Планирано секцио на датата на термина??

  • 836
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Здравейте,

искам да питам някой запознат ли е кога най-късно се планира секцио? Аз мислех, че се прави 7 - 10 дни преди датата на термина. Моят лекар вчера говори с мен утре да вляза в болницата и операцията да е в четвъртък или петък. Днес отидох на преглед при него и той заяви, че след като нямам грам зрялост на шийката (разкритие е това май?) и плацентата ми сега започвала да "зрее" било рано за секцио тази седмица. Трябвало да изчакаме другата седмица, да ме приемат в понеделник и да направи операцията вторник или сряда (сряда ми е деня на термина). Кофти е едно, че се бях настроила за тази седмица, и второ, че всички близки знаят това и сега един след друг ще изпадат във въпроси и т.н.

Някой знае ли за подобен случай, когато секцио (планирано, а не по спешност) се е правило чак на датата на термина?

Иначе при мен е сигурно, че важат изчисленията, имам много редовен цикъл и според ехографа датата за термин е 1 Септември (според изчисленията е 31 Август), тоест почти няма разлика.

Предварително благодаря за всички отговори!

# 1
  • Мнения: 763
Да, аз имам такава позната. Казаха й, че бебчето е малко. Приеха я 10 дни преди термин в болницата, а секциото извършиха точно на датата.

Моето бе планувано 13 дни преди термина. Приеха ме в болницата един ден по-рано, но моето овенче реши да тръгва да се ражда само, и същия ден, когато ме приеха ми направиха секциото.

# 2
  • Мнения: 2 556
Блазе ти  Simple Smile Моето се е закотвило добре явно и като гледам и аз ще съм като твоята позната май Confused

# 3
  • Мнения: 7 186
Възможно е да, то не зависи само от седмицата, в която се намираш, а и от развитието на бебето. Всичко е индивидуално. Именно за това се правят повече прегледи към края. Не се притеснявай, дори и бебето да тръгне по- рано ще ти направят секциото по спешност, не се притеснявай.
Леко раждане! Peace

# 4
  • Мнения: 763
Блазе ти  Simple Smile Моето се е закотвило добре явно и като гледам и аз ще съм като твоята позната май Confused

Знам какво ти е.
Накрая се издивява в буквалния смисъл. Мен като ме приеха ме питаха за оплаквания - аз казвам ми цяла нощ имах контракции, но сигурно от притеснение, а те били родилни.
Води не са ми текли, но при прегледа се видя разкритие и айде юруш ме срязаха набързо.

желая ти всичко да мине леко и здраво бебче!

# 5
  • Мнения: 2 556
Мерси  Wink

# 6
  • Мнения: 7 640
може пък ову-то да ти е било по-късничко този цикъл. Щом си с показания, дори и да се разраждаш, пак ще ти направят секцио, няма страшно.

# 7
  • Мнения: 1 391
моето беше точно на датата на термина
два дни преди това го планирахме
до последно не знаех как ще раждам, чудехме се - бебето голямо, имах проблем с очите...
накрая решихме - гледаха ме на ехограф, видяха че е голямо - 4.100г, прегледаха ме вагинално, видяха че нямам разкритие
иначе плацентата ми беше в 3 степен узрялост - демек узряло, а бебето хич не беше тръгнало да излиза
и ето -  в понеделник взехме решение, секциото да е в сряда
отидох и това беше

стана супер! бебчето си беше узряло за раждане и всичко мина мн.добре
не се притеснявай - щом ти е казал доктора че е по-добре изчакайте
А роднините - ами просто им кажи че са се променили плановете и не им давай обяснения - кажи им че ще ги информирате за събитието когато стане и не им давай подробни обяснения за точно кога ще бъде...
за моето секцио знаеха само най-близките... и дори не им казах точно в колко часа ще е - беше назначено за 7.15ч сутринта - първото... нарочно казах на приятелки че не зная в колко ще е точно - някъде към обяд... за да не ме тормозят и да не ме мислят...
а като мина секциото-  пуснах СМСи на всички и всичко стана ясно
и аз спокойна, и те доволни

Това е Твоето Раждане! и направи както е най-добре и спокойно за теб - ако трябва поскрий част от истината - но не оставяй да те тормозят всички баш когато си най-притеснена!

УСПЕХ! и всичко ще бъде наред - нали знаеш!

# 8
  • Мнения: 2 672
искаха да ме приемат седмица преди термина, но при прегледа казаха че може и 2-3 дни преди него да родя , то така и стана. Родих 1 ден преди да отида в болницата , т.е. 3 - преди термин.
Божа работа както се казва Wink

# 9
  • Мнения: 2 556
Прави сте, просто аз откак съм забременяла се бях навила, че тази седмица ще раждам и сега излизам от график  Wink Сега се пренастройвам на друга вълна така да се каже  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 287
Мен ме оперираха 1 ден ( 1 час) преди термина, термина ми беше на 5 юли, а ме оперираха на 4 юли в 22.55 часа. До момента на операцията нямах контракции, а разкритието ми беше 1 см. Не мисля че трябва да се притесняваш, остави се в ръцете на лекарите те си знаят (не всички) работата. Желая ти леко раждане , ако може така да се нарече  Hug newsm10  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 640
имаш време до края на седмицата, може да ти е вярно предчувствието Grinning
Успех!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аз мисля, че няма за какво да се притесняваш. Нали и без това ще те приемат два дни по-рано? Значи ще си под наблюдение, ако тръгнеш да раждаш случайно. Моето секцио беше два дни преди термин-палнирано, но аз влязох в болница същия ден, сутринта.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Кумата ни беше с термин 22 април, а и направиха секцио на 26 април.

Не се притеснявай може малчо да рещши да излезе тази седмица има още време.

ЛЕКО РАЖДАНЕ И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт