Кървене и бременност 2

  • 152 164
  • 747
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 83
Alissa_nik пъпешите са много хубав плод, но извън сезона, за да могат да станат по това време ги подхранват с различни видове лекарства, които не са много полезни за нас. Също трябва да избягваш ленено семе, фъстъци, дълбоководни риби като акула, сьомга, тон, морски дарове - калмари, скариди, миди.

При мен при урината ми излезе, че имам много микроорганизми т-е. вероятно някаква инфекция. Чакам другата седмица ще ми излезе пробата, която ми взеха отвътре и микробиологични изследвания на урината, за да видят какви бактерии. Иначе корема още ме боли. Непрекъснато ми е подут, днес съм малко по-добре. Мисля,че трябваше да се върна на работа. Като стоя в къщи само си мисля глупости. Изпаднала съм в някаква параноя, че пак ще прокървя.  Rolling Eyes

Мони, задължително отиди на друг лекар. Хубаво е да си направиш пълни хормонални изследвания, които може да ти ги предпише и личния лекар. Не знам обаче дали в твоя град можеш да ги направиш. Примерно в София се правят само в една лаборатория, която е на Позитано. Аз си правих преди година и струваха около 50 лева. Искай да ти пуснат и за hCG изследване - това е човешкия хормон, който показва дали си бременна или не. Това е съвсем обикновено изследване. Ще ти кажа защо:
Преди две години забременях, в шестата седмица установиха, че стойностите на човешкия хормон вместо да се увеличават - падат - т.е. плодът загива. Тук в Гърция при проблем в началото на бременността дават едни хапчета, които предизвикват контракции в матката като по този начин предизвикват спонтанен аборт без хирургическа намеса като те държат четири-пет дни в болницата.  Наскоро видях едно момиче, същия случай като мен . На нея и дали хапчетата и някаква некадърна лекарка я пратила да лежи в къщи. Един месец по-късно със силни болки я приемат в болницата и установяват, че е било извънматочна бременност като яйцето е още в нея. При изследванията освен това установили, че hCG e около 100, което отговаря на съвсем начална бременност и расте. Беше един малък ужас и и правиха операция. Беше късметлийка обаче. Докторът и казал, че можело да и се разкъсна маточната тръба. ..... За това непременно на лекар докато не разберат какво имаш. Освен това настоявай да те гледат с вагинален ехограф. С коремен една малка киста не може да се види. Разбира се може всичко да е наред, може просто от стреса да имаш някакви хормонални смущения, това обаче не го знаеш.

# 2
  • Мнения: 25
Da, neky, taka e.Trqbva da sam sigurna kakvo mi e, a ne samo da se tap4a s razni lekarstva bez da znam za6to vapreki 4e nqkoi moi blizki ne me podkrepqt za tova 4e iskam vtoro mnenie. Tova me tormozi o6te pove4e. Imam 4uvstvoto 4e s vsi4ko trqbva da se spravqm sama Confused Kazvat mi 4e lekarkata e prava, 4e e prosto vazpalenie i trqbva da si piq lekarstvata, koito mi predpisa. Az oba4e ne moga da bada tolkova ybedena sled kato tazi diagnoza ne e dokazana. Ne q izklu4vam, no ne moga i da q priema. Vse pak 6te mi bade samo ot polza da si napravq nqkoi izsledvaniq (tezi koito mi kaza) vmesto da dam parite za antibiotik. Re6ila sam o6te ytre da otida na pregled. Korema me boli mnogo - imam kato pridarpvane i bockane v oblastta na qi4nicite i bolkata se razprostranqva v celiq mi stomax i v kr1sta. 4esto mi e lo6o i nqmam mnogo apetit. Tova e zasega polojenieto pri men. 6te pi6a kogato znam ne6to pove4e.
A ti kak si? Badi nai-ve4e spokoina i ne si misli gluposti. Skoro vsi4ko 6te e minalo i zaminalo  bouquet Hug

# 3
  • Мнения: 128
moni_92   как така не те подкрепят Rolling EyesНе се влияй от хорското мнение и прави това,което е правилно PeaceВинаги търси второ мнение.Така и ти ще си спокойна PeaceУспех Hug

# 4
  • Мнения: 162
Мони, струва ми се, че си ядосана и разочарована. Успокой се, направи си още един тест за бременност и ако е отрицателен  си изпий антибиотика. Ако е положителен настоявай за още изследвания, ходи на втори преглед, ако трябва в София.  За съжаление понякога докторите не знаят от какво си болен, но изписват широкоспектърни антибиотици, които трепят всичко наред. Миналата година имах бактерии в червата, които се бяха разпространили и в стомаха, и във влагалището. Докато разберат какво ми е пих три антибиотика и накрая получих гъбична инфекция в устата, та лекувах и нея. А симптомите ми бяха същите като твоите, само че бях сигурна, че не съм бременна. Каквото и да направиш ти си правата, все пак става въпрос за твоето здрраве и твоето тяло. Успех.
Neky, напълно те разбирам. Аз съм в болнични откакто съм бременна, а откакто лекарите ме поставиха на легло съм изпаднала в пълна апатия. Няма никакъв живец в мене, единствената ми мисъл е да износя бебето си докрай и съм готова на всичко. Когато все още ходех по доктори и търсех отговори защо ми се случва всичко това, а изследванията ми са перфектни и няма причина да се чувствам така, докторката ми каза, че ако лекарите знаеха какво причинява болките нямало да има преждевременни раждания. Така че сега лежа и чакам. Днес пак съм на лекар. Ако можеш не стигай до моето положение в никакъв случай и ако не ти е тежка работата, по-добре работи, разсейвай се, мисли за хубави неща.
Катерина, какво стана с второто мнение? Как си сега?

# 5
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Здравейте момичета и аз май имам нуъда от съвет или по скоро подкрепа.
Бременна съм в 6 г.с. и онзи ден имах леко кървене на бельото,само една капчица като ръждиво петно,отидох на лекар и каза че всичко е нормално ,но имам малко отлепване на плодното сакче от задната страна.Бях 3 дни в болница и ме пуснаха в къщи на папаверин и утрагестан 3пъти по 2.
Сега малко пазя леглото и имам от време на време само по хартията пак такива гадни петънца.
Това ми е втора бременност,декември имам един спонтанен аборт и сега ме е страх да не се повтори.
Ако някой е имал същите проблеми нека сподели.
Благодаря ви предварително.

# 6
  • Мнения: 128
Катерина, какво стана с второто мнение? Как си сега?
На второ мнение ме увикаха,че не е трябвало да пия Утрогестан,зацапването било от влагалището .Всеки различно приказва и на кого да вярваш newsm78 Rolling EyesДано не ми са налага да ходя на лекари по такива поводи вече ooooh!

# 7
  • Мнения: 83
Момичета аз кървях до петия месец като отлепването ми в шестата седмица беше около 7см. На последните изследвания отлепването ми дори не се виждаше. Имах късмет и че плодното сакче е закрепено високо горе. Чувала съм, че е ако е ниско долу е по-опасно. Търпение и почивка, това е всичко, което можем да направим  Hug

# 8
  • Мнения: 162
Пък аз имах зацапвания от 17 до 21 г.с., когато беше последното по-силно кървене. Оттогава пия гинипрал и кървенето ми спря. При мен обаче не се знае защо кървя. Изслведванията ми са перфектни, нямам отлепвания, плацентата е задна висока, няма увреждания на шийката на матката, имам горена раничка, но не кърви от нея, не е от бялото течение, не съм имала абортиПрез април ми спряха гинипрала и получих контракции. Пак ме върнаха на гинипрал и контракциите спряха. От понеделник трябваше да спра гинипрала, но вчера бях на консултация и отново ме върнаха на него. Гинекологът каза да го пия докато не вляза в деветия месец, до средата на юни. Момичета, ако искате прочетете повече за това лекарство и попитайте лекарите си за него. Много е гадно, с много странични ефекти, поне аз трудно го понасям. Сами преценете, аз мисля,, че ми помага. Другото е пълен покой и никаква работа, макар че и залежаването си е нож с две остриета, мускулите се отпускат. Успех
Катерина, не знам какво да ти кажа, нямам думи. Какво мислиш да правиш? При първата ми бременност имах така няколко капки кръв в първите седмици, пак не разбраха от къде са, но пих утрогестан до края на третия месец, защото бебето не искаше да се закрепи за стената на матката и да направи плацента. После не съм имала проблеми. Отдавам го на лекарството, доколкото помня представляваше хормони, естроген и прогестерон, които помагат да се изгради плацента, или греша?

# 9
  • Мнения: 83
Утрогестанът е естествен прогестерон. Аз го бих до преди 2-3 седмици.

# 10
  • Мнения: 4
neky Благодаря ти за подкрепата на мен само ми цапа но съм много притеснена  и незнам какво да си мисля вече.След прегледа ти пиша какво е станало защото има вероятнос да ми направят кюретаж и много ме е страх.Стискайте палци всичко да е наред моя малък бебо Praynig

# 11
# 12
  • Мнения: 25
Zdraveite, momi4eta. Xodix na vtoro mnenie i se okaza 4e mi trqbva xormonalno le4enie (ili pone tozi lekar taka kazva, za6toto vsi4ki govorqt razli4no), za6toto sam imala spad v nivoto na xormonite. Moje bi se daljalo na stres. Okaza se 4e nqmam nikakvo vazpalenie na qi4nicite i ne mi trqbva nikakav antibiotik :oops:E, na koi da vqrva6 newsm78? Vsa6tnost iskam da vi spodelq za le4enieto, koeto mi predpisa. Sega piq orgametril (tova e progesteron), vzemam sa6to vitamini A+E. Oba4e tova, koeto nai-mnogo me iznervq e 4e trqbva da piq protivoza4ata4ni v prodaljenie na 6 meseca! Tova mnogo me y4ydva, za6toto az sam gi pila predi, no za to4no obratnoto : tqloto mi proizvejda6e pove4e xormoni ot tova, koeto trqbva i mi se be6e poqvila kista v desniq qi4nik - dosta boleznena sa6to. Vaob6te ne mi se 6te da gi piq ooooh!. Osven tova korema prodaljava da me boli, nai-ve4e ot dqsno, no ve4e ne samo qi4nika, a kato 4e li cqlata falopieva traba. Vazmojno li e da e izvanmatu4na bremennost i 6te q ot4ete li edin obiknoven test za bremennost. Nastroenieto mi e mnogo promenlivo, ve4e postoqnno mi se vie svqt, vse edno nqmam glava na ramenete si, a nqkakav 4uval. Ne znam ve4e kakvo da mislq, moje bi prosto si vaobrazqvam.

# 13
  • Мнения: 526
moni, а ти тест за бременност прави ли си?.
Иначе относно хормоните...преди години ми спря цикъла за година и половина. Пих ли какви ли не глупости  ..без ефект. накрая се отказах да пия каквото и да е, и оставих нещата на природата:). След година и половина започна да ми идва..малко-по-оскъдно в началото, после по-нормално.. Според мен е бил хормонален дисбаланс, но така и никой не ме прати да си правя хормонални изследвания.

# 14
  • Мнения: 162
Мони, много лекари изписват противозачатъчни за шест месеца за регулиране на цикъла. Мисля, че доста се понатовари тези седмици от притеснения и е възможно всичко да е на нервна почва. Освен това ти си още много млада и е възможно да имаш такива смущения в цикъла. След като и след третия преглед ти казват, че не си бременна, най-вероятно не си. Успокой се, след тези смущения може би е по-добре и да не си бременна. Изчакай тези шест месеца, противозачатъчните ще регулират хормоните и ако после искаш ще можеш да забременееш много лесно. Всички казват, а и аз от опит знам, че след оргаметрил или други противозачатъчни риска от забременяване през следващите три месеца е много голям. Така се получи първото ми дете тогава пих оргаметрил. Ако решиш, че не искаш да забременееш трябва да си много внимателна.
     Момичета, аз от днес съм в болничен по майчинство. Остават ми само 45 дни до термина. Дано всичко да мине успешно и да удържа докрая. Пожелавам и на вас същото, определено си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт