Захранване със сирене

  • 9 827
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Бхте ли споделили как точно захранихте със сирене? А след това с какво ястие го предлагахте освен с попара? Колко пъти седмично и в какво количество? Благодаря

# 1
  • Мнения: 6 713
На 7-8 месеца дадох (към края на 7ми месец), почнах с козе сирене, после и краве. Освен в попарата, може в зеленчуковото пюре в 12.00ч.

Самото захранване - съвсем малко в началото, просто да опита за вкус, постепенно увеличих дозата.

# 2
  • Мнения: 174
ЛУРДЕС,

А до колко стигна?

# 3
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС,

А до колко стигна?

Като количество ли? За попарата и за пюретата - една сравнително малка бучка. На око го режа сиренето, тъй да се каже. Rolling Eyes
Бях чела някъде (тука из форума Simple Smile), че не трябва да се прекалява със сиренето, защото може да натовари стомахчето. Затова го давам предпазливо, не прекалявам. Забравих да напиша в предния пост - сиренето го кисна, за да не е солено. Peace

# 4
  • Мнения: 2 587
Захраних с попарата към осмия месец.Слагала съм в последствие и в пюретата,в юфка,в кус-кус,в някои супи.....като количество - колкото кибритена кутийка.

# 5
  • Мнения: 219
захраних със сирене на 10 месеца, колкото грахово зърно, после с всеки ден увеличавах количеството до достигане на размер кибритена кутийка  Wink давам го с попара, кус кус, натрошено в картофено пюре и т.н.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Когато захранваш дай два дни по съвсем малко.След това дозата в попарата би трябвало да е сирене колкото кибритена кутия, масло колкото нокътя на малкия ти пръст и два сухара.

  Давам сирене почти всеки ден в макарони, овесени ядки, попара, грис и зеленчуково пюре.

# 7
  • Мнения: 9 973
с попара и с кус-кус

# 8
  • Мнения: 529
Сирене дадох за първи път около 11тия месец,искиснато във вода.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 551
За първи път дадох на около седем месеца и половина, когато захраних с глутен и правех попара. Към годинката вече ядеше около 50 грама на ядене. Слагала съм му и в супите и в пюретата.

# 10
  • Мнения: 1 305
За първи път сирене дадох на 8 м, първо по малко и после увеличих. Сега и давам да си яде само сирене или с звездички.

# 11
  • Мнения: 236
Сиренето въведох с попарата в началото на 7-я месец. И в началото, и сега, слагам по една бучка, колкото орех(така се изразява педи Simple Smile). В момента, освен в попарата, слагам сирене и в овесените ядки с АМ. В пюрета не съм слагала Peace

# 12
  • Мнения: 4 433
Въведох с попара в 7 мия месец изкиснато.Първите дни малка бучка след това увеличих.

# 13
  • Мнения: 367
В началото на седмия месец заедно с попарата. От началото давам краве сирене на Маджаров, изкиснато, за да се обезсоли. Започнах направо с количестовото за попара - бучка колкото кибритена кутия.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В началото го дадох с попара, после съм го прибавяла към пюрета или супа.

Общи условия

Активация на акаунт