Закъснява ми от 2 месеца, а няма малко човече :(

  • 10 560
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, първо искам да се извиня ако нещо не правя както трябва, но за първи път пиша във форума.При мен проблема е следният: последната ми менструация беше на 25.03.09.През април с приятелят ми направихме няколко опита за бебе и в крайна смет се получи само закъснението.Правих тестове, но все отрицателни,ходих два пъти на гинеколог(аз съм от Ст.Загора - при д-р Гидикова) и тя ми каза, че ми няма нищо и че трябва да ми дойде....Моля да ми кажете как да постъпя: дали да се обърна към друг лекар или някакви изследвания да си направя, или да си чакам да ми дойде.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 568
Сменяй лекаря и задължително преглед на ехограф и изследвания на хормони! Такова закъснение е доста сериозно и е признак за някакъв проблем.

# 2
  • Мнения: 13
Много благодаря за съвета май наистина ще е най - добре това да направя! Ама много взех да се притеснявам Sad Дано не е нещо сериозно

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
бърво трябва да си спокойна-притеснението се отразява на организма  и смени лекаря при кой ходиш виждам че си от ст з иди при бузалов

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Лекарят досега вече трябваше да ти е дал лекарство за предизвикване на МЦ, ако наистина не е видял нищо в матката.

И аз те съветвам да смениш лекаря с друг, по-ангажиран.

# 5
  • Мнения: 712
Виж, не се паникьосвай. Задължително иди при друг лекар за второ мнение. Нека добре огледа яйчниците и матката. Ако е нужно, направи хормонални изследвания (ако лекарят ти ги назначи). Случва се понякога, това е организъм все пак, не винаги работи перфектно. Не мисля, че има смисъл да се чака повече - ти имаш все пак колко? 4-5 седмици липсваща менструация... Дори ако лекаря ти не го спомене сам, попитай го дали не бихте могли да предизвикате цикъла медикаментозно.
На мен ми се е случвало общо 3 пъти за 12 години да се сдобивам с функционални кисти на яйчника, които са предизвиквали закъснение. Винаги проблемът ми се е решавал с няколкодневен прием на прогестеронов препарат, който е оправял нещата. И на следващия месец всичко е било ок.
Не отлагай повече обаче, важно е да се знае какво ти е, за да се вземат мерки. И не се шашкай - почти няма непоправими неща, а и да има, това не е от тях  Hug

# 6
  • Мнения: 1 740
Сменяй лекаря и задължително преглед на ехограф и изследвания на хормони.
И аз това те съветвам.

# 7
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Смяна на лекар. Peace

# 8
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А този гинеколог, при който си ходила вече два пъти, какво обяснение ти даде? На какво би могло в твоя случай да се дължи това голямо закъснение и също така не ти ли предложи да пуснете нужните изследвания, за да се разбере съответно? Нали все пак на лекар се ходи за да се обясни и намери лек за даден проблем, а не да се заключи, че просто има такъв?!

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Здължително смени лекаря, щом има такова голямо закъснение и няма бременност, сигурно има някакъв проблем Thinking
стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш Hug

# 10
  • Мнения: 13
А този гинеколог, при който си ходила вече два пъти, какво обяснение ти даде? На какво би могло в твоя случай да се дължи това голямо закъснение и също така не ти ли предложи да пуснете нужните изследвания, за да се разбере съответно? Нали все пак на лекар се ходи за да се обясни и намери лек за даден проблем, а не да се заключи, че просто има такъв?!
Не ми даде никакво обяснение,защото и тя не си го обяснява.Каза че нямам кисти и че всичко ми е с нормални размери...дори ми каза че всеки момент ще ми дойде, но това  беше преди 3 седмици....аз се чудя само дали все още има възможност за бременност.Имам една съседка,която чак в 4-ти месец и казали че е бременна и то при много лекари, а като се има предвид че е тръгнала от началото така като  мен само със закъснение и я водили че било някаква аномалия.Сега си мисля другата седмица направо в НиаМед и ще си направя пълни изследвания. Благодаря на всички!

# 11
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
... Не ми даде никакво обяснение,защото и тя не си го обяснява ...
Безобразна работа, но ще се въздържа от коментар в случая!  ooooh!
Надявам се, че при следващия преглед (дано е при по - компетентен и отдаден на работата си гинеколог), въпросителната ще се изясни и стискам палчета скоро да се осъществи желанието ви за зачеването на малкото човече. Искрено ти желая успех. Дръж ни в течение за състоянието си. Hug

# 12
  • Мнения: 13
Преди малко се чух с лекарката, за да я уведомя че все още не ми е дошло и тя ми препоръча да отида на ехограф защото се съмнявала за някоя жлеза.Часът ми е в сряда,само се моля да не е нещо сериозно.

# 13
  • Мнения: 917
Дени, ако мога и аз да използвам темата ти. И на мен ми закъснява 2 месеца. Лекарката каза, че всичко ми е нормално.Пусна ми и изследване за хормони. Резултатите ми са    

Хормони   

   Забележка : Няма

   Име на теста (изследването)     Резултат  Единици  Референтни граници


   TSH                                                 2.63       mIU/ml              0.35-5.50

   Anti - Tg                                          32.42       IU/mL            0 - 115.0

   Anti - TPO                                          26.06       IU/mL             0 - 34.0

   Prolactin                                          357.9       mIU/L            Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )


И аз незнам какво да правя, а искаме бебе  Confused

# 14
  • Мнения: 293
Консултирай се поне с още един лекар,да не кажа и с двама.
Моят съвет е никога да не се доверяваш само на един лекар.
Ако лекарката е зле,наистина има възможност да си бременна и да не го е видяла ама чак толкова да е зле ?
закъснения се получават.И на мен един месец ми пропусна, отидох, оказа се кистичка и ми изписаха Дуфастон за предизвикване на цикъла.Ама това да чакаш да ти дойде от само себе си си е направо безхаберие!
действай!

Общи условия

Активация на акаунт