Познавате ли скръндзи?

  • 12 249
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
 Преди време се сетих за някои случки от детството. Така например имах една много добра приятелка в училище, с която по едно време бяхме неразделни. Тя беше от добре иначе финансово семейство, обаче имаше някои неща които тогава много ме учудваха. Примерно ако се разболееше нейните не купуваха лекарства. Казали че са голям харч и не могат да си го позволят. Естествено не говоря за някакво тежко животозастрашаващо заболяване, но колкото и да се дереше от кашлица и да и течеше носа на моята приятелка, вкъщи я лекуваха само с билков чай.  Shocked А иначе всеки ден след училище идваше у нас да играем, и между другото хапвахме всеки път на обяд вкъщи а и понякога за вечеря.( тя живееше наблизо и не беше проблем после да се прибере).
Спомням си че само веднъж ме покани у тях на "официален обяд", като разбира се го оповести на училище така че всички други деца да разберат че съм канена на много специално събитие. Обядът се състоеше от: едно много мъничко парче пилешко месо, салата от марули и препечен хляб. Освен това имаше сок от тези разтворимите( степчета ли, нещо подобно). Десерт тц. Та както и да е ама като се сетя ме досмешава малко. А иначе никак не бяха за оплакване, доходът им беше явно висок, ако се съди по дома и колата им, и техниките вкъщи и т.н. Та въпросът ми е познавате ли такива хора дето по народно му наричат скръндзи  и какво ви е мнението за тях?

# 1
  • София
  • Мнения: 139
Познавам, познавам....имам една позната от дълги години, която всеки път когато искаше да ми се обади по телефона, ми звънеше и затваряше, за да я набера аз...Ожени се тя за заможен мъж и...продължава да ми звъни и затваря, когато ми се обажда, за да не се набута. Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 7 183
O, да, познавам и още как.
Най-общо казано са два типа - едните ме дразнят, а на другите им е вродено, та чак ме забавляват. Отива им, иначе казано.  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 2 556
Почри нямам такива познати. Трудно бих ги издържала

# 4
  • Мнения: 52
Познавам, познавам....имам една позната от дълги години, която всеки път когато искаше да ми се обади по телефона, ми звънеше и затваряше, за да я набера аз...Ожени се тя за заможен мъж и...продължава да ми звъни и затваря, когато ми се обажда, за да не се набута. Laughing

 това честно казано мен много ме дразни. Ако звъни защото нещо и трябва или за услуга , не може да очаква ти да я набираш newsm78

# 5
  • Мнения: 59
Точно скръндзи не се сещам дали познавам  newsm78,но познавам такива,които не могат да си направят сметката за кое да дадат и за кое да се скръндзят.От породата:скъпи на триците,евтини на брашното.

# 6
  • Мнения: 231
Имам,но държа да си останат само познати!
Тези хора живеят на гърба на другите, правят си тънките сметки и дори да имат много пари,винаги така цепят стотинките и се излагат,че смешно ми става - моите познати живеят в ежедневни дребни битови сметки,дори си мисля че вече изчисляват и въздуха който дишат, а имат сериозен бизнес и то печаливш Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 53
За съжаление са много и адски се дразня като видя хора да си правят сметката за дребни стотинки, а в същност имат добри доходи. Една моя позната купуваше на детето си сокче от 10-15 ст. сигурно ги знаете оцветена водичка в пластмасова чаша и то защото са евтини, а не и идва на акъла, че е оцветена химия. Другите сокчета били скъпи 0.60-0.70 лв.  #Crazy А за скъпи гримчета и мазилца пари има. #2gunfire

# 8
  • Мнения: 194
Познавам.

Забелязала съм, че тези, които са с по - добро материално състояние, са по - големи скръндзи Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 448
Запознанствата ми със скръндзи са кратки, бързо се превръщат в бивши познанства.  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 388
Да, аз.  bowuu

Авторката, може да са ти дали толкова храна от загриженост за линията ти.

# 11
  • Мнения: 562
За съжаление са много и адски се дразня като видя хора да си правят сметката за дребни стотинки, а в същност имат добри доходи. Една моя позната купуваше на детето си сокче от 10-15 ст. сигурно ги знаете оцветена водичка в пластмасова чаша и то защото са евтини, а не и идва на акъла, че е оцветена химия. Другите сокчета били скъпи 0.60-0.70 лв.  #Crazy А за скъпи гримчета и мазилца пари има. #2gunfire

Това вече е много, ама наистина много дразнещо!!!  #Cussing out

Да трови детето с некачествени боклуци, а да си позволява разхищения за неща, които могат да бъдат и по-ефтини!

# 12
  • Мнения: 2 388
За съжаление са много и адски се дразня като видя хора да си правят сметката за дребни стотинки, а в същност имат добри доходи. Една моя позната купуваше на детето си сокче от 10-15 ст. сигурно ги знаете оцветена водичка в пластмасова чаша и то защото са евтини, а не и идва на акъла, че е оцветена химия. Другите сокчета били скъпи 0.60-0.70 лв.  #Crazy А за скъпи гримчета и мазилца пари има. #2gunfire

Тези от 0.60-0.70 лв, какво са? Физика ли?

# 13
  • Мнения: 9 814
Познавам скръндзи- да. И не ме дразнят.
Повече се ядосвам на тези с "широките пръсти".

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Винаги са ми били забавни хората, които правят сметка на чуждите пари.

Общи условия

Активация на акаунт