Дете на "джунглата"

  • 2 262
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Стори ми се кощунствено да пусна темата в “Нашите деца” и за това е тук.
Ето:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2185451

Нямам думи !!! Shocked Shocked
Аз лично още не мога да го приема за достоверно, макар че едва ли е партенка  Confused

# 1
  • Мнения: 593
И на мен ми се иска да не е достоверно..  Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Едва ли е партенка. И сега има такива деца. Пак е късмет, че поне е отгледано от други живи същества. В Щатите през 60-те години има много драстичен случай с едно момиченце, което до 13-годишната си възраст е живяло заключено в едно мазе, връзвано е за един стол и е спяло в клетка. НИкой не му е говорил, никой не е общувал с него, а само са му носели храна. Май момиченцето се казваше Кейт.
В Украйна също преди няколко години е открито такова дете - момченце, живяло с кучетата.

# 3
  • Мнения: 78
 Cry това звучи ужасно. Още повече, че живее с родители и баба и дядо.
Не мога да повярвам как може да има такива хора.

# 4
  • Мнения: 1 008
Едва ли е партенка. И сега има такива деца. Пак е късмет, че поне е отгледано от други живи същества. В Щатите през 60-те години има много драстичен случай с едно момиченце, което до 13-годишната си възраст е живяло заключено в едно мазе, връзвано е за един стол и е спяло в клетка. НИкой не му е говорил, никой не е общувал с него, а само са му носели храна. Май момиченцето се казваше Кейт.
В Украйна също преди няколко години е открито такова дете - момченце, живяло с кучетата.
Аз гледах филма за случаите,които описваш по NG.
Помня, че филмът беше за общо 5 дечица. Момченцето с кучетата
беше осиновено от американци и след 3 годишна терапия имаше
сериозен напредък. Обаче при по-големите (13г. момиче имаше и други)
не беше така.И всичко това се случва в наши дни Sad
Това е тъжното- има хора, които реват за деца и такива, които
не само,че не ги заслужават, ами ги и осакатяват за цял живот.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Предполагам, че макар и преувеличено, има истина в историята.
Не разбирам защо не са дали детето в някой дом като не искат да се грижат за него.
Жалко е, че толкова деца по света растат в нечовешки условия... И много не успяват да пораснат Sad

# 6
  • Мнения: 0
Цитат от статията:
Според тв канала "Росия" родителите на детето са силно асоциални. Съседи разказват, че те живеели изолирано и не излизали през деня, а само през нощта, за да не срещат никого.

През март президентът на Русия Дмитрий Медведев призова за спешни мерки срещу насилието към малолетни. Той заяви, че 760 хил. деца живеят в "социално опасни условия".


Нищо не се споменава за наказание или търсене на отговорност от родителите.  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 836
Цитат от статията:
Според тв канала "Росия" родителите на детето са силно асоциални. Съседи разказват, че те живеели изолирано и не излизали през деня, а само през нощта, за да не срещат никого.

През март президентът на Русия Дмитрий Медведев призова за спешни мерки срещу насилието към малолетни. Той заяви, че 760 хил. деца живеят в "социално опасни условия".


Нищо не се споменава за наказание или търсене на отговорност от родителите.  #2gunfire

Ми, не знам каква отговорност може да се търси от психично болни.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Помня едно предаване на Карбовски май беше, за едни деца, които имаха някакъв ментален проблем и родителите ги отглеждаха в ... клетка
И на тях не знам дали някой им е потърсил отговорност.
Но то пък кой да им потърси отговорност, като то си е държавна политика това деца да се изолират и осакатяват до живот чрез липса на каквато и да е нормална човешка комуникация.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 10:55 от bugaboo

# 9
  • Мнения: 875
има страшно много такива случаи в човешката история. тези деца са много интересни от лингвистична гледна точка, защото доказват съществуването на т. нар. критически период за усвояване на езика - ако едно дете не е изложено на човешка реч до 5 - 6 годишна възраст, то никога след това не може да се научи да говори.  

ето един сайт с всички подобни описани случаи: цък

# 10
  • Мнения: 836
Мен по' ме учудва липсата на адекватна реакция от страна на съседите. Едва ли не са знаели за съществуването на детето.

# 11
  • Мнения: 78
Силви, това не е България където съседа знае кога си сменяш гащите.
Въпреки, че Руснаците не са далеч като манталитет от нас, все пак
не вярвам да има такава клюкарщина като тук.

# 12
  • Мнения: 836
Стринке Ягодинке, бъркаш нещо понятията.
"Отглеждането" на безброй кучета и котки, както и на дете е трудно да се скрие, ако живееш в блок. Независимо дали каниш съседите си на гости или не.

# 13
  • Мнения: 0
Ми, не знам каква отговорност може да се търси от психично болни.

Ако са психично болни защо не си теглят куршума или да скочат от някой мост ? Значи не са толкова луди. Ако с диагнозата психично болен можеш безнаказано да тероризираш всички наоколо и да се хилиш безнаказан не е ли по-хуманно да ги отстрелваме  Thinking Какво трябва да стане за да влезне този човек в лудница ? Аман от криворазбран хуманизъм  Confused

# 14
  • Мнения: 194
Не е първият такъв случай Confused

Общи условия

Активация на акаунт