Отговори
  • Мнения: 17
Има ли Българки, осиновили дете от Холандия и знаещи повече за соц.доклад ?

# 1
  • Мнения: 4 138
не разбирам въпроса. българка осиновява дете, което е родено в холандия, или българка, живееща в холанидя иска да осинови дете.....
ако е първото, то за европейските страни редът е почти еднакъв, скоро имах подобна дилема, но не се стигна до осиновяване, а само до прехвърляне на родителските права, защото е по-изгодно за детето, но докладът беше като за осиновяване, изискванията са същите, но процедурата при осиновяването е много по-сложна, защото става дума за международно осиновяване.

# 2
  • Мнения: 17
Става вапрос за второто българка, живееща в Холандия иска да осинови дете. Но са нужни и социален доклад от Балгариа и от Холандия.

# 3
  • Мнения: 4 138
за това не съм компетентна, знам само повърхностни неща.
но доклада е от държавата, в която живее..........от българия не виждам как може да има социален доклад, друг е въпроса, ако той се прави на базата на този от холандските социални служби. надявам се някоя мама, минала по този път да ти отговори........

# 4
  • Мнения: 38
Anouk,
 дамата с българско гражданство ли е все още? Ако да, аз бих могла да и кажа как точно да постъпи. Минах по този път само че в Австрия. Аз направих вътрешно осиновяване, а международното за мъжа ми все още е в министерството, има надежда скоро да стигне до съда. Но аз все още съм с българско гражданство, макар че отдавна съм в Австрия.

# 5
  • Мнения: 17
Да със двойно грайданство е.  Пиши ми на личен ако желаеш.

Общи условия

Активация на акаунт