Щори за прозорци Велукс?!

  • 5 960
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 778
Вече е наложително да си сложа такива щори - иначе няма наспиване - сутрин се събуждам с изгрева на слънцето. Моля споделете от къде мога да поръчам такива щори и ориентировъчна цена. От кои фирми сте доволни и от кои да се пазя.
Предварително благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 2 125
Самата фирма Велукс предлага всякакви видове щори, комарници и т.н.
Цените са според модела на прозореца. Лошото е, че нямат кой знае каква цветова гама....да не кажа никаква.
На мен скъпи ми се видяха и поръчах от една малка фирмичка в нашия блок. Това, което ми изработиха е под всякаква критика, вече щората в спалнята се счупи (2 месеца, откакто е монтирана), плата се намачка и сега чакам да дойдат и да я поправят Thinking
Влез в сайта на Велукс и разгледай. Оригинала е най-добре според мен!

# 2
  • Мнения: 778
Разгледах ги аз, отдавна, но там няма никакви цени. Затова питам дали някой вече е поръчвал и знае ориентировъчна цена. За да видя как точно ще се впише в бюджета ми  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 085
Самите Велукс не се занимават с продажба, а само информират, могат да покажат мостри и цени. Ако отидеш в офиса в Павлово ще ти дадат списък на дистрибутурите, които продават техните продукти.

Колкото до щорите, вътрешните не ми се сториха практични - няма как да се почистят качествено. Предложиха ми варианта влажна кърпа, но според мен с този начин на почистване след втората година, ще изглеждат много захабени и прашасали. Затова избрахме външни ролетни щори със соларни батерии. Скъпи са, но вършат чудесна работа. Конструирани са така че дори при леко отворен прозорец /20 см/, могат да бъдат спуснати и да предпазват от директната слънчева светлина. Ако не ти се свидят парите, това е най - добрият вариант. Единственото неудобство е че нямат в наличност и ги поръчват в Дания. Нашите дойдоха за 20 дни.

За да не ти пече слънцето, докато сложиш щори, можеш да залепиш цветна хартия на прозорците  Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 21:39 от corset

# 4
  • Мнения: 778
Благодаря, corset,
Точно вътрешни щори имах предвид - всъщност не съм виждала такива, за Велукс и не знам какво представляват, но съм виждала в автобусите има едни - импрегнирани, не задържат прах и не се захабяват и чудесно предпазват от слънце. Не са ли точно такива и вътрешните ролетни щори?!

Външните не пречат ли за отварянето на прозореца? Моят е със средна ос и мисля, че щората би му тежала  newsm78 за да се отвори?!?

И още нещо да попитам - понеже каза, че са скъпички? Каква е ориентировъчната цена на твоите външните щори?!

# 5
  • Мнения: 1 085
Материята на вътрешните щори е импрегнирана, но проблемът е че самата щора се плъзга по едни водачи, закрепени върху дограмата и отвътрешната страна няма достъп. Т. е. няма как да спуснеш щората и да бръкнеш между стъклото и гърба на щората.

Моите прозорци също са със средна ос, но това не пречи, когато щората е спусната, прозорецът да бъде отворен. Щорите са закрепени отвън върху едни рамки, които са сгъваеми и когато отвориш, рамката се разгъва, а щората остава върху прозореца.

Една щора излиза около 1000 лв.,работи със соларни батерии, управлява се с дистанционно.

# 6
  • Мнения: 377
Ние имаме щори от "Велукс", но са купувани преди 5 г. и цени не мога да кажа, но в никакъв случай не са 1000лв. едната Shocked. Най-обикновени са, поставят се от вътрешната страна ва прозореца и имат три нива на спускане, перат се, а в детската са по-плътни, правят абсолютно тъмно, движат се на релси от двете страни на прозореца.

# 7
  • Мнения: 1 085
Ние имаме щори от "Велукс", но са купувани преди 5 г. и цени не мога да кажа, но в никакъв случай не са 1000лв. едната Shocked. Най-обикновени са, поставят се от вътрешната страна ва прозореца и имат три нива на спускане, перат се, а в детската са по-плътни, правят абсолютно тъмно, движат се на релси от двете страни на прозореца.

Чети внимателно! Това не е цена за вътрешни, а за външни щори.

# 8
  • Мнения: 778
Страхотна идея е за външните щори със соларни батерии, но за съжаление съм под наем, а хазяите не искат да правят такава инвестиция  Naughty. Вчера обсъждах това с тях и те казаха, че могат да позволят до 150 лева за прозорец... А на мен не ми се иска да влагам толкова много, за чужди хора, които не искат да инвестиран в нещо хубаво и полезно.
Ще трябва все пак да са вътрешни щори!

# 9
  • Мнения: 1 085
Прочети 15 и 16 стр. и виж тънкото перде, закрепено с велкро на прозореца на Гуш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370169.210

Ако хазаите те размотават, можеш да си направиш нещо такова от плътна материя и сама.

# 10
  • Мнения: 481
Е как да няма цени...
В сайта на Велукс ги има. Тук http://www.velux.bg/inspiration/ORDER+BROCHURES/Default.htm Ценова листа!
Успех в избора  Peace

# 11
  • Мнения: 778
Е как да няма цени...
В сайта на Велукс ги има. Тук http://www.velux.bg/inspiration/ORDER+BROCHURES/Default.htm Ценова листа!
Успех в избора  Peace

О-о-о, благодаря ти, Рени,
не съм видяла тази част от страницата на Велукс!

Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт