жълтък през лятото

  • 1 139
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравейте,на малкия съм давала само един път жълтък ,но се наложи да го спра,защото беше на диета.според педиатърката при която го водя на консултацията трябва да му го давам и лятото ,но друга ми каза да спирам .от няколко майки знам също че не е удачно лятото да се дава жълтък.може ли и вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 2 521
Какво му има на жълтъка лятото че не се дава newsm78Малкия не го харесваше така че изобщо не съм давала аз,но и не съм чувала да се дава според сезона.Виж ти Thinking
Дано се включи някой с информация по въпроса-ще ми бъде интересно да разбера.

# 2
  • Мнения: 1 174
Може би притеснението идва от това, че лятото е топло, а яйцата се влияят от това и по - лесно се развалят  newsm78 Иначе аз не съм давала жълтък и нямам намерение скоро да давам.

# 3
  • Мнения: 6 713
И аз ще давам лятото жълтък, не виждам проблем. Определено и зиме, и лете, следя нещата, които давам на бебка (пък и за нас Laughing), да са в срок на годност.
Каква диета има детенцето ти?

# 4
  • Мнения: 17
И аз ще давам лятото жълтък, не виждам проблем. Определено и зиме, и лете, следя нещата, които давам на бебка (пък и за нас Laughing), да са в срок на годност.
Каква диета има детенцето ти?
[/извинявай лурдес,ама на яйцето няма срок на годност.по принцип  срока е 28 дни ама се разчита на честната им дума.за това ми е въпроса,дори знам че и детските кухни спират яйцата лятотоquote]

# 5
  • Мнения: 17
И аз ще давам лятото жълтък, не виждам проблем. Определено и зиме, и лете, следя нещата, които давам на бебка (пък и за нас Laughing), да са в срок на годност.
Каква диета има детенцето ти?
[/извинявай лурдес,ама на яйцето няма срок на годност.по принцип  срока е 28 дни ама се разчита на честната им дума.за това ми е въпроса,дори знам че и детските кухни спират яйцата лятотоquote]
имаше чревна инфекция и бяхм е спрели всичко.само ам ,картофи и ириз.и след това всичко отначало.ужас

# 6
  • Мнения: 6 713
Еми как да няма, все някъде на кутията не пише ли?! Аз верно съм в чужбина и тука пише, ама в Бг не помня как беше newsm78
Не може да няма срок точно на яйцата! Shocked
С инфекцията е гадно. Sad Бебка преди 2-3 дена беше също на диета заради разсторйство, само моркови, ориз, картофи.  Tired

# 7
  • Мнения: 73
през лятото се избягва даването на жълтък заради възможни обриви,защото от топлото яйцата се развалят по-бързо или де да знам.но със сигурност знам,че през лятото детските кухни и градини не използват жълтък.дори оз работех в едно заведение и там лятото супите не се застройваха.

# 8
  • Мнения: 322
Ох, гледам, че и други мами не са давали жълтък, бях се притеснила, че си лишавам детето от нещо много ценно за него, но тя просто не го яде, насила не става. Лятото пък само ако току-що го е снесла кокошка мога да дам, ама ние кокошки нямаме  Mr. Green , тъй че продължаваме  както досега. До есента дано го заобича.

# 9
  • Мнения: 1 174
през лятото детските кухни и градини не използват жълтък.дори оз работех в едно заведение и там лятото супите не се застройваха.

Може причината да е и в това, че ястията с яйца се развалят по - бързо  Peace

# 10
  • Мнения: 329
Няма проблем с жълтъка и лятото  Peace

# 11
  • Мнения: 24
Понеже не открих тема по моя въпрос ще се възползвам да попитам в тази за да не пускам друга.
Може ли да се дава жълтък от пъдпъдъчи яйца вместо от кокоши?

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз верно съм в чужбина и тука пише, ама в Бг не помня как беше newsm78

В БГ май яйцата бяха на бройка?  newsm78


Не виждам проблем да се дава жълтък през лятото. Аз дадох за първи път преди 2 седмици, в най-голямата жега. Детето беше на 8,5 месеца.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз го давам от 2 седмици през ден по 1/4. Малко преди да обядва го сварявам и го давам със пюрето!

Общи условия

Активация на акаунт