! Миналата година само минахме от там и много ми хареса. И моето мнение е, че в Поморие е много претъпкано вече!

# 12
  • Мнения: 2 005
И в Поморие, и в Обзор съм ходила много пъти. Обзор ми е едно от любимите места за почивка, особено с децата. Сравнително спокойно е, но не бих казала, че е село. И двете курортни селища имат затворен център с пешеходна зона. В Поморие навалицата е доста по-голяма, отколкото в Обзор. А и плажът на Обзор е по-добър. Така че-аз съм с 2 ръце за Обзор.
Обзор , разбира се  Peace Peace

# 13
  • Мнения: 11 003
Ако изборът е задължително между Поморие и Обзор, нека е Обзор.

# 14
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
   Аз съм пристрастна, защото Обзор е в нашата община, но зная, че е много хубаво и сравнително спокойно място за почивка с деца! След десетина дни ще има и луна-парк!
Ако обезателно изборът трябва да е между тези места , мисля че трябва да заложите на Обзор!

Общи условия

Активация на акаунт