свекърва ми иска да ходи в старчески дом

  • 8 489
  • 109
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 149
здравейте!
моята свекърва си е подала документи за старчески дом,не заради друго,а просто не иска да ни помага.имаме бебе на 4 месеца и кака на 10 год.живееме с нея от 8 год.,защото се разведе с вторият си мъж и нямаше къде да отиде.ние живеем в мое жилище.като забременях даже не ме и поздрави,защото знаеше,че ще трябва да помага за бебето,за да мога аз след една година да се върна на работа.заплатата ми е висока,но като на много места ме осигуряват на 350 лева и сега майчинството ми е 260лв.в къщи не е лишена от абсолютно нищо,но за мене тя не е човек достоен за уважение!имахме си разни дразги с нея през годините,заради които за малко да се разделиме с мъжът ми,но винаги компромисите аз ги правя.решила съм,ако я вземат в  дома и ако случайно не й хареса категорично да не я приема обратно у нас!тя иначе е на 66 години.няма една бръчка на лицето.все си измисля нова и нова болест,за да държи в напрежение синът си.номерата й пред мен не минават.вече и бабите пред блока й се подиграват.стига съм се оплаквала.
искам да ви попитам,дали някоя от вас знае в дома в"дървеница"по колко легла са в стая?
според мен едвали има самостоятелни стаи и ако са с по две или три легла дано й се падне някоя хъркаща и мърмореща жена,за да й е за урок!!!
пък ние да сме живи и здрави ще се справим и сами!!!

# 1
  • Мнения: 107
Нищо не знам за този дом, ама защо да й даваш урок? Няма нищо по-хубаво от самостоятелен живот на едно семейство. Мисля, че ще е по-добре да й хареса.

# 2
  • Перник
  • Мнения: 396
Ми остави я жената, нека си ходи. Мисля, че ще сте по-добре Peace
А за домовете нищо не знам Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 593
Сисе, какво се оплакваш пък ти?!

Оттървала си се.  Sunglasses
Честито и да почерпиш!  Wink  Hug

# 4
  • Мнения: 2 401
Леле сисее, ако трябва да изпиша всичко, което си мисля в момента ще отнеса поне месечен банан. Затова ще си затрая.  smile3505
Но не гарантирам, че и другите ще го направят.

# 5
  • Мнения: 61
  Нека ходи жената като иска newsm74,да не тръгнеш да я спираш...
Аз на твое място на гръб ще я занеса до там  newsm47 .Така като гледам женичката има сериозни заслуги да се стигне до тук...

# 6
  • Мнения: 2 128
Голяма злоба има в тебе, а си толкова млада още!

# 7
  • Мнения: 505
санта симплисита
дано се оттърве жената по-бързо от вас

# 8
  • Мнения: 212
каква трагедия....и колко бързо я нарочихте за злоба...

# 9
  • Мнения: 9 990
Абе много сте ми странни с това-свекървата НЕ иска да помага-еми-ако иска!!!!Не е длъжна.Без пари детегледачка, ама отворковциииии...кой знае и вие как я изнудвате.Като ще се връщаш на работа-наемаш си детегледачка-да не си единствената?

# 10
  • Мнения: 1 352
Сисе, пожелавам ти никога да не стигаш на стари години сама и без дом!

А който си има деца, да си ги гледа, никой не ти е длъжен. Пък ако бабите могат и имат желание да помагат, евала!

# 11
Не искам да те разочаровам, но за дома в Дървеница се чака с години. Както и за всеки други софийски дом за възрастни хора. Да не говорим, че в държавните домове е пълна гадост и там ходят предимно хора без близки.
Не виждам защо жената трябва да се чувства задължена да гледа децата, все пак има право и тя на избор.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Който има деца да си ги гледа.
Свекърва ти си е изгледала нейните (нейното), сега трябва само да се радва на внуци.
А и сигурно сред нейни връстници ще й е по-удобно.

Идваха ми и по-остри думи, но ще бъда тактична.

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И защо точно трябва да е длъжна да ти гледа децата, те нейни ли са?
А мъжът ти на какво мнение е по въпроса, той няма ли ангажимент към майка си, че трябва да праща жената в старчески дом? И между другото, места има само в частните старчески домове, става въпрос за такса от около 1000лв. месечно.

# 14
  • Мнения: 4 668
Абе много сте ми странни с това-свекървата НЕ иска да помага-еми-ако иска!!!!Не е длъжна.Без пари детегледачка, ама отворковциииии...кой знае и вие как я изнудвате.
Ама иска да живее в апартамента на снаха си и да я издържат , нали ?
И снахата не е длъжна да я приютява .
Да си чупи главата в старческия дом ...

Общи условия

Активация на акаунт