Как се записват неродени бебета при педиатър?

  • 15 003
  • 32
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 72
Момичета, които сте минали през това, каква е процедурата? Избрала съм за бебето личен педиатър, но какво да направя? Да оъида да говоря лично ли? Нещо попълва ли се? Не ми остана много време...

# 1
  • Мнения: 59
привет  мила Simple Smile
попринцип е хубаво да отидеш пи избраният педиатър и да се уговориш с него за това как като се роди бебо да му звъннеш да се разберете да дойде у вас като ви изпишат  . А документалното записване става след като бебето получи акт за раждане .
Казвам ти процедурата защото аз днес се уговорих с избраниат от мен педиатър Simple Smile
Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Говори с избрания педиатър да му се обадиш първия ден от изписването на бебето да дойде на домашно посещение. Документите можеш да оформиш чак след издаване на акт за раждане.

# 3
  • Мнения: 2 013
Отидох при педиатърката,която си бях избрала и тя ме прати в поликлиниката да взема някаква бланка за записване на бебе и картон от книжарницата.
Това беше. Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Имаше само предварителна устна уговорка.Записахме го наистина след издаването на акта,значи на консултацията при нав. 1 мес.

# 5
  • Мнения: 568
Не можеш да запишеш бебето преди да се роди.Щом си избрала педиатър отиди при него той ще ти обясни.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Отидох при педиатърката,която си бях избрала и тя ме прати в поликлиниката да взема някаква бланка за записване на бебе и картон от книжарницата.
Това беше. Peace
А как го записа педиатърката и му издаде здравна книжка? Нали трябва да има акт за раждане с ЕГН?

# 7
  • Мнения: 5 955
аз се уговорих с педиатърката,след като се роди сина ми в болницата искаха името на лекаря който поема детето от тях, тя дойде веднага след изписването а записването стана след като получихме акта за раждане.

# 8
  • Мнения: 1 085
Педиатърът ни беше препоръчан от съседи. Още като се прибрахме от родилното и се обадихме по телефона, че вече сме на линия. На следващият ден дойде у дома, прегледа бебето и даде инструкции. Като излезе ЕГН - то и се обадихме и тя направи здравна книжка на бебо.

Моят избор на педиатър не беше никак добър. Оставих толкова важно нещо за последният момент, което не е никак правилно. Човек трябва подробно да разпита още преди да се роди бебето, за да прецени на кого може да се довери.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Проучих за добър педиатър (във форума  Wink), отидох при нея преди да родя, говорихме и се разбрахме да й се обадя, като ни изпишат от болницата. Така и направих. Бебето не се записва формално, преди да е издаден Акт за раждане, по скоро дотогава е на устна договорка.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 085
Проучих за добър педиатър (във форума  Wink),

Е, преди 5 години го нямаше форумът. Всъщност имаше го, но не беше толкова развит и нямаше толкова информация. Сега вече е институция и даже промени някои неща в държавата към по - добро  Simple Smile
Нямате представа колко сте облагодетелствани сега момичета!

# 11
  • Мнения: 240
Избрахме си педиатър, с когото имахме предварителна уговорка да се чуем след раждането за домашно посещение. Записахме бебка след като се роди и след като си взехме акта за раждане  Peace

# 12
  • Мнения: X
Докато бях в болницата с бебка свекървата беше говорила с докторката.И имаха уговорка след като ни изпишат да се обадим да дойде .И след това като взехме акта за раждане записахме беба при нея.

# 13
  • Мнения: 7 723
Отидох при педиатърката,която си бях избрала и тя ме прати в поликлиниката да взема някаква бланка за записване на бебе и картон от книжарницата.
Това беше. Peace
А как го записа педиатърката и му издаде здравна книжка? Нали трябва да има акт за раждане с ЕГН?
И име също  Rolling Eyes

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Записване на неродено няма как да стане.

Уговаряш се педиатъра, като ви изпишат, идва на домашно посещение и тогава става записването.

Общи условия

Активация на акаунт